Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tūrisms turībā

 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2014
Sveikas , meitenes! Savu nākotnes profesiju vēlējos saistīt ar tūrismu ,pašlaik vislabākais variants ir Turība, bet gribētu uzzināt kaut ko vairāk par šo augstskolu. Daudzos forumos pretrunīga informācija-citi saka ,ka nav vērts tur studēt, savkukārt citiem viss ļoti apmierina.Varbūt kāda tagad mācas šajā studiju programmā un var padalīties pieredzē?Būšu pateicīga par jebkuru informāciju!
10.02.2014 22:46 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Sokal ir feina. Iekartota nu ļoti patikami, ka maza pilseta. Bet tūrismu nav verts tur studet.
10.02.2014 22:48 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Studēju Turībā, bet ne tūrismu.Esmu ļooooti apmierināta, bet noteikti neizvēlētos studēt tūrismu. Runas ir pretrunīgas, jo ļoti daudz baumu, cilvēki bieži nezina ko runā.
10.02.2014 22:51 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2014
Rolla Kāpēc neizvēlētos tūrismu? Un ko pati studē?
10.02.2014 22:55 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Studēju šobrīd. Pirmais kurss tīri labi patika, aizbraucu arī ārzemju praksē, kas bija kolosāla pieredze. Bet tās ārzemju prakses iespējas laikam arī ir vienīgais, kas šajā programmā patīk + arī vēl tas, ka no 1. kursa jāmācās jauna valoda (spāņu, franču, vācu, krievu). Reāli tagad nedēļā ir tikai ~ 6 lekcijas un par to milzīgo studiju maksu tas neliekas nopietni.
Šobrīd pati nezinu, vai ir jēga turpināt. Pirmajā kursā biju budžetā, tad jau vienalga, bet tagad, kad jāmaksā, sāku domāt, vai ir vērts. Personīgi, es sapratu, ka tūrisms ir tāda lieta, ko tikpat labi var mājās patstāvīgi pie grāmatām izstudēt, nav vērts tos 4 gadus mācīties.
Skola kā tāda ļoooti patīk, bet labāk izvēlēties citu programmu.
10.02.2014 23:19 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
iesaku Vidzemes Augstskolu!
10.02.2014 23:24 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es pāris mēnešus pamācījos un aizgāju. Nu, nejutu tur to kvalitāti. Protams, pirmajos kursos jau visur ir tā vispārīgi, bet tur bija viens profesors no LU ķīmiķiem vai fiziķiem, vairs pat neatceros, kurš pasniedza tieši tūrismā un stāstīja tādas lietas, kuras lai zinātu nevajag i ne grāmatas, pietiks ar kādu žurnāliņu. Nu, kā lai to pasaka.. es nejutu, ka tā būtu augstākās izglītības iestāde. Profene, koledža, jā, ok (atsevišķi pasniedzēji ir tiešām zinoši viesmīlības praktiskajā pusē).
Vienīgais, kas, manuprāt, ir augstākā līmenī kā LU (konkrēti SZF, lai nebūtu pārpratumu), ir valodas. Angļu valodas pasniedzējs man tiešām patika, arī krievu valodai nebija ne vainas un no citiem dzirdēju arī labas atsaukmes par spāņu valodu.
10.02.2014 23:38 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Es pabeidzu turistus. Diploms tev bus uznemejdarbibaa, nevis turismaa, vispar nozeloju ka studeju tiesi turismu, LV loti neperspektivi. Taka nedzivoju Lv un man ir labs darbs, tas ipasi mani neuztrauc. Lielaka dala mani kursabiedri kuri samaksaja par skolu 6k ls staipa paplates kaut kados restoranos vai viesnicas par administratoriem strada. Iesaku labi padomat, ko tu varesi darit. Tajas prakses jau ari tu tik paplates staipisi. Mana draudzene, kas katru gadu brauca uz Griekiju/Kipru/kretu to loti nozelo, jo vinai nav normalas darba pieredzes, vasaras labak atputas un noballejas. Atbraucot uz Lv diezhel vina nopietnu darbu nevareja dabut, pat par sekretari ne, jo vieniga pieredze ir trauku staipisana un istabu uzkopsana. Bet ir ari iznemumi. No maniem kursabiedriem kadiem 10% tikai ir normals darbs, un parsvara ne jau turisma nozaree. Padoma pati, cik tad Lv tas lielas viesnicas ir, ja tiek turoperatoros -Impro/Novatours ja tiek praksee, bet tur tas prakses vietas ari nevienam pakal nemet. Man skola ir noderejusi tada zina, ka ir iemacijusi plasak skatities uz lietas un analizet, turismu studet bija garlaicigi un baiga gumijas vilksana. Pirmos gadus biju klatiene, kas bija laika nosishana, pec tam e-studijas, uzskatu, ka tur nacas macities citigak, jo vienai bija jaiet eksameni kartot. Bet kopumaa iegut bakalauru bija easy. Loti labi apdoma vai esi gatava to naudu maksat, lai iespejams pec tam paplates staipitu rinkii vai alus kausus pilditu. Var jau but, ka busi veiksmigaka. Ja es butu pabeigusi sobrid vidusskolu studetu logistiku vai pliku uznemejdarbibu, jo taa ir joma, kur sobrid stradaju. Es pec pirma gada jau sapratu, ka man tas turisms nav vajadzigs, bet tas prakses un studiju darbi vienmer bija jasasaista ar turismu, diemzhel.
11.02.2014 00:17 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
es tur tagad studēju :) laikam nepiekrītu tām, kas uzskata, ka LV tūrisms ir neperspektīva nozare, jo tas strauji attīstās un uz Latviju katru gadu brauc aizvien vairāk tūristu + arī vietējie ir sākuši aktīvāk ceļot (tgd joprojām tiek turpināta "Atklāj Latviju no jauna" akcija un "Rīga 2014" jau arī ir vairāk vietējiem domāts pasākums).

Mans stāsts gan ir citāds, sākumā es studēju k-ko pavisam citu, bet tas man vairāk patika hobija līmenī, bet kā profesija likās pārāk nomācoši. Pēc gada pārtraukuma es nolēmu visu mainīt un sākt studēt k-ko jaunu. Tajā laikā man radās izdevība palīdzēt veidot jaunu tūrisma objektu, kas ar laiku izvērtās nopietnāk kā biju sākumā domājusi. Beigās sapratu - jā, jāiet studēt tūrisms! Protams, ir daudz grāmatu un materiālu un visu var k-kur izlasīt, bet studijās apskata daudzas lietas, kas man pašai liktos nevajadzīgas, piem., šobrīd mans darbs nekā nav saistīts ar ēdināšanu, bet studiju ietvaros par to uzzinu daudz jauna un kas zina - varbūt kādreiz noderēs.

Taču tas ir atkarīgs no tā, kur reāli grib darboties tūrismā. Tā ir ļoooti plaša nozare, kur ir gan restorāni, gan nelielas viesnīcas un visādas viesu mājas, gan muzeji un kultūrvēsturiskie objekti, gan visādi uzņemumi, kas rīko ekskursijas pie sevis, laivu un velo nomas, pārgājienu rīkošana, dažādu pasākumu rīkošana... un protams, darbs tūrisma aģentūrās, lielajās viesnīcās, TIC-os utt.
11.02.2014 02:00 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
100% iesaku vidzemes augstskolu.
11.02.2014 04:18 |
 
Reitings 24
Reģ: 10.02.2014
Jūs man likāt nopietni apsvērt To vai tiešām studet tūrismu.Un kā ir pārējām studiju programmām, kā jums šķiet,kuras profesijas būtu vispersprektīvākās nākotnē?
11.02.2014 17:15 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Neredzu sevi tūrisma jomā, tādēļ arī neizvēlētos. Pati studēju tirdzniecības vadību.
11.02.2014 18:27 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Esmu pabeigusi Starptautiskā Tūrisma faktultāti Turībā.
Jau neskaitāmas reizes esmu šeit rakstījusi, ka mana pieredze ir ļoti, ļoti laba.
Uzskatu, ka tūrisma/viesmīlības jomā Turībā pasniedz vislabākie speciālisti LV.
Ļoti laba augstskolas vide, studiju process ļoti labi organizēts.

Protams, to cik produktīvi students ir gatavs macīties, tas ir tikai un vienīgi viņa paša ziņā;)
11.02.2014 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Es nesaku, ka skola ir slikta. Atmosfeera un pasniedzeji ir ok, bet tiesi turisma programma ir izstiepta. Nezinu ka ir citas fakultates. Reali studijas sakas septembri un decembra pirmaja nedelja jau sesija. Tad tikai studijas sakas janvari un turpinas lidz aprila vidum. Principaa sanak, ka gada lielako dalu tu nemacies, ja ir darbs, tad vel ok, a ja nav, nezinu vai velreiz maksatu to naudu par to. Apdoma kadi tev nakotnes merki, cik tu gribetu pelnit, kadu karjeru gribi. Ja gribi pelnit lielu algu, tad nedomaju, ka turisms ir ta nozare, kur to tev izdosies sasniegt, ja nu vienigi ar savu uznemumu. Ja man butu otra iespeja es pec vidusskolas iestatos uzreiz e-studijas/neklatiene un ietu stradat kada uznemuma kaut par velti, iepirkumi/logistika jebko kur var uzkrat pieredzi, lai dabutu normalu darbu. Neredzu jegu staipit traukus vai tirgot desas. Man darba pieredze pec vidusskolas bija tikai zemenu lasisana, nav verts piebilst, ka ta neko daudz nepalidzeja, tapec aizgaju uz klatieni studet.
11.02.2014 20:54 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es Turībā biju budžetā, tā kā izstāšanās man neko daudz neizteica. Es vispār uzskatu, ka LV kaut ko par maksu jēga studēt ir tikai tad, kad tiešām zini, ka tas tev patīk, interesē un ka par katru cenu un pāri līķiem gribi tajā nozarē strādāt un strādāsi. Tad, jā, atmaksāsies. Bet, ja nezini, ko gribi, tad padomā pati - 50%, ka tā būs vējā izmesta nauda.
11.02.2014 21:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits