Uģis Kuģis - Sievišķība

 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Sveikas! :)

Gribēju uzsākt sarunu vai dzirdēt Jūsu domas par šo jauno-veco aizsākumu, par ko runā Uģis Kuģis, par vīrieša un sievietes lomu. Viņš ir kļuvis ārkārtīgi populārs facebook vidē, kas liek domāt, ka tiešām sākam atgriezties pie kā zināma? Pie kaut kā, kas trūcis?
Pati pēc šķiršanās sāku aktīvi meklēt sievietes/vīrieša jautājumus, bija aktuāli un principā šķiet, ka tas, par ko viņš runā, ir īsts un aktuāls arī šodien.

Kā jums šķiet, vīrietis sagādnieks, sieviete pie pavarda - vēsture vai esošs modelis? Vai arī abi dzimumi tomēr vienlīdzīgi? :)

Man pašai par pārsteigumu, ļoti šāds modelis izrādījās derīgs.
22.10.2015 17:25 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Zosāda metas no tādiem! Tāds riktīgs manipulētājs un profesionāls makaronu karinātājs


+++
Biju iegriezusies pie mammas un palasīju kaut kādus viņa vervelējumus vienā sieviešu žurnālā.
Stulbi murgi.
Es saprotu, katram cilvēkam varbūt savi putni galvā, bet lai dzīvo ar saviem putniem un nestaigā apkārt stāstot, ka viņa putni ir labākie pasaulē un ja tavējie ir citādi - esi norakstīta, jo nebūs ne dzīves, ne attiecību, nekā.
22.10.2015 18:33 |
 
Reitings 132
Reģ: 07.09.2015
Pēc izlasītā tad Jā- piekrītu 57days
Nepiekrītu, ka vīram ir jāstrāda vairāk, jo es tak esmu - radīta iedvesmai. :D Murgs.
22.10.2015 18:33 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Un es pat teikšu, ka tīri intuitīvi, piemēram, politikā visi vadošie amati un tā vide sievietēm tiešām mazina sievišķību. Kā reiz viens gudrs cilvēks teica - es savu meitu labāk redzētu kā prezidenta sievu, nevis prezidenti. Un es tam tomēr ļoti piekrītu.

Tā nav jāuzskata visiem, bet mans viedoklis ir tāds.
22.10.2015 18:35 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
radīta iedvesmai :D:D:D
Uzreiz prātā ienāca tā viena no saimniekšova - neko nemāk, neko nejēdz, toties radīta iedvesmai :D:D:D

Besī tā sieviešu nolikšana zemāk - jāpakļaujas vīrietim utt. Man tas liekas pazemojoši.
22.10.2015 18:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Spīdola, es konkrēti ne par sevi. Es par to, ka, ja vīram būtu jāstrādā divos darbos, lai nomaksātu rēķinus, tad es nekādā gadījumā neuzskatītu, ka mans pusslodzes darbiņš ir pietiekams ieguldījums ģimenē.

Ja vīrs pelna labi, nav jau problēma pieversties pusslodzes darbiņiem, bērniem, labdarības projektiem un amatieru līmeņa gleznošanai.

Bet, ja vīram ir tāda alga, ka nekam baigi pāri nepaliek, tad jāmet sievišķība pie malas un jāiet strādāt, pat ja darbs nekādu baudu nesagādā.

Tas, protams, neliedz paralēli ar savu sievišķību motivēt un iedvesmot vīrieti sākt pelnīt pāris tūkstošus mēnesī ;)

Ir tāds rakstieks, Dīns R. Kūncs (slinkums pārbaudīt, vai pareizi uzrakstīju viņa vārdu). Bestselleru ators no 90ajiem gadiem. Viņa biogrāfijā ir šāds fakts - viņa sieva viņam reiz teica - mīlais, es zinu, ka tev ir talants! Dodu tev trīs gadus - ej prom no darba, es gimeni uzturešu, a tu - raksti! Rezultāts, kā jau minēju - vienu rītu šīdāma pamodās kā bestselleru autora sieva.

Vot tas ir IEDVESMOT, vot tas ir attīstīt sava Vīrietī viņa slēptos talantus. Bet no Kuģa kungveidīgo teorijas - fui fui fui, sieviete, uztur gimeni trīs gadus, kamēr vecis pukšķina dīvanā - grenadieris brunčos (citejot kādu Cosmo lietotāju).
22.10.2015 18:39 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Spiidola-labs saliidzinaajums!Man noteikti patiik ,ka man blakus ir speeciigs viirietis.Jaa ,man patiik straadaat,bet patiik to dariit bez taadas spriedzes,uztraukuma-domaajot ,kaa nopelniit vairaak utt,
22.10.2015 18:40 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Viss jau būtu skaisti, tikai es domāju, ka daļa no tām, kas atvelkas mājās kā izspiesti citroni un pelna naudu, to dara, jo nav citu variantu. Jāuztur sevi, bērni, varbūt vecāki utt. Tām, kurām pie sāniem ir tie stiprie virieši, kas spēj uzņemties atbildību par materiālo pusi, nu lieliski, ko tur piebilst. Bet daudzām no pārējām nav vienkārši reāli sēdēt mājās un lokas tīt, jo daudz kas vnk apstāsies.
Ateros bērnībā mana mamma vilka visu ģimeni un var jau skaisti runāt, ka viņa pati situāciju noveda līdz tam, jo reāli bija visstiprākā ģimenē, tikai šaubos, ja viņa pēkšņi izdomātu dzīvot pēc vēdām un dzīvot supersievišķīgi savam priekam, mēs visi pāris dienās, ieskaitot senci, pa grunti nenoietu..
Nez kapēc šajā aspektā vienmēr primāri tiek uzsvērts, ka sievietes kļūst par tām stiprajām, zaudējot sievišķību utt. Bet vai nav jāsāk ar vīriešiem, kuri kļuvuši vājāki/bezatbildīgāki?
Ir stiprās, kuras tādas ir prieka vai savas būtības pēc, bet attiecībā pret tām stiprajām, kas tādas kļuvušas apstākļu spiestas, šie postulāti ir smieklīgi..
22.10.2015 18:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
attiecībā pret tām stiprajām, kas tādas kļuvušas apstākļu spiestas, šie postulāti ir smieklīgi..

+++
22.10.2015 18:43 |
 
Reitings 2836
Reģ: 18.10.2014
57days, protams, ka viiram nav jabut darba lopam, bet pec privataas pieredzes zinu, kaa ir, kad sieviete ir parstradajusies. Vecais darbs man bija tads, es to ienidu, stradaju daudz, nacu majas velu, pargurusi, virietis, kuram pavards ir atomrakete, bija neapmierinats, nelaimigs, visu laiku parmeta, ka tas un tas nav izdarits, ka krekls nav izgludinats utt., tagad ari stradaju daudz, bet darbu, kas patik, nestradaju virsstundas, bet standarta 8 un musu kopdzive kluvusi daudz kvaliatativaka, domaju, ka pie situacijas, ja vinsh pelnitu vairak un mums butu 3 berni, es labpratak stradatu mazak (nosaciti), taa vietaa mums nebutu jaligst aukles, jadomaa, kas savaks bernus utt. Bet nu negribu strideties, tas jau katram savadak.
22.10.2015 18:45 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nez kapēc šajā aspektā vienmēr primāri tiek uzsvērts, ka sievietes kļūst par tām stiprajām, zaudējot sievišķību utt. Bet vai nav jāsāk ar vīriešiem, kuri kļuvuši vājāki/bezatbildīgāki?


Tas ir savstarpēji atkarīgs process. Sieviete, uzņemoties par daudz atbildības uz sevi, padara arī vīrieti vājāku. Un otrādi - ja vīrietis būs vājš, tad sievietei gribot negribot būs jābūt tai stiprajai. Vienlīdz stipri divi cilvēki nekad nebūs un labāk, ja stiprāks ir vīrietis. Tas ir tas, ko es no tā visa saprotu. Par Uģi Kuģi nerunāju, bet par uzskatu kā tādu.

Uzrakstītu vairāk, bet šobrīd kavēju pasākumu.
22.10.2015 18:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Un par to, kā mēdz justies prezidenta sieva, lūk raksts no kaimiņu Igaunijas:

http://nra.lv/skandalozi/148703-vakara-zinas-evelinai-ilvesai-apnika-telot-igaunijas-pirmo-lediju.htm
22.10.2015 18:51 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Sieviete, uzņemoties par daudz atbildības uz sevi, padara arī vīrieti vājāku.

Ta ir skaidrs, ka tas ir savstarpēji atkarīgs process. Tomēr uzskatu, ka lielākā daļa sieviešu sava prieka pēc diez vai krauj virsū neskaitāmus pienākumus (kā jau minēju, ir tādas, kas to dara, jo pašas pēc būtības ir tādas, bet tās diez vai par kaut ko žēlojas un pat, ja to dara, tam tad nav pamata). Līdz ar to, lai šis Kuģis labāk primāri vēršas pret vīriešiem ar šiem sludinājimiem, varbūt būs kāda jēga. Savādāk, goda vārds, manī cinisku ironiju un neko vairāk šīs naivās gudrības raisa.
22.10.2015 18:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu bet paga, meitenes, kur ir problēma? Ja vīrietis pelna ļoti labi, un otra alga nav baigi nepieciešama - pusslodzes darbiņi ir OK, audzināt bērnus uz pilnu slodzi ir OK, dajebkas ir OK! Ja sieva pelna ļoti labi, un ģimene izlemj, ka kādā konkrēta posma vīŗietis nemsies ar bērniem, tas arī ir OK! (Mana paziņu loka ir tādas gimenes, kur lielāko daļu mājsaimniekošanas un mazāko daļu pelnīšanas kaut kādā posma ir uzņēmies vīrs)

Ja vīrietis pelna nepietiekami, tad, dargās, labāk taisīt upgrade un meklēt naudīgaku čali, nekā tēlot supersievišķīgo taurenīti, un izžmiegt no esošā vīrieša pēdējos spēkus.
22.10.2015 18:59 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
P.S. Jo principā viņš sen zināmas patiesības kā kaut kādu nereālās jaunatklātās gudrības pasniedz:D
22.10.2015 19:00 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Jackie!Taisniiba jau ir-viss it kaa zinaams,nekas jauns...Taapat kaa mode ,iet un atgriezas atkal!Es to visu neuztveru tik asi-kaada vaina palasiit to ,kas it kaa jau zinaams,bet varbuut tomeer piemirsies...ignoreets utt
Un kas tad buutu tas loti jaunais,kas notiek ar cilveekiem...citplaneetiesu energija:-D
22.10.2015 19:07 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Klasiskais modelis noteikti nav man. Es negribu būt no kāda atkarīga. Vīrietis nav nekas nezūdošs. Reizēm viens mirklis un sieviete paliek viena. Un tad viņai ir ļoti grūti, ja nav piedomājusi pie naudas likšanas zeķē.
22.10.2015 19:11 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Pirmoreiz dzirdu par šādu vīriņu, bet nojaušu, ka mēs nebūtu vienisprātis :D Man vispār riebj tās mūžīgās runas "vīrieši tādi, bet sievietes - šitādas". Neuzskatu, ka mēs būtu tik krasi atšķirīgi un no dažādām planētām. Man tomēr attiecībās vislabāk sokas, ja uztveru otru kā Cilvēku - kuram, tāpat kā man, ir savas vēlmes, vajadzības un mērķi. Un tiem var nebūt nekāda sakara ar tradicionālajām dzimumlomām.

Starp citu, vīrieši arī mēdz ar nepatiku iet uz darbu un justies kā izspiesti citroni. Tikai ir pieņemts, ka viņi par to nežēlojas. Domāju, ka gana daudziem ir lielāki sapņi (kā 57Days piemērā ar Kūncu), ko nevar īstenot, jo tas nozīmētu pazaudēt finansiālo stabilitāti.
22.10.2015 19:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A man besī arā, ka kaut kādi Facebook dižgari man stāsta, kādai man ir JĀbūt (jo citādi es esmu nekam nederīgs, nesvievišķīga, neforša un vēl visādi ne....)

Lai tas Kuģis ar savu Supervīrišķīgā mužika telu iedvesmo vīriešus, nevis norāda MAN, kā man jādzīvo, jādoma un jājūtas. Nav Kuģa darīšana, kā mēs ar vīru dalam pienakumus ģimenē.
22.10.2015 19:12 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Būsim godīgi, šādi spārnoti izteicieni par kaut kādām lomām, patiesajām būtībām un sūtībām parasti ir izdevīgi tikai vienam cilvēkam - autoram. Uģis redz ir sajūsmā, ka viņā ar valgām acīm lūkojas bariem nogurušu sieviešu un piekrītoši māj ar galvu. Ir gan alga, gan iedvesma (būtijs), gan viss pārējais :-D
Es domāju, ka visam šim "sievišķības zaudēšanas" diskursam patiesais iemesls ir meklējams pat ne socioekonomiskos apstākļos, jo mūsdienās sievietēm ir daudz vairāk brīvā laika nekā jebkad iepriekš kopš vietsēdības dzīvesveida uzsākšanas ir bijis, bet gan popkultūras mītos. Sievietēm (un vīriešiem) nez kāpēc šķiet, ka ir kaut kāda zaudētā paradīze, ideāla sistēma, kur visi ir harmoniski un neviens nav noguris. Var jau būt, ka ideāla socioekonomiska sistēma pastāv, bet tās atslēga noteikti nav dzimumu lomās.
22.10.2015 19:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Starp citu, vīrieši arī mēdz ar nepatiku iet uz darbu un justies kā izspiesti citroni.


Manā ģimene pāris gadus atpakaļ tā arī bija vīram. Un jā, ilgi nevarēja saņemties aiziet, jo - ģimenei tak vajag naudu.
22.10.2015 19:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits