Labas lietas maksā dārgi?

 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Matu taisnotāju diskusija uzvedināja mani uz pārdomām. Vai tiešām labas lietas maksā dārgi? Mana pieredze rāda, ka tā diemžēl patiešām ir, bet būtu forši dzirdēt Jūsu pieredzi un cerams pārliecināties par pretējo.
Piemēri:
1) Manā īpašumā bija Asus dators - pēc gada sāka bremzēt, pēc diviem nomira pavisam. Tad bija MacBook dators - 3 gadus lieliski nostrādāja, ne skrambiņas, rezultātā pārdevu, lai nopirktu jaunāku. Cenu atšķirība 2 reizes.
2) Somas. Agrāk pirku UK dizaineru somas TK Maxx veikalos par ~ 50EUR - ādas, it kā kvalitatīvas, bet pēc pāris mēnešiem vienmēr sāka irt odere, āda stiepās, paskats kļuva briesmīgs. Pēdējo nopirku MK somu - jau gadu ir ideālā stāvoklī un izskatās kā jauna.
Ir daudz citu piemēru - apavi, pakalpojumi (piemēram, firzieris), pat kontaktlēcas u.c.
Kā jums šķiet - skopais maksā divreiz? Un vai tiešām visas labās lietas maksā dārgi. Gaidīšu arī pretējus piemērus.
05.09.2014 12:38 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sorry, par meebeleem gan samelojos, jo kameer neesam savaa personiigaa maajaa - tikmeer man tiiri labi der IKEA meebeles un daudz neiespringstu uz kvalitaati. Bet jau zinu un esmu noskatiijusi, ko un kur skatiishos meebeles savai maajai. Tur nu gan gribu taa pamatiigi visu iekaartot, ar ozolkoka galdiem, graniita virsmaam, parketu u.t.t.
05.09.2014 20:12 |
 
Reitings 187
Reģ: 11.05.2013
No otras puses - tā gaume un cenas tik ātri mainās, ka nevar izšķirties un izsekot, ko būtu izdevīgāk pirkt. Tā, kā teicu, ir cilvēki, kas pērk gailenes pa 150 mārciņām kg, lai darītu sevi laimīgus, sajūtot, kā ieber sevī piķi. Bet, tā vietā varbūt būtu jēga aiziet pie psihoterapeita? Es pat nezinu, ko teikt attiecībā uz lietām un drēbēm. Domāt, ka bērniem baigi vajadzēs mantotās chanel somiņas, ir muļķīgi. Tepar LV var nopirkt aizgājušās modes brendus par lētām naudām. Ja man nebūtu, kur likt naudu, laikam ieguldītu nekustamajos īpašumos.
05.09.2014 20:14 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Pa lielam jaa,bet ir arii leetas lietas,piemeeram,man ir soma,pirkta netaa par 5maarcinjaam,kura kalpo jau n-to gadu. :D
05.09.2014 21:10 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Tā kā drēbes tāpat gribas regulāri mainīt, tad neiespringstu uz to, lai pirktu tos kvalitatīvākos variantus. Somiņas moš nopērku dārgākas, jo vienkārši patīk. Apavus lielākoties pērku dārgus, jo ļoti nepatīk, kā izskatās nekvalitatīvi, izļurkājušies apavi.
Ar tehniku ir cits stāsts. Es mīlu labu tehniku un neciešu čakarēties ar labošanu 100x. Jāatzīst, ka tiešām dārgāks=labāks šajā jomā. Var jau, protams, paveikties arī ar kādu lēto kompi, piemēram, bet iespējamība, ka lēts plīsīs, ir lielāka.
05.09.2014 21:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Daleji piekritisu un daleji nee, laikam tadelj, ka mana skapi ir bijusi daudzi dizaineru apavi un somas, kuri ir likusi vilties, kaut vai viena no pedejam somam Furla, neattaisnoja manas ceribas. Zanotti apavi, kurus iegadajos Italija aizsutiju atpakal uz rupnicu uz parbaudi un ka ari beigas tiku pie jauniem apaviem, jo kaut kas tur nebija, liela vilshanas bija pagasgad, kad pasutiju dsquared somu, atnaca jau saskrapeta (tas nevareja notikt sutot, jo tadas somas parasti saino puteklu maisinos, un vel ieliek kastes). Calvin Klein neuzskatu par baigo brendu, bet ar vinu kedam
Man ari bija vilshanas. Bet tai pasha laikaa ir BikBok kleitas, kuras pirktas par pacmit latiem un no mana skapja neiziet sen. Zara gan ir viena liela vilshanas, manuprat, neadekvati dargas cenas par to kvalitati.
05.09.2014 21:41 |
 
Reitings 8
Reģ: 05.09.2014
Gan taa, gan taa.
Man ir paaris milakas lietas - apgerbs, apavi, kosmetika, no pasiem letakajiem plauktiem. Bet tapat ir lietas kuras ir pirktakas par lielaku naudu un tapat ir labas.

Bija man Sony Vaio laptops, kalpoja gadus 4, atdevu radiem. Tagad vieta ir cits, pagajusi vien paris menesi, bet jau velkas, vispar ir lens, nepavisam neesmu sajusmaa. Kaut pec ieksam skatoties jaunas ir labaks.
05.09.2014 22:42 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
No sevis varu minēt tikai frizierus- tiešām aiziet pie lēta ir beigās dārgāk, jo jāpērk cik maskas, lai atjaunotu, citu frizieri, kas salabotu. Agrāk daudz visādus frizierus izmēģināju, un sapratu vienu- tur kur jāmaksā pie 50 tev arī uztaisīs atbilstoši tai summai, jo mati nesāks lūzt pēc krāsas ielikšanas, apgriezti būs pēc tavām a ne friziera vēlmēm. Un attieksme arī pārsvarā ir daudz savādāka. Tā kā jā, es maksāju par vārdu...
06.09.2014 09:35 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Tā ir, izņemot dizainaru drēbes un aksesuārus. Tie ir mēsli un ātri nolietojas. Dievinu vilnas drēbes, kur šķiedra ir smalkāka par kokvilnas materiālu. Bet nu cena un arī tās Aitas it kā spīdzina Austrālijā. :(

Apavi gan man ne Ecco, ne citi ilgāk par gadu nekalpo.
06.09.2014 12:25 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Laptopi velkas ne jau dēļ kvalitātes, iztīriet no vīrusiem.
06.09.2014 12:27 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Piekritisu , ka labas lietas maksa dargi. Tacu medz but iznemumi kad izdodas atrast kko labu ari pa leto. Katram izpratne par dargam un labam lietam ari ir atskiriga.
06.09.2014 17:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Katram izpratne par dargam un labam lietam ari ir atskiriga.
Pilniigi piekriitu!
Sodien eju uz tirdzinu,kur parasti mekleeju "peerles",reizeem arii izdodas.Taa kvalitaate jau nemainaas,ja tiek paardota laba lieta leetaak.Biezi mekleeju labu linu,labu kokvilnu,labas kvalitaaates audumu jauniem spilveniem uttKaapeec nenopirkt leetaak ,ja ir iespeejams?Piekriitu ,ka tas prasa laiku ,un pacietiibu.Ir jaabuut noteikti tam "pareizajam garstaavoklim" arii:)
06.09.2014 17:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits