Bez potem .....

 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Varbut kada ar medicinisko izglitibu vai stradajosa bernu darza vares man atbildet precizi.
Ja es visu esmu sapratusi pareizi tad pie mums potes ir rekomendejamas ne obligatas .... un b/d , ari privatajam ir japienem mans berns ar izzinu no arsta , ka esmu atteikusies no valsts piedavatajam potem ... Pareizi ?
06.07.2016 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Dellicious - wow. Man būs offtopics, bet nekad nebūtu licies, ka tu tik ļoti varētu atbalstīt kapitālismu! (Tas ne pozitīvi, ne negatīvi, gluži neitrāls izbrīns :)). Tu biji/esi NA atbalstītāja, tā ka skaidrs, ka ar sociālismu tev nav pa ceļam, bet tik radikālus uzskatus es nebūtu gaidījusi. Man pat gribētos padiskutēt par daudz ko (piemēram par iemaksām, kas varbūt nekad nenāks atpakaļ tev kā veselam cilvēkam, bet tiktu kādam ar smagām slimībām/invaliditāti utml.), bet reizē arī negribas, jo tad iestarpināsies kašķu meklētājas un būs auzās.
06.07.2016 20:46 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2016
https://www.youtube.com/watch?v=9gku93laoec
Precīzāk nevar pateik :)
06.07.2016 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Visus par un pret. To, cik aiziet un cik atnāk vai jebkad atnāks atpakaļ, paliek bēdīgi un... rodas tikai domas par to, kā pārtraukt maksāt un man tas neliekas nekāds noziegums.
Un vecumdienās, kad naudas izteiksmē neko vairs nespēsi dot sabiedrībai, nebūs bēdīgi izmantot visus strādājošo apmaksātos labumus?:)
06.07.2016 20:20 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, mūsdienās tās potes ir pārāk daudz - tur tiešām jābūt trakam, lai pilnīgi pret visu potētos vai potētu savus bērnus. Tomēr kaut kādas potes šķiet ļoti svarīgas (tās, kas man bērnībā sapotētas).
Esmu arī kopš bērnības potēta pret ērču encifalītu un turpinu potēties, jo uzaugu laukos un arī tagad dzīvojam ar vīru laukos. Savus bērnus arī noteikti potēšu pret to. Ērces man bijušas tik daudz, ka nevarētu nemaz izskaitīt. Ģimenē bija arī saslimšanas gadījums ar encifalītu un tam cilvēkam tas atstāja sliktas sekas uz visu atlikušo mūžu. Bet, tajā pat laikā, ja bērns dzīvo tikai pilsētā dzīvoklī un pa mežiem/pļavām nekad netiek laists, tad arī tāda potēšanās pret ērču encifalītu ir lieka.
06.07.2016 19:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mis Take , nu taa nav ... es pati esmu macijusies privataja skola ... un meita no augusta ies privataja b/d ... tur nav rindas ka tadas + nevar neviens tevi likt pedeja vieta ... , bet nu ir japaiteresejas par sistemu , lai saprastu ka un kas strada ... principa privata izglitibas iestade vispirms ir jasamaksa un tad jaatnes dokumenti , samaksa garante tev vietu , ja tu neatnes dokumentus , tad ir savdak , vienkarsi ir jazin , savas tiesibas un nevajag pavilkties uz mulki ... , bet es jau sapratu , ka cosmo visu zin labak ... :D ka parasti - nekas parsteidzoss:-D:-D:-D
06.07.2016 19:42 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Wee, man jau liekas, ka privàtajam dàrzinjam nav obligàti jàpienjem tavs bèrns, un iemeslu var vienmèr atrast, ja grib. Un sūdzības neko nemainīs, negribès pienjemt - bùsi visu laiku pèdèjà rindà un miers. Bet nu ja pàrèjie bèrni potèti un viens nepotèts, gan jau njems. Arī privàtajàs skolàs ir sarežgītàk tikt, tur jau arī visus pèc kàrtas nenjem, gan jau ka ar bd tàpat
06.07.2016 19:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
jocigi uzrakstiju , bet nu domu var saprast
06.07.2016 19:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tapat , ka gan valsts skola , gan privataja ir viena un ta pati programma , protams var macit ko papildus , bet nevar nemacit to , ko paredz likums .... Cita lieta ir , ka privataja gan b/d , gan skolas ir mazakas grupas/klases , kas lauj programmu apgut kvalitativak , bet ne savadaku programmu ...
06.07.2016 19:16 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ne nav starpibas , vismaz ne uznemsanas noteikumos , pec tavas logikas ari privata vidusskola var nerakstit CE , jo ta tacu privata iestade ... PII regule IZM , ja kads darzins nenem del kaut kadu posu trukuma , tad drosi var versties IZM ar iesniegumu ....
Tevis teiktais ir tik pat absurdi , ka , piemeram , mani nepanems universitate , jo neesmu poteta pret difteriju ...
Ja tu uzskati savadak , tad citesu tevi - faktus studija !
iestajos b/d tiek prasita arsta izzina forma u26
posu pases kopija , kura , ja nav ierakstu klat ir mans iesniegums arstam par atteiksanos no vakcinacijas
un arsta izzina ( ieguta ne velak ka 3 dienas pirms iestasanas ) par to, ka nav utis un berns nav bijis kontakta ar infecijas slimniekiem ...
06.07.2016 19:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ir privatie darzini, un ir valsts. Tmer liela starpiba.;-);-)
06.07.2016 19:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un privata darzina var nenem, tas nav valsts

ne nevar un ir loti nekorekti salidzinat krogu ar izglitibas iestadi .... nebaumo par to ko nezini !
06.07.2016 19:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vaditaja var likt parakstit papiru ka saslimsanas gadijuma, vai ja trauma un nav stinguma krapmju potes vecaki atbild par sekam pasi. Nu kaut ka taa. Un privata darzina var nenem, tas nav valsts. Ari privata kroga ja velas var izmest klientu ara. Sudzeties jau var, bet jega? Skatos daziem patikm tomer likumi, bet tikai tad ja tie pasam izdevigi.
06.07.2016 18:45 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Un algas pašiem potētājiem no kādiem avotiem tiek maksātas Tavā ieskatā?

