sāpīga šķiršanās un grūtniecība

 
Reitings 10
Reģ: 13.02.2015
Sveikas,ceru,ka varēsiet palīdzēt. Esmu ļoti jauna, eju vidusskolā, bet ir milzīga krīze dzīvē. Pirms nepilniem 3 gadiem iepazinos ar puisi,kurš ir 8 gadus vecāks. Sakam attiecības,ar laiku parvācos no laukiem uz Rīgu,lai uzsāktu kopdzīvi un saktu mācities vidusskolā. Kopā dzīvojām gadu ar pusi, bija gan strīdi, gan histerijas, bet tagad saprotu ka par sikumiem un daudzas bija manas kļūdas. Tā nu mēs dzīvojām ik pa laikam kasoties un piedzīvojot dažas ļoti lielas scēnas,bet tapat attiecibas bija normalas un biju laimiga.Ar laiku stridejamies biežāk, viņš saka iztureties aizvien sliktak. Pedeja meneša laika daudz dzera, bet es nevelejos viņu pazaudēt tādēļ biju mīla un centos. Tad, pēkšķi viņš pameta mani, sapes nezēligas, nejutos ka cilveks bez viņa. Nedēļu mocījos un cereju,kka vins atgriezisies, līdz pekšņi atklaju ka esmu stavokli, man ir 18 gadi, un ir pats grutniecibas sakums. Pateicu to viņam, bet viņš teica ka bus labs berna tevs bet nedzivos ar mani kopa tikai yadel ka ir kopigs berns. Es jutos sagrauta un veljoprojam ceru,kka vins atgriezisies, jo es viņu ļoti mīlu. Man ir vecaku atbalsts bet tapat ir ļoti gruti. Bail par bernu, vai viņš stresu iztures, vai vares izturet manas nebeidzamas sapes un ciesanas,vai es pati varesu izturet? Esmu tikai otraja nedēļā, varu iedzert tabletes un atteikties no berna, vai labak ceret uz ģimeni, cinities un beigas viss nokartosies? Vel pirms meneša vins teica ka mil mani, es no visas sirds ceru ka vel tagad ta ir un mums var sanakt kopeja gimene. Bet ja man nebus vina atbalsta un bus nenormals stres un ciešanas, labak nebutu to visu izbeigt kamer vel nekas nav isti izveidojies? Esmu izmisusi, velos gimeni kopā ar berna tevu un nevaru pienemt to,kka vins var ari neatgriesties. Ka jums liekas-mman ir verts cinities, ceret un ari apdraudet bernu ar savu stresu, vai laibak likt tam visam punktu un sakt stradat tikai ar sevi un savam jutam?
13.02.2015 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nevajag savu neizdarību aizbildināt ar bērna esamību. Nez kāpēc ir sievietes, kas paspēj piedzemdēt bērnu, iegūt izglītību, izveidot karjeru un vēl dzīvi pabaudīt.


Ja viena to var un grib, tas nenozime, ka tas ir apsveicami un velami - 21. gs. 18 gados dzemdet bernu, klustot par vientulo mati. Nevajag malt demagogiju, celot uz pjedestala sevi/savas mammas/draudzenes utt. Jo beigas izradisies, ka vienai vecaki turigi bija un studijas apmaksaja, cita satika savu princi jau pec nedelas un vareja mierigi nodrosinata dzivot savu idillisko mates-sievas-majsaimnieces dzivi utt. Nenotiek (ipasi jau Latvija) ta ar visam.
Turklat var just, ka meitenei ir galigi nenostabilizejusies emocionala pasaule (kada ta ir parasti 17-19 gados, atceros pati sevi), un pie sadas situacijas loti iespejams tiks pienemti lidzigi lemumi attieciba uz viriesiem un kopdzivi ari turpmakaja dzive.
Es nosvertos par labu abortam, bet ne jau man bus vinas dzive jadzivo. Tikai autorei gribas atgadinat, ka tas ir viens vecis (tu vel satiksi vairakas tadas lielas milas, iespejams, daudz lielakas), bet berns tev bus vel vismaz turpmakos 18 gadus. Saja situacija tava grutnieciba ir pirmais, par ko domat - milas mokas pagaidis, tas var atrsinat ari velak, kad bus skaidrs, ko darit/nedarit ar to toposo cilveku tevi. Salauztas sirdis pariet, tici man, ari tad, ja liekas, ka nekad un nemuzam neparies. Berni gan magiski nepariet, cik man zinams.
14.02.2015 16:08 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Kura no padsmitgadiigajaam dzemdeetaajaam, liekot roku uz sirds, var apzveereet, ka beernu buutu izaudzinaajusi pilniigi viena bez apkaarteejos atbalsta? Kurai no taam aitaam, kas te bleej, bija sava dziivesvieta un labi atalgots darbs taadaa vecumaa? Juus savos padsmit gados bijaat jau laicinju pastraadaajushas labaa darbavietaa, respektiivi, sanjeemaat labu maaminjalgu, dziivojaat savaa dziivoklii, peec tam atgriezaaties darbaa, juusu alga bija pietiekosha auklei utt???

Marasmaatikjes. Kaads te sakars ar neizdariibu. Tas skukjis var buut pasaulees chaklaakaa un izdariigaakaa buutne, tachu bez NEKAADA apkaarteejos atbalsta spiid kriizes centrs, peec tam istaba sociaalajaa maajaa un peec tam mazatalgots darbs, kaa ar to mazatalgoto darbu studeet un paraleeli beernu uztureet, plus veel auklei maksaat, ja darbs beidzas veelaak kaa beernudaarzs? Man tas viss kaut kaa neiet kopaa.

Taapeec, pirms plaataaties, kaadas varones esat, izsakiet pateiciibu, vecaakiem, vecvecaakiem, radiniekiem, draugiem, kuri juus tolaik atbalstiija gan moraali, gan materiaali, kuri bez maksas pieskatiija juusu beernu. Jums pashaam nu tieshaam nav ar ko lepoties, jo VIENAS juus neko ar beenru nebuutu sasniegushas. Nav ko skalot skukjim smadzenes.

Un shim skukjim nav ne veselaa sapraata, ne iisti intelekta, ne sakariigas savas gjimenes. Vinja nav no taam, kurai beernu vajadzeetu patureet.

P.S. Turklaat iesaku meitenei maaciities kaadu profesiju, taada "pareizrakstiiba" vidusskolas peedeejaa klasee ... ? Te nebuus nekaada "papiiru paarcilaataaja" ofisaa, normaalus ienaakumus naakotnee ir izredzes guut kaadaa profesijaa, kur jaastraadaa vairaak ar rokaam nekaa ar smadzeneem.

P.P.S. Ak, nu varbuut es kljuudos, un tur naakamais Beethovens dzims un taa... Briinumi jau arii notiek.
14.02.2015 17:03 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Es nesaprotu vai autorei ir pierādījumi ( ginekologa apliecinājums, hcg vai vismaz pozitīvs grūtniecības tests) vai arī viņai pašai ir tikai pārliecība, ka ir stāvoklī. Dažreiz pietiek sadomāties un ķermenis dīvaini reaģē.
14.02.2015 17:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ne visas meitenes/sievietes tīri psiholoģiski ir spējīgas izšķirties par abortu. Ir kam tā rīkoties neļauj gluži Frankenšteiniskā sajūta, ka TAS ir DZĪVS.

Ja šaja jautājuma iet pret savām ieksējām sajūtām, var nākties nozēlot vēl smagāk, neka darbu Maksimā bez izglītības un istabiņu krīzes centrā.
14.02.2015 17:21 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Par autores konkrēto situāciju jau izteicos. Divreiz.

Mani gan vairāk fascinē viedoklis, ka ar bērnu uzreiz sieviete tiek norakstīta - studēt nevar, ceļot nevar, karjeru taisīt nevar, ar draugiem tusēties apkārt nevar. Neko nevar, sēdi pie pamperiem visu atlikušo mūžu un skaiti kapeikas. Bullšits pēdējais. Visu var, tikai neviens nav teicis, ka tas ir viegli un ne visas ir tik spēcīgas, lai to izdarītu. Neviens nav teicis, ka visas meitenes bez bērniem studē ārzemēs, taisa afigenno karjeru un pelna miljonus. Būsim reāli, liela daļa sieviešu neko nesasniedz ar vai bez bērniem. Šī rindkopa, tām, kas nesaprata, neattiecas uz autores konkrēto situāciju, bet gan uz iepriekš izskanējušo vispārējo viedokli par bērnu radīšanu 18 gadu vecumā.

Marasmātike ir runājusi. Hau!
14.02.2015 17:29 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Lollipop - tas joprojam izklausas pec dogmam. Loti jau skaisti un poetiski - atliek tikai but stiprai ka Atlantidai un viss bus. Bet nu meitenes speks un indivduala varesana tada situacija ir galigi sekundara. Protams, bez ta neiztikt. Bet nu ja iedomajamies situaciju, kur meitene tiesam nak no nelabveligas gimenes (t.i. nauda nav, morala atbalsta nav), macas vidusskola, nav savu ipasumu vai peksna mantojuma no Australijas onkula, ipasi labveligu un ziedotkaru draudzenu, mecenatu, sponsoru, radinieku, kas vada universitates utml. Un ir vientula mate. Tatad cilveks, kam teju neka nav ar bernu uz rokam. Nu, es tiesam gribu dzirdet to brinumstastus, kur sada meitene ar savu ''speku'' vien ir studejusi, uztaisijusi karjeru, celo un tusejas. Man pat nevajag piemerus morales ietvaros ;) Var kaut ar apsaubamam profesijam, shemam un viltus kazam. Bet pat tadi nav dzirdeti.
14.02.2015 17:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Lollipop, bez palīdzības gan būs grūti. Māmiņalga - minimāla. Vecāki, cik saprotu, dzīvo mazpilsētā. Labi, ka mazpilsētās vismaz bērnudārza rindu nav. No pusotra gada - bērnudārzs, vel dazus mēnešus meitenei bezdarbnieku pabalsts (smieklīgs, bet pienākas - valsts bērna kopšanas laika maksā socialos nodokļus). Darba iespējas mazpilsētā - nav tās kosākās. Braukt uz Rīgu ar bērnu - nevar (nav vietas bērnudārza, aukle maksā dārgi). Talmācības studijas arī naudu maksā.

Jā, es arī pazīstu meiteni, kas ar DIVIEM bērniem brauca studēt ārzemēs, bet nu, būsim reālas - bezbērnu studentītei Erasmuss ir ļoti reāla, pat diezgan brīvi pieejama iespēja, kamēr mammai, kas mazpilsēta mācās neklātienē - nu būs kā būs.

Pati tu pareizi saki - var, bet ir ļoti, ļoti grūti. Un tas "ļoti, ļoti grūti" parasti nozīmē, ka tas netiks darīts.

Un par tusēšanu apkārt ar bērnu, ir dzirdēti stāsti, ka ratiņi noparkoti laimētavai "Fēnikss" pie durvīm, un mamma ar draugiem iekšā stundam "tusē". Nu ja, var jau arī tā :)
14.02.2015 17:42 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Un teiksiet tas ir normaali iet ar beebi un noparkot bernus pie feeniksa??? Nu nav tas normaali!!!!!!!

minimaalaa alga+ maminalga tapatas enkas daudz nav. Bernam vajag pilnvertigu partiku. Ja nav darba kada vel maminalga??

Vienam nav viegli pasam pa sevi iret uz minimalo algu dzivoklis akut pats eltakais+komunalie+elektriba+telefons ja ir + in-nets.

vel sevi barot un ebrnu. Bernam ari drebes vajag, atri aug, pamperi ari dargi salidzinosi ne jau tualetes papiru stukesi biksites un roltoniem barosi mazo!!

Tas pasas aukles ja netiek berndarza ari bus izdevumi pamatigi un neveina aukle nestradas pa 30-40centiem stundaa..bus euro stunda, it seviski Righaaa kur vel transports.
14.02.2015 17:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
pie Feniksa parkot bērnu NAV normāli (es nebiju domājusi, ka rakstīto var pārprast)

māmiņām, pat ja viņas dzīvē nav strādājušas, tiek maksāts bērna kopšanas pabalsts.
14.02.2015 18:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pabalsta apmērs:
personai, kura kopj bērnu vecumā līdz pusotram gadam – 171 eiro mēnesī;
personai, kura kopj bērnu vecumā no pusotra gada līdz 2 gadiem – 42,69 eiro mēnesī.


Un tad - 11 eiro mēnesī, ta ka pamperu vecumā nav tas trakākais variants naudas ziņā.
14.02.2015 18:03 |
 
Reitings 73
Reģ: 08.10.2014
Mana māsa visu grūtniecības laiku bija stresā, bet mazā piedzima sveika un vesela. Nekādu attīstības traucējumu nebija. Izskatās ka vairāk sliecies uz to ka bērnu nevēlies
14.02.2015 18:04 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Labi, lai tā būtu - bērns 18 gados ir pasaules gals, kas sabeidz dzīvi un atliek tikai viena iespēja strādāt mazkvalificētu darbu par sliktu atalgojumu un dzīvot vienistabas socialajā dzīvoklī ar padomju laika remontu. Vīrieti atrast nav iespējams, jo pēc bērna vēders karājas kā izpūsts balons un pupi nošļukuši līdz nabai, ja nu vienīgi kādu pusaklu gatera strādnieku, kas nesīs mājās mamutu un vakaros sūks aliņu pie tv. Happy now?
14.02.2015 18:07 |
 
10 gadi
Reitings 4024
Reģ: 02.01.2011
testu esi taisījusi?
14.02.2015 18:14 |
 
Reitings 10
Reģ: 13.02.2015
Jā, esmu taisijusi divus grūtniecības testis,kkas bija pozitīvi,kā ari nodevu asins analīzes,kkurās ari apstiprinājas ka esmu stavokli. 35 diena
..
14.02.2015 18:46 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Autore, Tev 11. vai 12. klase šobrīd?
14.02.2015 19:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Bernam vajag pilnvertigu partiku. Ja nav darba kada vel maminalga??


Vai tu zini cik mazs bērns apēd ? Tas nav tas pats, kas sevi vai veci pilnvērtīgi barot ;)
14.02.2015 19:34 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Need vecu pusdienu devu, bet shaa vai taa bernam vajag vitaminus un pilnvertigu pariku nevis stuket roltonu ieksaa.;)

Beerns aug, kauli attistas, zidainim tiesi vajag pilnverigu, pec eispejas veseligaku maltiti.
14.02.2015 19:37 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Roltoni izmaksās dārgāk nekā izvārīt bērnam zupu ;)
14.02.2015 19:57 |
 
Reitings 9
Reģ: 07.01.2015
Tu vel esi tik jauna.. Noteikti iesaku taisit abortu. Ja, gan jau bus pardzivojumi, bus gruti uz doto momentu, bet padoma par savu nakotni! Tev visa dzive vel prieksa! Varesi izmacities, pacelot, satikt normali puisi, appreceties un tad domat par gimeni. Pec savas pieredzes un tas ko rakstiji varu teikt, ka tagadejais puisis nenaks atpakal, bui vientula mamma. Un tas ir sasoditi gruti. Ja mamma, draugi saka ka palidzes, tad atceries, ka visu atbildibu jau beiags nesisi Tu pati, mamma palidzes dazreiz pieskatit, tas ari viss. Ari cinities ar finansem nav nekada jautriba, it ipasi ja esi tik jauna, bez izglitibas un pieredzes. Ja, gan jau visu var sasniegt, bet vai ta pules ir vajadzigas? Labak izbaudi jaunibu.

Es tava vieta noteikti taisitu abortu - jo atrak jo labak, lai psihologiska trauma mazaka.
15.02.2015 01:50 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Pēc asinsanalīzēm dienu var noteikt? :-O
15.02.2015 02:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!