Sapņi, murgi un vēl šis tas

 
Reitings 72
Reģ: 06.08.2014
Beidzot arī es esmu iegrimusi nelielās pārdomās un gatava par tām uzsākt diskusiju. Jācer, ka šī nav tēma par kuru šeit ir runāts daudz un dikti.
Esmu dzirdējusi no dažiem "Es nekad neatceros savus sapņus, žēl..." Godīgi? Es vēlētos būt viņu vietā!
Cik esmu lasījusi, tad visi jau sapņo, bet ne visi savus nakts piedzīvojumus šajā citā pasaulē atceras. Es personīgi atceros lielāko daļu no tiem... Sajūtas? Dalītas. Ja sapnis ir bijis interesants, tad arī diena iesākas patīkami, bet ja pamostas no murga...visu dienu vajā jokainas sajūtas.
Vēl mani ļoti mulsina tas, kad sapnī esmu redzējusi kādu cilvēku un tajā pašā dienā viņu redzu dzīvē...viennozīmīgi skatos uz viņu mazliet savādāk, bet ne sliktā nozīmē.
Par sapņošanu man ir gana stāstāmais, bet vairāk gribu zināt kā ir ar jums? Vai jums ir kāds sapnis, kurš rādās regulāri vai ir bijis vairākas reizes? Vai esmu viena no retajām, kurām uznāk šis briesmīgais "murgu periods", kurā kādu nedēļu no vietas rādās vieni vienīgi murgi (cerams, ka nē! :D )? Varbūt atmiņā ir palicis kāds spilgtākais, jocīgākais sapnis/murgs ar kuru varat padalīties? Un ko domājat par sapņu tulkiem, ticat/neticat?
11.08.2014 00:38 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Protams, es piekrītu, ka ir muļķīgi tulkot sapņus pēc pieejamajiem universālajiem sapņu tulkiem, jo - kas der visam, neder nekam. Tajos atainotie simboli tiešām kādiem cilvēkiem to ir nozīmējuši, taču pamatā katram sapnī redzami simboli ir dziļi personīgi. Var būt kaut kādi universāli arhetipi, scenāriji, kas atkārtojas daudziem cilvēkiem, bet tāpat katram tas var nozīmēt ko savu. Tieši tāpēc ar šādu personalizētu sapņu tulkošanu var arī ieskatīties sevī, izprast sevi labāk, bet tas ir ilgs un sarežģīts process, ko sauc par sapņu analīzi.

Nerunāju par pravietiskajiem sapņiem, kas piepildās precīzi kā nosapņots, nevis - izkrita zobs, kāds mirs.
12.08.2014 12:40 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Meitenes, mani interesē, kā to sapņu atcerēšanos var uztrenēt.. Ļoti, ļoti gribas savus sapņus atcerēties.


Ir jāievieš sapņu kladīte, ko noliek pie gultas uz nakti. Ikreiz, kad pamosties, ieraksti atslēgvārdus, galvenās frāzes no sapņa, pamatdomu. Pamazām tas izdosies arvien vieglāk un varēsi atcerēties arvien vairāk detaļu.
12.08.2014 12:41 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Ir jāievieš sapņu kladīte, ko noliek pie gultas uz nakti. Ikreiz, kad pamosties, ieraksti atslēgvārdus, galvenās frāzes no sapņa, pamatdomu. Pamazām tas izdosies arvien vieglāk un varēsi atcerēties arvien vairāk detaļu.


Es labprāt to darītu, bet ko darīt, ja pamostoties neatceros vispār neko? Tikai melnu bildi sapņa vietā.. :(
12.08.2014 12:46 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Meitenes, mani interesē, kā to sapņu atcerēšanos var uztrenēt.. Ļoti, ļoti gribas savus sapņus atcerēties.

Pieraksti ikkatru sapni ko atceries. Pat ja neko daudz neatceries, pieraksti kaut vai siikaako detalju, emociju, kas ir palikusi atminjaa. Taa kaa man riebjas savs rokraksts, daru taa - no riita pamostoties uzreiz telefonaa ierakstu galvenos sapnja punktus un veelaak, kad esmu pie datora, speciaalaa sapnju programma detalizeeti aprakstu sapni, vadoties peec punktiem.
12.08.2014 12:46 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Spīdola, tieši ar sapņu analīzi arī es nodarbojos, lasīju zinātnisko literatūru, jau veiktus pētījumus, no kā izdarīju secinājumus, kuri sakrita ar jau esošo pētījumu secinājumiem.

Viss ir loģiski izskaidrojams ar apziņu, zemapziņu.
12.08.2014 12:46 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Sapņoju ik pa laikam.Ir labāki sapņi,ir sliktāki.Kopumā tik reāli,ka piecelies un nevari saprast,tas notika vai nē. :D
12.08.2014 12:46 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Ja neatceries neko, pieraksti ''Neatceros nevienu sapni''. Tas arii nedaudz mudinaas tavas smadzenes iegaumeet sapnjus. Kaa arii vari sapnju zhurnaalaa rakstiit taadas fraazes kaa ''Mana sapnju atminja uzlabojas'' ''Es ljoti labi atceros visus sapnjus'', utt, tikai obligaati taas fraazes jaaraksta tagadnes formaa, tas arii praatam dos stimulu atcereeties vairaak.
12.08.2014 12:48 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Bonecutie - liels paldies par ieteikumiem. :) Noteikti izmēģināšu jau šonakt! :)
12.08.2014 12:50 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Spīdola, tieši ar sapņu analīzi arī es nodarbojos, lasīju zinātnisko literatūru, jau veiktus pētījumus, no kā izdarīju secinājumus, kuri sakrita ar jau esošo pētījumu secinājumiem.

Viss ir loģiski izskaidrojams ar apziņu, zemapziņu.


Ne viss. Manā pašas pieredzē ir bijis daudz reižu, kad to nevar izskaidrot vienkārši ar sakritību, bet tā jau ir daudziem cilvēkiem. Zinātne nevar izskaidrot šos brīdinošos sapņus, kas beigās arī piepildās precīzi. Ir zinātnes nozares un zinātnieki, kas cenšas, un es ticu, agrāk vai vēlāk viņiem tas arī izdosies.
12.08.2014 12:51 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kad sapņu atcerēšanās jau būs apgūta, es varu ieteikt vēl kādu interesantu tehniku. Pirms miega neliela meditācija, aicinot savu zemapziņu tai sekojošajā sapnī sniegt atbildi uz kādu jautājumu (to formulē meditācijas brīdī). Svarīgi attīrīt prātu no blakus domām un visa cita, tad uzdot šo jautājumu un tad doties gulēt. Sapnim vajadzētu kalpot par atbildi uz šo jautājumu. Protams, šis jautājums jau nevar būt tāds kā - kad es apprecēšos vai cik bērni man būs?
12.08.2014 12:59 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Jautaajumus var uzdot arii, kad esi apzinaajies sapnii. Neko paarsteidzoshu un ieprieksh nezinaamu nesanjemsi, bet zemapzinjas atbildes biezhi vien ir interesantas un patiesas.
12.08.2014 13:06 |
 
10 gadi
Reitings 2315
Reģ: 10.03.2009
Es gan ticu sapņiem. Pašai arī ir sapņi kuri atkārtojas jau gadiem.. katru reizi redzu savu dzimto pilsētu, ka eju pa vienu un to pašu laukumu, un katru reizi aizķeru kāju un nokrītu. Viau laiku viena tā pati vieta..
12.08.2014 13:07 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Teikt, ka tic sapnjiem buutu tas pats, kas teikt, ka tic savaam domaam. Sapnji ir zemapzinjas domas, tavas atminjas, iedomas, viss kopaa samikseets + logjikas truukums. Piemeeram, reizeem naakas dzirdeet, ka pirms kaadas lidmashiinas avaarijas pasazhieris nosapnjo, ka notiks kkaada nelaime - droshi vien shis pasazhieris bija ieprieksh sadomaajies, vai arii vinjam vienkaarshi ir bail no lidoshanas, taapeec arii zemapzinja izspeeleeja taadu sapni balstoties uz iedomaam un apzinaashanos, ka driiz jaalido, un sanaaca sakritiiba. Man arii bija sapnis par kugja grimshanu neilgi pirms taa, kad devos celjojumaa ar kugji, jo man ir bail no uudens. Un nee, nekas slikts toreiz nenotika.
12.08.2014 13:14 |
 
10 gadi
Reitings 2315
Reģ: 10.03.2009
Hmm, a kā Tu izskaidrosi Bonecutie, kad cilvēks sapnī redz loterijas skaitļus, pieceļas pa nakti pieraksta, un pēc tam vinnē loterijā normālu summiņu? sakritība.. tik vnk?
12.08.2014 13:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es esmu sporta fane. Ļoti patīk hokejs un F1 viens konkrēts braucējs. tad nu ir gadījušies periodi, kad man konstanti pirms katras spēles bija sapnī info par to, kurš iemetīs un arī kā. Turpinājās kādas 3-4 spēles, tad pazuda. Par to biju informējusi draugus Pirms spēlēm. Un precīzi arī bija. Vienā no tām bija arī Miķeļa hattrick, kas nav nemaz tik bieža parādība, lai tā būtu sakritība.