Šī jau ir cita tēma, bet man nav nepieciešams, lai potes būtu bez maksas.
Es gribētu, lai mūsu ģimene var ņemt adekvāti tam, cik tiek dots. Mans vīrs, piemēram, savā padsmit gadu nodokļu maksāšanas praksē (un maksājis nodokļos ir četrciparu katru mēnesi), nav izmantojis praktiski neko no tā, ko valsts dod pretī. Pie ārsta kopš bērna vecuma ir bijis tikai 2x - pēdējo pāris mēnešu laikā, kad par pārbaudi tāpat maksāja pilno summu, jo valsts apmaksātās vietas ir milzu rindas, atvaļinājumu nekad nav izmantojis, bezdarbnieku pabalstu visdrīzāk nekad nesaņems, utt. Par pensijām nediskutēsim, kādas tās ir proporcionāli iemaksām.
Es nevēlos saņemt nevienu ar bērniņa nākšanu pasaulē saistītu pabalstu un absolūti neko citu no valsts, bet arī pretī es vēlos, lai no manis neprasa neko. Žēl tikai, ka mēs visi, arī negribot, esam pakļauti sistēmai.
Ja es izmantoju valsts ceļus, tad es labprāt maksāšu par ceļiem un tas ir godīgi. Ja es gribu skolot savu bērnu, tad es labprāt skološu viņu privātā skolā un par maksu, nevis nemaksāšu nodokļus, bet izmantošu iespējas uz bezmaksas izglītību. Ja es izmantoju ko citu, tad es maksāšu par to un tas būs adekvāti. Bet, ja es neizmantoju, tad es neuzskatu, ka man ir jāmaksā par to, lai pastāv sistēma, lai ir pabalsti bezdarbniekiem, lai ir pabalsti daudzbērnu ģimenēm, kas turpina ražot bērnus un sēdēt uz valsts rēķina, utt.
Mēs maksājam nodokļus. Bet esam arī izlikuši visus apsvērumus uz papīra. Visus par un pret. To, cik aiziet un cik atnāk vai jebkad atnāks atpakaļ, paliek bēdīgi un... rodas tikai domas par to, kā pārtraukt maksāt un man tas neliekas nekāds noziegums.
06.07.2016 18:41 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee neplāno potēt vispār, kā saprotu.

neplanoju potet pagaidam , ka bus velak laiks radis .... , bet pagaidam es tam neredzu vajadzibu , kamer es kontroleju kur mans berns iet un kada sabiedriba/apstaklos apgrozas ...
06.07.2016 18:41 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
ui, kas par kašķu tēmu :D :D
es piekrītu jau izskanējušam viedokliim, ka labāk bērnu sapotēju, lai nebūtu kādreiz dzīvē jānožēlo tas, ka to neizdarīju. Es sev neko tādu nepiedotu. Lai citi dara kā grib. Sauciet mani par jukušo, bet pret ērču encefalītu arī sapotēju gan sevi, gan bērnu. :D
06.07.2016 18:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Esmu pret potem, tacu ne jau visam. Dalai tomer ir jabut noteikti.
06.07.2016 18:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vel nesen potet bernu bija obligati. Agrak meza vai citur biezi cik zinu ari radus vai citus akoda erces, bet nekad neviens neslimoja ar ercu encefalitu. Ari alergiju bija mazak. Vienkarsi bija citi laiki. Ja nemlados PSRS laikos apmigloja mezus, vai ta tml. tapec erces neiznesaja slimibas. Un poopeti bija visi obligata kartaa. Vecakiem atlauju neviens neprasija.
06.07.2016 18:38 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
mazpasaule, wee neplāno potēt vispār, kā saprotu.
06.07.2016 18:35 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Es, piemēram, vispār nezinu, ko nozīmē rotavīruss/vēdergripa utt. Nekad neesmu ne ar ko tādu slimojusi, tā kā pret rotinieku savējo nepotēšu..
Par to stikla kupolu - jūs nudien esat smieklīgas. Kā lauku īpašumā bērns var izaugt izolētībā - dzīvnieki, putni, ogas pa taisno no dobes-mutē, tā izaugu es, un tā izaugs mani bērni. Un stap citu, bez alerģijām. Kas bieži novērojams potētajiem un sterilajā vidē augušajiem. Starp citu, potēšanas blaknes skar CNS un jā, arī var iedarbināt autoimūnās reakcijas, un lūdzu - iemesls daudzajām alerģijām.
Ārprāts, jūs maz spējat saskatīt atšķirības nostājās "pret potēm" un "pret potēm tik agrā vecumā, kā to nosaka vakcinācijas kalendārs".
06.07.2016 18:31 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
O jā, es bērnībā nedēļu nogulēju slimnīcā ar rota vīrusu un vēl pirms tam 3 dienas mājās, līdz mani pilnīgā nemaņā aizveda uz slimnīcu. No slimnīcas es iznācu 10 kg vieglāka (priekš maza bērna tas ir ļooooti daudz). Un vēl vismaz nedēļu nespēju neko normālu ieēst.
06.07.2016 18:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits