Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesību zinātne: Turībā vai Latvijas Universitātē?

 
Reitings 1
Reģ: 07.06.2014
Kur labāk studēt tiesību zinātni - Turībā vai Latvijas Universitātē?

Lūdzu atsaukties tikai tās, kas tiešām zina par mācību kvalitāti vai ir studējušas vienā vai otrā augstskolā. Nevajag teikt, ka Turības diplomus neviens neņem par pilnu vai citas muļķības, kas kaut kur klaču lapā ir izlasītas.

Liels paldies jau iepriekš! :)
07.06.2014 15:18 |
 
Reitings 188
Reģ: 14.04.2012
LU!
17.06.2014 16:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man Turībā nepatīk tā izvilkšana pa 4 gadiem, lai gan reāli mācās knapus 2,5 mēnešus, jo novembra beigās jau sesija klāt, knapi decembra sākumā vai vidū jau pirmais pusgads cauri. Tāpat arī otrajā pusgadā. Ja saliktu kompaktāk, tad Turības 1 gadu jeb 2 pusgadus var pabeigt 1 pusgadā un pa 2 gadiem jau skolu pabeigt, bet izvelk uz 4 gadiem. LU vismaz normāli mācies, 3 gadi un jau bakalaurs.

Un topā Turība ir tik augstu, jo reāli ir jau to 5 top augstskolu vidū, kā arī citas jomas jau ir labas, bet nu daļa uz juristiem vēl šķībi skatās.
16.06.2014 13:44 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Pēc Leila ieliktās saites var paskatīties prakse.lv TOP pa studiju novirzieniem. Paskatījos tieši jurisprudenci - pirmajā vietā LU, otrajā Turība.

Es izvēlētos LU. Uz Turību neietu pēc savu paziņu redzētā mācīšanās stila. Varbūt tie bija konkrēti kadri, bet nu tas man kā tāds zīmogs palicis.
16.06.2014 13:38 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2014
Šodien izlasīju vienu rakstu http://www.izglitiba-kultura.lv/zinas/darba-deveji-iesaka-studet-rtu , kurā Turība ierindojas TOP 3 starp darba devēju ieteiktākajām augstskolām.Tā kā tie , kas uzskata , ka Turības diploms nekam neder, laikam maldās.
16.06.2014 13:15 |
 
Reitings 246
Reģ: 08.07.2013
man ari daudzi tiesi to stasija- es jau tava vieta neietu uz Turibu!!!! aaa CIK ILGI SIE MITI VEL VILKSIES LIDZI!

Galvenokart izteikumi nak - ... man kolegim, pazinu nepanema tikai tapec, ka Turibas diploms WTF, kas tad tā vispar par domasanu?!
viena tante teica un tiesi sadi mes seit turpinam set so mitu par Turibu!

Atcerieties, ka pasniedzeji tik pat ka ir vieni un tie pasi daudzas LV augstskolas!
Visturpmakais no pasa attieksmes un darba atkarigs, ja pieradisi sevi jau prakse, diplomu tev pat neviens nepajautas!
11.06.2014 15:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Jā,jā! Turības diplomu neņem pretī :D :D
Strādāju domē, 2 juristi ir Turībnieki, pie tam, viena no tiem, ir Jur. daļas vadītāja.. nu briesmas, briesmas, ne?
Te vēl trūks: "Tāpēc jau LV ir tik slikti, ka tik daudz Turībnieku" :D
11.06.2014 11:32 |
 
Reitings 1
Reģ: 11.06.2014
Mani nomāc tieši šī pati problēma, kur studēt Tiesību Zinātni, - Turībā vai LU! Apsveot visus plusus un mīnusus, mana izvēle tomēr palika pie Turības, galvenokārt prakses un turpat esošo kopmītņu dēļ. Daudzi mani ir mēģinājuši atrunāt no šādas izvēles, sakot tieši to pašu, ko izlasīju šeit, ka Turības diplomus neviens neņem par pilnu, taču, manuprāt, viss jau ir atkarīgs no cilvēka paša, nevis no augstskolas, kur studē. Mīnusus var atrast visās augstskolās, nekur jau nav viss ideāli!
11.06.2014 11:15 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.02.2014
Jāpiekrīt Lindachka'i .. pārsvarā viss ir atkarīgs no cilvēka. Ja būsi slikts jurists, tad darba devējam būs vienalga vai mācījies LU vai Turībā.

Patiesībā, jā, arī es nevaru objektīvi vērtēt, jo Turībā neesmu studējusi, taču man LU nepatika ( vienīgais patika tās atrašanās vieta :D ). Un par tiem Turības diplomiem..nu viņus tagad, cik dzirdēts, brāķē tikai vecāka gada gājuma cilvēki - speciālisti.
08.06.2014 23:12 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.02.2014
Mio - Protams, ka praksi var iziet arī patstāvīgi ikviens, taču ir viens liels klupšanas akmens.. Pašlaik mācos RSU Tiesību zinātni (2.kurss) un praksējos vienā no Rīgas tiesām ( neteikšu precīzi kurā ) un tieši ar tiesas sekretārēm esam par šo runājušas.. Liels pluss ir tas, ka skola nodrošina dažādas prakses vietas. Protams, arī pats var izvēlēties, ja vēlies praksēties citur.. Taču reti kurš ņem studentu, kuram šī prakse nav obligāti, tikai tāpat..
08.06.2014 23:08 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Mans draugs studēja tiesību zinātnes LU + Erasmus Zviedrijā. Pēc studijām uzreiz dabūja darbu un tagad ir labs jurists. Bet tas jau atkarīgs no cilvēka.
08.06.2014 22:09 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Nejau mediju dēļ apgalvoju. Vienkārši pati mācos LU un nē, neesmu neko mēģinājusi pirkt, bet varu iedomāties, ka tur labprāt pieņemtu naudiņu. Tāda attieksme man tur šķiet ir.


Man pašai šādiem mītiem neticību parasti rada nevis pārliecība, ka pilnīgi neviens darbinieks tur nu nekādi nebūtu uz ko tādu spējīgs, bet tas, ka, lai pārdotu kādam diplomu, tam procesam būtu jāiziet cauri daudziem darbiniekiem administrācijas aparātā (gan pārējā administrācija, gan pasniedzēji taču pamanītu kaut kādu pielikto vārdu absolventu sarakstā), tātad visiem par to jāvienojas un jāpiekrīt, un tam es galīgi neticu.
08.06.2014 21:54 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
Tur vienkārši nav divu domu - LU
08.06.2014 19:33 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Nejau mediju dēļ apgalvoju. Vienkārši pati mācos LU un nē, neesmu neko mēģinājusi pirkt, bet varu iedomāties, ka tur labprāt pieņemtu naudiņu. Tāda attieksme man tur šķiet ir.

Starp citu, mācos LU, bet ieteicu Turību, pati apdomāju iespēju uz turieni pāriet, jo LU galīgi nav manos favorītos kā tas bija sākotnēji.
08.06.2014 19:23 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Es gan kaut kā ļoti labi varu iedomāties to, ka LU tiešām pārdod diplomus. Bija arī kaut kad medijos aprakstīts skandāls par to.


Es Tavā vietā nemētātos ar kaut kādu tur medijos lasītu info. Un es tiešām neticu, ka valsts augstskolā kas tāds notiek. Varbūt esmu naiva, bet nu.. Jo mans uzskats, nemētāties ar apvainojumiem, bez pierādījumiem.
08.06.2014 18:52 |
 
Reitings 205
Reģ: 21.02.2014
Daudz maz objektīvi var tiešām spriest tās, kas studējušas abās vietās, jo tā nu tas ir - tās, kas studējušas LU, teiks, ka LU labāk un otrādi.
Pati esmu studējusi LU un tādēļ saku, ka esmu par LU:)

Varu pievienoties arī iepriekš teiktajam - arī es no juristu vidus esmu dzirdējusi to, ka Turības diploms nav augstu vērtēts. Godīgi sakot, vispār nav nācies dzirdēt, ka kāds teiktu, ka Turībā iegūtā izglītība būtu labāka.

Un vēl. Nekādi nepiekritīšu, ka Turībā ir tie paši pasniedzēji kas LU - tā tas galīgi nav. Turklāt cik zinu, Turībā strādā daži, kuri kandidējuši par pasniedzējiem LU un nav tikuši.
08.06.2014 16:15 |
 
Reitings 383
Reģ: 27.10.2012
Es balsoju par Turību
08.06.2014 15:54 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Es gan kaut kā ļoti labi varu iedomāties to, ka LU tiešām pārdod diplomus. Bija arī kaut kad medijos aprakstīts skandāls par to.
08.06.2014 15:34 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
pēdējā mācību gadā nolēma nopirkt diplomu. Turība pasūtīja 10 mājas tālāk. LU pārdeva bez vārda runas.
Var konkrētāk par to, kā tas notiek? Es patiesībā nevienā normālā augtskolā, arī Turībā nē, nevaru iedomāties tādu ar augstskolu saskaņotu "samaksā un izsniedz diplomu gadu ātrāk", bet valsts augstskolā vēl ne tik.


]Turiiba. Pati esmu studeejusi LU tiesiibu zinaatni..vislielaakais miinuss - akadeemiskaa programma..ne prakses, nekaa.

Bieži lasu par to, ka kāda programma esot slikta, jo nav prakses, bet tad nesaprotu īsti - kas traucē to praksi pašam iziet? Tas, ka augstskola nepiespiež ar varu? Praksi var mierīgi atrast pats un iziet gan vasarā, gan uzreiz pēc absolvēšanas (ja grib ilgāku), vai paralēli BD rakstīšanai utt. Manuprāt, tieši izdevīgāk nekā maksāt augstskolai mācību maksu 1 gadu ilgāk, lai tu šajā laikā varētu iet praksi un joprojām skaitīties universitātē.
08.06.2014 15:31 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Turība
08.06.2014 14:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits