Vai jūs ņemtu mājkapotāju/palīgu mājas darbos?

 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Sveikas,

Vakar, sērfojot pa internetu, atradu vairākas ASV mājaslapas, kas pedāvā mājas palīga ipedāvājumus (iztīra māju, aizsūta pastu, aiznes drēbes uz ķīmisko, nopērk pārtiku utt.) īsāk sakot - izdara mazos darbiņus, kas ir jādara pēc darba un aizņem diezgan daudz laika.

Aizdomājos - vai jūs kam tādam parakstītos?

Vai tā ir tikai ASV cilvēku ikdiena? Vai arī LV cilvēki ir ar mieru laist cilvēku savās mājās, lai izdarītu šādus (it kā vienkāršus) darbiņus? Vai mēs jau esam pietiekami bagāti, lai maksātu par to?
26.12.2015 13:11 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Ir ļoti laba filma, par mājkalpotāju tēmu, Amerika 60 gados - "The Help". Filma veidota pēc grāmatas, kuru autore rakstot ietekmējās arī no bērnībā piedzīvotā, kad ģimenei bija mājkalpotāja. ;)
28.12.2015 07:34 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.12.2015
Vatsons
Man nenāk viņa 1x nedēļā, bet gan pēc vajadzības, parasti 1x mēnesī,
citreiz 1x 2 mēnešos tā teikt uz lielākām tīrīšanām, tad viņai aiziet visa dienam jo berž katru šuvi starp flīzēm.

ShabbyEve
Kāpēc Jums ir tik šaurs skatījums uz dzīvi "Es daru tā tāpēc visiem tā jādara, jo man tas liekas pareizi"
Es taču neuzspiežu ņemt Jums mājās palīgu, kāpēc Jūs cenšaties man likt justies slikti, ka es to daru?
Man riebjas tīrīt, esmu slinka nu un? Vai Jums ir grūti pieņemt faktu, ka ir arī sievietes kam nav jāvergo un pēc tam vēl jātēlo, ka tas sagādā baigo baudu :D


Ja varētu atļauties man būtu arī pavārs un mājkalpotāja nāktu nedēļā reizi. Tajā laikā, kad kāds tīra man ir tiesības arī sēdēt cosmo un rakstīt komentārus,
28.12.2015 10:36 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
guest,
ne pa tēmu, bet Tu zini kas ir Tavā profila bildē?
28.12.2015 10:40 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.12.2015
volandemort
Jā, zinu.
28.12.2015 10:43 |
 
Reitings 359
Reģ: 03.10.2013
guest,
nu skaidrs :-);-)
28.12.2015 10:45 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Nezinu, kā būs, kad būs mazie, bet šobrīd noteikti nē, nav tāda vajadzība, man ir pietiekami daudz enerģija, lai pirms/pēc darba un sporta vēl varētu pāris sakopšanas darbiņus veikt.
28.12.2015 10:56 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Labpraat uzticeetu maajas sakopshanu profesionaalam cilveekam, nesaprotu par ko shokeeties. Man ir 12h garas darbdienas un tajaas 2h nedeelaa, kas prasa maajas uzkopshanu, es gan jau atrastu ko lietderiigaaku padariit. Vnk necieshu rutiinas fiziskos darbus (kad smadzenes nav aiznemtas), tie ir daaaadz gruutaaki par jebkuru intelektuaalo nodarbi, imho.
Kaa viena ome teica- ja jaaizveelas starp griidas mazgaashnu un graamatu, izveelies otro.
28.12.2015 11:29 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
Mūsdienu paradokss,cilvēki darbā pavada 12h un vairāk,krāj lielai mājai,kurā viss būtu,bet kurā nav laika dzīvot,jo jāstrādā un jāpelna,lai vēl kkas būtu,ko varēs izmantot reizi mēnesī.
Dzīves ritms ir tik ātrs palicis,ka cilvēkam vairs nav laika nekam,nav laika dzīvot tagadnei un izbaudīt.
28.12.2015 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Ir ļoti laba filma, par mājkalpotāju tēmu, Amerika 60 gados - "The Help". Filma veidota pēc grāmatas


Man tieši šī grāmata stāv uz plauktiņa kā nākamā, ko lasīšu, solās būs laba, vismaz pēc apraksta :)
28.12.2015 11:53 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
purveniece, man maajas uzkopshana nesaistaas ar dziives baudiishanu. Un ne visi straadaa primaari maajas pirkshanai, ir taadi dziives momenti kaa meerki, sasniegumi, attiistiishanaas, izaugsme etc, kas tiek realizeeti caur darbu.
28.12.2015 12:13 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
Jackie Jādzīvo ir priekš sevis,nevis darba.Ja visa dzīve,realizēšanas,sasniegumi saistīti tikai ar darbu,tad kaut kas ir ļoti nepareizi.Reti kuram ir tāds darbs,kurš ir kā dzīvesveids un nerada daudz stresu (tev jau noteikti tāds ir,tūlīt teiksi) Un tad pienāk brīdis kad ''sirdsmīļā'' darbavieta pasaka,paldies par darbu un atlaiž un tad cilvēkam visa dzīve sabrūk un izbeidzās,jo citādi dzīvot neprot.
28.12.2015 12:39 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
Vācijā ir izdota viena ļoti laba grāmata,šķiet pat jau vairākos turpinājumos,kur viena poļu mājkalpotāja apraksta savus piedzīvojumus uzkopjot un tīrot cilvēku mājas.Un tad tur var redzēt,ka cilvēkam ir 2 sejas- darbā tā,kura pieprasa visu perfektu no saviem padotajiem un visas pasaules,mēģinot izlikties par ļoti cienījamu cilvēku un mājās tad atklājas otrā seja- zem gultas mētājās ēdiena paliekas,čalis,kas izliekas par skarbo,mājās guļ ar rotaļu lāci vai vēl kādam mājās pa zemi netīra apakšveļa mētājas un tie jau tikai ''ziediņi''.
Atsauksmes arī bija ļoti dalītas,vieni teica,jā, ok, tā ir patiesība un tur nav ko slēpt,otri,ka tā neesot pieklājīgi un ētiski visu tagad iztirzāt.Sabiedrībā jau pieņemts būt ar divām sejām,mūsdienās.
Ja cilvēks uzskata,ka māju pašam uzkopt ir nelietderīgi izmantots laiks,vai nav pietiekami smalki,ņemot vērā,ka redz es taču augstā amatā strādāju un man tas nav jādara,es varu atļauties kādam maksāt,tad problēma ir kaut kādi putni galvā.
28.12.2015 12:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mūsdienu paradokss,cilvēki darbā pavada 12h un vairāk,krāj lielai mājai,kurā viss būtu,bet kurā nav laika dzīvot,jo jāstrādā un jāpelna,lai vēl kkas būtu,ko varēs izmantot reizi mēnesī.


Man jau šķiet, ka cilvēki nereti daudz strādā, lai varētu pilnvērtīgi paēst.. līdz mājai tāls ceļš ejams. Algas tādas.. (nu ne visiem, protams) :)
28.12.2015 12:58 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es sapratu tavu domu, tikai man ar to nav nekaada sakara. Es arii dziivoju prieksh sevis. Taadeel arii buutu prieciiga, ka kaads manaa vietaa veiktu rutiinos maajas darbus, bet es tajaa laikaa vareetu kaadu kultuuras pasaakumu izbaudiit. Katram sava dziives uztvere. Viens izjuut kaifu, teiksim, radot maajas vidi, cits klejojot pa pasauli, cits metot sevi iekshaa profesionaalajos izaicinaajumos. No darba es neatteikshos, lai maajaa zupas vaariitu un pukes audzeetu, jo tas vienkaarshi nav mans.
28.12.2015 13:03 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Lai arī neķeru kaifu no mājas tīrīšanas, neredzu vajadzību pēc palīdzības, dzīvojot dzīvoklī.