F1. Ikreiz ļoooti gaidu jaunās sezonas pirmo sacīksti. Toreiz pat sapņoju par to. Sapnī redzēju, ka uzvar abi Mclaren piloti, bet mans mīļais Kimi paliek 17, kas nav viņam gluži raksturīgi. Sacīkstē viss piepildījās. Kimi palika 18. Bet pirms viņa vienu diskvalificēja un rezultātā - 17.
12.08.2014 13:41 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Hmm, a kā Tu izskaidrosi Bonecutie, kad cilvēks sapnī redz loterijas skaitļus, pieceļas pa nakti pieraksta, un pēc tam vinnē loterijā normālu summiņu? sakritība.. tik vnk?

A cik taadu gadiijumu vispaar ir bijushi? :D 1 vai 2. Protams, ka sakritība. Ja vispaar taadi gadiijumi ir bijushi. Pastaav arii taada lieta kaa false memories.
12.08.2014 13:48 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
False memories neder, jo es savus sapņus dokumentēju. :D T.i. tie piepildās jau pēc tam, kad nonākuši kladē.
12.08.2014 13:51 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mans regulārais murgs ir par tualetēm, ka gribas uz tualeti, bet nevar aiztaisīt durvis, tualetē ir citi cilvēki, nav poda, sākas MR utt. It kā man nekāda trauma ar to saistīta nav, bet murgoju praktiski tikai par tualetēm. Pāris gadus atpakaļ murgos redzēju arī zirnekļus, pinos zirnekļu tīklos. Bet tas tāpēc, ka sirgstu ar arahnofobiju. Tagad kaut kā nav tik ļoti bail no zirnekļiem, tāpēc murgos arī vairs tos pretekļus neredzu.
Ā, un grūtniecības laikā erotiskie sapņi ir tiešām ohohoho! :D
12.08.2014 13:54 |
 
Reitings 187
Reģ: 11.05.2013
Vakar tieši gribēju ierakstīt, ka ļoti bieži sapņos redzu, ka esmu stāvoklī vai to, ka dzemdēju. Un šonakt sapnī tieši redzēju, ka es un vēl pāris mani draugi/ draudzenes tusē dzemdību namā. :D
12.08.2014 13:55 |
 
Reitings 165
Reģ: 01.07.2014
man sapņi ļooti patīk. pat patīk tie sliktie sapņi. mani piesaista ļoti emocijas, kas ir sapņos, sajūtas. katru reizi tās ir citādākās. atceros vēl joprojām sapni, ko pirms gadiem 2-3 sapņoju. es biju pļavā. viss bija ļooti gaišs. saulīte spīdējā un sildīja. tālāk pa taciņu, uz kuras atrados stāvēja puisis, muguru aizgriezis ar melniem matiem. tajā brīdī apziņa man teica, ka tas bija viens no man pazīstamajiem ( un galīgi nevēlējos lai tā būtu, jo ļoti riebās šis cilvēks), taču to visu sapni mani apņēma tik siltas un mīlošas sajūtas. es biju ļoti, ļoti laimīga. nākas piebilst arī ka visu nedēļu tā sapņa sajūtu dēļ es staroju.
par to cilvēku sapnī, lasīju, ka zemapziņa mēdz iesviest,parādīt tos cilvēkus, kurus zinām un biežāk kontaktējamies, taču pašā būtībā ejot runa par galīgi citu cilvēku. un šo sapni mēdzu tulkot tā, ka taka man bija kā apzīmējums laikam, un kad laiks būs tad pienācis, es būšu sasniegusi to mērķi, to jauno puisi. un pēc pāris mēnešiem arī satiku precīzi tādu puisi kā no sava sapņa.

bet vispār par sapņiem. ari es mēdzu viņus pierakstīt jā. agrāk guleju kā nosista un neredzeju vispār sapņus, taču tagad jau nu katru nakti ir jauns sapnis. pēdējā laikā tie ir pilnīģi jauni un citādāk vērsti sapņi nekā agrāk. tajos darbības un notikumi ir daudz racionālāki. reti vairs gadās tiešām vienkārši sapņi kā iepriekš minētais par pļavu.

arī man reizēm atkārtojās sapņi. sliktie sapņi bieži vien. ir kādi 4-5 sapņi, kas ik pa gadam vai pusgadam liek par sevi manīt. gadu gaitās esmu pie tiem pieradusi un pat no rīta pamostoties jūtos daudz priecīgāka un ieintreģētaka, ka vispār viņi atkārtojās un tā, jo reizēm nogursti no jauniem sapņiem, ir interesanti, ka prāts spēj atkārtot agrāk sapņoto. āā, un lieki piebilst, ka tie kas atkārtojās ir precīzi kā iepriekšējās reizēš, un ar turpinājumu. katru reizi tie ir kā seriāli, kas turpinās. sāku domāt, ka varbūt tās ir kādas zīmes, kurp man doties, meklēt vai kā citādāk.
katrā ziņā par tādu ideju/idejām man ļooti patīk aizdomāties. manam prātam ļoti interesanti
12.08.2014 18:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits