Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

īrnieku izlikšana no dzīvokļa

 
Reitings 15
Reģ: 06.08.2014
Labs vakars!
Tā nu ir sanācis, ka vēlos izsrebt radinieka savārīto putru ar dzīvokļa izīrēšanu un īrnieku uztaisītajiem parādiem.
Vai šeit ir kāda, kurai ir zināšana par šo jautājumu un ir vēlme pakonsultēt kā pareizāk īrniekus izlikt no dzīvokļa par nemaksāšanu bez liekas kņadas.. Piebildīšu, ka īrnieki ir māte ar 2 vai 3 bērniem..
06.08.2014 20:46 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Ierodies un klātienē paziņo laiku līdz kuram jāizvācās pamatojoties uz to ka nemaksā par dzīvokli. Dod laiku lai tomēr bērni nepaliek uz ielas, un viņa var atrast jaunu dzīvokli. Ja līdz noteiktajam laikam neizvācas tad vari saukt policiju.
06.08.2014 20:50 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Manai mammai bija līdzīga situācija - izīrēja dzīvokli sievietei ar mazu bērnu, īres maksu maksāja īrnieces māte, viņai pašai bija jāmaksā tikai par elektrību un ūdeni. Kad mana mamma uzzināja, ka viņa jau vairākus mēnešus nav maksājusi ne par ūdeni, ne par elektrību, tad viņa tā arī pateica, lai viņa savāc mantas un izvācas no dzīvokļa.
06.08.2014 20:51 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Rakstisks bŗidinajums, divos eksemplaros un lai vienu paraksta un tev atpakal.
06.08.2014 20:52 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ou, es arī vasaras sākumā ar šo saskāros - dzīvoja pēc skata normāla ģimene ar meiteni skolas vecumā, līdz sāka nemaksāt un tikai solīja un solīja, ka būs nauda, ka tiešām tāda situācija un tā tālāk. Nu neko, pēc vairākkārtīgiem brīdinājumiem un ausu nekustināšanas aizgāju pati uz dzīvokli, saliku visas mantas lielajos maisos un pateicu, līdz kuram datumam var ierasties pakaļ. Reāli pilnīgākā nekaunība no viņu puses, naudu solīja atdod, tā vēl šodien gaidu, protams, gabals nenokritīs, ja to naudu nedabūšu, tomēr pagaidām pavisam noteikti mierā vēl nelikšos un par parādu neaizmirsīšu!
06.08.2014 20:57 |
 
Reitings 15
Reģ: 06.08.2014
Man arī bija tāda doma - ierodos ar papīru par to, ka viņa labprātīgi izvācas no dzīvokļa par komunālo nemaksāšanu, viņa to paraksta un dodu nedēļu laika. Tas ir par maz nedēļu?
ļoti ceru, ka skandālu nesarīkos..
06.08.2014 21:13 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
nedēļa itkā būtu normāli, bet varētu būt ka ja ir nabadzīga(pieļauju ka ir ja jau nemaksā) tad tik ātri jaunu neatradīs, bet vairāk jau arī negribas dot, lai nedzīvo uz tava rēķina.
skandālu varbūt nesarīkos, bet aizejot varētu atriebsies - noplēsīs tapetes, kaut ko saulauzīs..
06.08.2014 21:21 |
 
Reitings 15
Reģ: 06.08.2014
Godīgi sakot man tiešām ir bail par to, ka mierīgā ceļā tas arī varētu nenotikt.. cerams, ka atslēgas nenomainīs vai ko tādu.. tāpēc gribas kādu parakstītu papīru, lai pēc tam neiet un nesūdzas, ka esmu vientuļo māti izlikusi uz ielas..
Man vienkārši brīvā tekstā uzrakstīt un dot parakstīt? Tāds derēs?

Pats stulbākais, ka pati neesmu no Rīgas.. nevaru ik pa laikam pačekot vai viss ok.. un nebūs uzlaidusi ko gaisā :D
06.08.2014 21:40 |
 
Reitings 15
Reģ: 06.08.2014
Teiksim, ja es aizbraucu pēc nedēļas un viņa mani nelaiž iekšā - es saucu policiju, ja?
Un kā ir ar izdeklarēšanos? Man šķiet viņa ar visiem bērniem ir tur deklarējusies, gribas maksimāli drīz to visu sakārtot..
06.08.2014 21:42 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Dod nedēļu laika, ja nekas nemainās, izliec no dzīvokļa.
06.08.2014 21:43 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
izdeklare jau tagad...to drikst ipašnieks...
06.08.2014 21:43 |
 
Reitings 47
Reģ: 09.04.2014
nevienu īrnieku (arī par īres maksas nemaksāšanu) patvarīgi no dzīvokļa likumīgā ceļā izlikt nevar. Principā, ja viņš atsakās iet prom, arī policija tur neko darīt nevar, kamēr nav tājies spēkā tiesas spriedums par izlikšanu.
Konkrētajā situācijā, protams, ieteiktu iet uz vietas un mēģināt vienoties par telpu labprātīgu atbrīvošanu. īres līgums ir?
06.08.2014 21:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu var jau sākt mēģināt mierīgākā ceļā, bet ja oficiāli priekš tiesas, tad ir jāsūta brīdinājums ne tikai īrniecei, bet arī visiem viņam pilngadīgajiem ģimenes locekļiem, kuri dzīvo kopā ar viņu (ja tādi vispār ir).