Ja būtu plaša māja, tad gan par skādi nenāktu kāds palīgs, bet ne ikdienā. Drīzāk sezonālā ģenerāltīrīšanā, kad jāmazgā logi, utt.
28.12.2015 13:06 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Aaa un putni galvaa, manaa skatiijumaa, ir cilveekam, kursh nespeej pienemt savaa praataa, ka citam patiik sarkans, nevis zaljsh.
28.12.2015 13:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Arī mājas vides radīšanā ir plašākas iespējas... tās uzpošana ir daļiņa no tās :)

Ja vīrietis no sirds mīl un ciena sievieti.. viņa acīs dāma nezaudēs vērtību, ja tiks noalgota mājpose (iepatikās šis vārds :-)). Ir sievietes, kas var spodrināt katru strūri.. un tāpat vīrietis to nenovērtēs :(
28.12.2015 13:10 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
Zaļš vai sarkans ir tīri gaumes lieta,bet divas situācijas,kur cilvēki strādā vienlīdz daudz,un viens atrod laiku un motivāciju aiz sevis savākt,bet otrs ne,ir tīri slinkuma un attieksmes jautājums,tāpat kā garumzīmju lietošana.
Problēma ir tajā,ka par vecākiem jau kļūst tā paaudze,kuri paši aiz sevis nejēdz savākt un tādiem ar koku pa muguru.Ja ikdienā aiz sevis nokop,tad nevienam nav regulāri tava māja jānāk tīrīt un berzt.Sezonālā logu tīrīšana vai citi lielie darbi jau vairs neskaitās,jo darāmi 2-3 reizes gadā.
28.12.2015 13:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mājas kopšana nav patīkams darbs, bet to var saņemties un izdarīt, tad gandarījums vien ir tā vērts.

Nezinu, ja kāds svešs nāktu kopt manu māju es justos kā aprūpējams invalīds, kurš pats nav spējīgs to izdarīt.
Protams ja māja nav + 500m2
28.12.2015 14:19 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ja Tu mazāk pavadītu laika cosmo, tad Tev pietiktu pašai māju uzkopt un bērnus tajā visā iesaistīt! Nopērc iRobotu, atliks tikai putekļus noslaucīt! Nu slinkuma kalngals!


Baidijos jau, ka neviens shadu jautajumu neuzdos. :D Tatad tas ir slikti algot cilveku uzkopshanai, ja? Slota un lupata ir sakraali instrumenti, kurus atstaat novarta nepiedienas nevienai sievietei ne bagatai, ne nabagai, ne stradajoshai, ne majsaimniecei, kura nevelas tik nometata ar akmeniem? Man tiesam nav saprotams kapec algot maajposi ir taads naaves greeks?
Tas tavs bezjega dargais iRobots ir derigs vien cilvekiem ar majdzivniekiem, kam katru dienu ir jasavac dzivnieku spalvas un nekam vairak. Salasit no gridas bernu rotallietas, pacelt no gridas nokritusos drebju gabalus un citas parpalas tas nav spejigs. Dushas telpu tas neiztiris un podu netik. Nahren man vajadzigs tas kraams, kas maksa pie 1000 eiro?

Mana ex vīra draugiem sievas sēž mājās, var atļauties apkopēju, bet viņi negrib, lai svešs cilvēks gludina viņa kreklus un skatās kādā krāsā ir viņa apakšbikses.


Lai tak dara! Es nevienam maajposes trukumu neparmetu.

Man pietiek laika adīt, šūt, ar bērnu pavadīt laiku utt.. māja vienmēr ideālā kārtībā, mums ir 3 bedroom house, vienkārši jāmāk organizēt mājas darbi un otra lieta, aiz sevis nav jāatstāj bardaks! Tik vienkārši!


Austrumeiropas majsaimniechu dieviete dusmaas zibenjus sper. :D Zini, sievietes kuram majas paliidz maajposes dara to pashu un vel vairak. Un pat ja nedaritu, nevienam nav tiesibu parmest kaa vinas tere savu naudu un kaa organizee maajsaimniecibu.
28.12.2015 14:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!