Ja bērni nepilngadīgi, tad jau pietiks tikai ar galvenās īrnieces brīdināšanu, jo ja viņa labprātīgi neies prom, tad līdzēs tikai tiesa un tad brīdinājums ir galvenais pamats, taču svarīgi, lai uz tiesas brīdi arī bērni ir nepilngadīgi.
06.08.2014 22:04 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu ja ir tik nekaunīga un nevar vienoties, ka nedēļas laikā izvācas pati no sava prāta, es bez sirdsapziņas pārmetumiem sapakotu viņas mantas un izliktu aiz durvīm. Rezerves atslēgas tev vismaz taču ir? Saprotu, ka varbūt dikti skarbi, bet tu taču neesi nekāda labdarības iestāde, nav tev jāmaksā svešu cilvēku sadzīves rēķini, ja reiz tik spiedīga materiālā situācija - palīdzību jālūdz konkrētām iestādēm, nevis jādzīvo uz svešu cilvēku kakla.
06.08.2014 22:13 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Pag, pag- kādas tiesas??? Tiesa ir galējais instruments, ja puses nevar panākt vienošanos! Sāksim ar īres līgumu- ir tāds?? Ja ir, tad kas tajā ir teikts par līguma laušanu?? Ja nav, tad jāņem talkā šishttp://likumi.lv/doc.php?id=56863
06.08.2014 22:14 |
 
Reitings 15
Reģ: 06.08.2014
Te būs īss izklāsts par situāciju.
Omītes māsa mantojumā atsāja šo dzīvokli manam tēvam. Pirms kāda laika tika ielaisti īrnieki, bet par cik viņiem vajadzēja nopietnu līgumu un sazin ko tur vēl, lai to nestu uz pašvaldību un tie palīdzētu (tātad ir maznodrošināta ģimene), tad tēvs ielaida viņus tur ar norunu, ka līgums tik uztaisīts līdz pats sakārtos visus mantojuma papīrus. Pie tam vienojoties, ka līdz līgumam viņi maksā tikai komunālos bez īres maksas. Bet ir tā, ka viņi nemaksā pat komunālos. Protams tā ir tēva vaina, to visu labi saprotu, es tikai gribu pabeigt visu kārtot, jo viņš ir tik sasodīti aizņemts, ka pilnīgi riebj! Tātad - līguma nav, rezerves atslēgas ir, ja vien nav nomainītas pa šo laiku...
06.08.2014 22:28 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Civillikums paredz arī mutvārdu vienošanos, bet šis vairāk būtu tāds tiesā apspēlējamais variants. Tātad reāli skatoties uz šo brīdi- līguma nav un līdz ar to viņiem nav nemaz likumīga pamata atrasties tajā dzīvoklī!!! Sekojoši- tev nav viņi rakstiski jābrīdina (rakstisks brīdinājums izrietētu no īres līguma laušanas nosacījumiem).
karoče, kas darāms- ej (bet labāk tavs tēvs kā potenciālais īpašnieks. Potenciālais, jo ja pareizi sa[rotu, tad mantošanas doc. vēl nav līdz galam nokārtoti un viņš vēl nav zemesgrāmatā nostiprinājis savas īpašumtiesības) un face to face saki kā ir! Lai lasās piem. nedēļas laikā. Atgādini, ka nav līguma- līdz ar to arī nav likumīga pamata viņiem tur atrasties. Ja nē, tad pesoli izlidināt visas mantas ārā un nomainīt atslēgas.
06.08.2014 22:36 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
JA viņi ir iedeklarējušies, nekādu izsviešanu veikt nevarēsi.
Pirms pāris mēnešiem gājām šim visam cauri, deklarētie īrnieki izsauca policiju (kad tika palūgti izvākties) un policija apstiprināja, ka līdz tam brīdim, kamēr viņi ir deklarēti dzīvoklī, viņiem tur ir tiesības atrasties. Tika nomainīta atslēga, taču viņiem bija to tiesības uzlauzt, lai nebojātu durvis (jo zinājām, ka lauzīs vaļā), atlika veco slēdzeni.
Ej uz mājokļu departamentu (ja esi no Rīgas) un raksti, lai deklarē laukā, reizi 3 mēnešos ir sēdes, kurās izskata iesniegumus. Tā, kā deklarētie nav jūsu radi, izdeklarēs ārā (bet jārēķinās,ka 3 mēneši var paiet).
http://mvd.riga.lv/lv/dzivoklu_jaut%C4%81jumi/Dzivesvietas_deklaracijas_anulesana/
Ja esi no citas pilsētas, gan jau tur kaut kas pamainās, bet ne būtība.
Ceru,ka atradīsiem miermīlīgāku kopsaucēju.
06.08.2014 22:49 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
īpašnieks izdeklaret var momenta, tad izlikt.
06.08.2014 22:50 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
JA viņi ir iedeklarējušies, nekādu izsviešanu veikt nevarēsi.

Varēs gan. Ja viņi nav īpašnieki, nav īres līgums vai cita vienošanās, tad viņiem nav likumīga pamata tur būt deklarētiem.
06.08.2014 22:52 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Es stāstu to, kāda bija reālā pieredze.
Deklarācija (te gan bija radi) bija par pamatu tam, ka viņi tur varēja palikt, policija to paši mums stāstīja. Īrniece vel uzrakstīja iesniegumu pret dzīvokļa īpašnieci, ka nelaiž dzivoklī. Mēs paši bijām lielā izbrīnā..
Un neko momentaā izdeklarēt nevarēja (kas situāciju atrisinātu). Iestādes tika izstaigātas un lietas dzīvē pārbaudītas. 3 mēnešus pagāja līdz atnāca ziņa (jo sēde nesen bija bijusi, kad iesniedza iesniegumu par izdeklarēšanu), ka izdeklarēt varēs tikai caur tiesu (tur uz radniecības pamata). Šeit bez radniecības pamata, tā, ka tur būs tomēr vienkāršāk.
06.08.2014 22:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits