Tām, kam "zaļie pirkstiņi"

 
Reitings 37
Reģ: 21.01.2014
Labrīt, cosmo!
Esmu liela orhideju cienītāja un mājās, visas palodzes ir noliktas ar orhidejām. Nesen, pirms kāda mēneša, nopirku DEPO orhideju, kas nebija pirmā svaiguma pa 0.99 santīmiem. Jāsaka godīgi, žēl man bija šīs puķītes un tādas krāsas orhidejas man vēl nebija. Tā,kā jau iepriekš biju pirkusi orhidejas, kas nav ziedošanas un kuplas un esmu tās atkopusi tā, ka tagad tās zied lieliem, krāšņiem ziediem. Katru otro nedēļu peldinu orhideju minerālos. Visas zied, grasās ziedēt vai dzen zaļos kātiņus ārā, bet tieši šī viena orhideja, izskatās, ka sāk "mirt". Zaļais kātiņš ir tāds pasauss, ja iepriekš galos bija zaļi pumpuri, tad tagad tie ir gandrīz plakani.
Negribas man to orhideju nomocīt un izmest, tad nu lūdzu pēc padoma tās, kuras ir vairāku orhideju īpašnieces. Kā lai saglābj orhideju?
24.01.2014 09:35 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Un starpcitu, runājot par Depo orhidejām - es nezinu vai tā bija tikai viena partija, vai varbūt viņiem visas tādas, bet no Depo orhidejas ievazāju zarazu mājās esošajām.
Tā kā, uzmanīgī novērtējiet ziedu pirms iegādes Depo veikalos.
24.01.2014 10:28 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
bellakilla, es kad vienu pirku depo arī redzēju, ka ir tā pelēkā puve uz ziedlapiņām, tāpēc turēju viņu atsevišķā telpā. Kad ziedēja nākošo reizi viss bija ok, un tikai tad pārcēlu viņu pie pārējām.
Nebija tik traki, bet pat ja ir 1 tāds punktiņš, nozīmē, ka jātur atsevišķi.
24.01.2014 10:34 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
es nezinu vai tā bija tikai viena partija, vai varbūt viņiem visas tādas, bet no Depo orhidejas ievazāju zarazu mājās esošajām.

Man 90% orhidejas ir no DEPO, bet galīgi nav problēmu ar nekādiem mošķiem. ptu, ptu, ptu...
Vēl uz Ziemassvētkiem dabūju lielo, zilo orhideju. nu tik burvīga bija, bet nu jau ziedi krīt nost un pārzied, tagad necilāka izskatās.:D
Bet reku viena sūdīgā no Mājai un Dārzam, kas pirkta augustā zied vēl tagad bez apstājas. šai pie manis patīk.
Pagājušajā nedēļā draugs uzdāvināja lielo, balto orhideju....tā tāda trekna un gaļīga:D man lielie prieki.:D
No sākuma domāju- kā gan es zināšu, kad tās kātiņš sāks augt, nu kā es atšķiršu no saknes, jo visu laiku biju iedomājusies,ka nevarēs atšķirt un tagad, kam man lielākajai daļai aug kātiņi jauni, es saprotu0 nu kā tos var neatšķirt:D
savām sapirku tos smukuma kātus, kur atstutēties orhidejai un baigi forši..man lielie prieki.:)
Visi,kas ienāk manā mājā, tiek vesti skatīties mansu dārgumus:D Draugam jau zb manas orhidejas runas, bet viņam tiek atļauts vnk pienāk un māt ar galbu, ka tik es tieku tās palielīt:D
24.01.2014 10:38 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Nu re, atkal aizrāvos:D
24.01.2014 10:39 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Vaitad tā drīkst?


čāča- kā, tavupārt, pārstāda puķes?

orhidejas ir jāizņem no podiņa ārā uzmanīgi neaplaužot saknes. tāpēc vispar to labāk kārtīgi izmērcēt.

Saprotu, ka tās ir tāds vecās saknes - vai es tās drīkstu nogriezt? Vai labāk atstāt kā ir?


kamēr puķe ir podā, negriez to sakni nost. kā jau teicu, izņem laukā un tad skaties, kur ir nokaltušās. jo, iespējams, ir tā, ka tā sakne ir nokaltusi jau tajā vietā, kur viņa ir zem mulčas, kur tu neko neredzi no augšas. un tad tavai griešanai nebūs jēgas. nav jēga nogriezt vienu sakni, ja apakšā vēl 7 ir sakaltušas. turklāt, nebaidieties, ja saknes daudz sanāk nogriezt, jo viņām aug taču arī jaunas.

par tām sūnām ir tā, ka neskrubini nost sausas. kad izmērcēsi visas saknes, tad viegli ar neasu lupatiņu vai ar pirkstiem vnk noņemsi nost tās pieaugušās sūnas. ja kkas nenāk nost, tad nepārcenties, lai nesabojātu sakni. galvenais tās sūnas ir aizvākt prom ar to visu mulču.
24.01.2014 10:41 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ā un tas nekas, ka ir tikai 2 lapas. ar laiku izdzīs jaunu lapiņu. galvenais jau ir - kādas ir tās lapas.
24.01.2014 10:43 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
čāča- kā, tavupārt, pārstāda puķes?

Nu puķes. puķes ir puķes, orhidejas ir orhidejas. kaut kas man teica,ka nevajagot viņas kistināt un tramdīt, un ka saknes izkustiāt arī neesot ieteiicams, viņām nepatīkot. tpc es i` neesmu mēģinājusi to orhideju vilkt ārā:D
24.01.2014 10:43 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Jums phalaenopši stāv caurspīdīgos podos?
Zinu, ka tā ir pareizāk, bet man visām skaistumpodi, necaurspīdīgi un puķes tik un tā zied kā kupenas (l).
24.01.2014 10:46 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Jums phalaenopši stāv caurspīdīgos podos?

Jā. man visām ir tādi rozā, caurspīdīgi podi -lai iederas interjerā:D
kad pirmo orhideju turēju necaurspīdīgā podā, tad man sāka pelēt saknes, un tad es sapratu,ka labāk neriskēju un man ir tādi podi.
24.01.2014 10:48 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
ēl uz Ziemassvētkiem dabūju lielo, zilo orhideju.


Zilās parasti ir krāsotas un nākamgad zied baltas..
Par nocenotajām - jāskatas saknītes un lapas, jo var būt vai nu puve no pārmērīga mitruma vai arī pārkaltētas saknītes, tā ka grūti vairs atdzīvonāt.

Mani parasti uzjautrina cilvēki, kas saka ''tas nav falenopsis, tā ir orhideja'', kā arī šī vārda dzirdētās izrunas - falomopsis, fanelopsis

Orhidejām droši var likt arī necauspīdīgus podiņus, tikai velams, lai viņš nebūtu ''tieši pa īzmēram'', bet gan mazliet brīvaks, lai gaiss labi tiek klāt
24.01.2014 10:53 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Zilās parasti ir krāsotas un nākamgad zied baltas..

Es zinu. Un zinu,kā no baltas dabūt atkal zilas:D
24.01.2014 10:57 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
puķes ir puķes, orhidejas ir orhidejas. kaut kas man teica,ka nevajagot viņas kistināt un tramdīt, un ka saknes izkustiāt arī neesot ieteiicams, viņām nepatīkot.


orhidejas arī puķes :) vispār jau reizi 3 gados vajadzētu viņas pārstādīt un apgriezt beigtās saknes. citas varbūt pa tiem 3 gadiem ir tā izaugušas, ka vajag lielāku podu, jo saknes kāpj laukā. man ir bijis tā, ka cik es esmu pārstādījusi orhidejas, viņas pēc tam ir krāšņākas. galvenais ir uzmanīgi ar viņām rīkoties un neaplauzt saknes un visu pārējo. viena man arī kāpa laukā no poda, bet, kad apgriezu beigtās saknes, tad ieliku tajā pašā podiņā un viss bija labi. tikai nomainīju jaunu mulču un podiņu kārtīgi izmazgāju.

čaurspīdīgā podiņā vajag likt tāpēc, ka ōrhidejas gaismu uzņem caur saknēm. jau pods ir necaurspīdīgs, tad gaisma netiek uzņemta. orhidejas parasti sāk nīkt, pelēt utt
24.01.2014 11:03 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
orhidejas arī puķes

Kā nu kuram:D
Parastās puķes uz palodzes es bieži aizmirstu aplaistīt, bet orhidejas vienmēr apčubinu:D
24.01.2014 11:09 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Man arī viņas visas caurspīdīgos podos.

čāča - kā dabūt zilas? Laistīt ar ūdenī šķīdinātu zilu pārtikas krāsu?
24.01.2014 11:16 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
es esmu dzirdējusi, ka to zilo krāsu kkur pie zieda vai ziedkātā iepotē ar šprici. varbūt čāčai ir cita metode
24.01.2014 11:18 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
arieta, bet falenopši jau arī ir orhidejas - orhideju dzimta. :)

Man jau liekas, ka vienk jāliek mierā uz kādu laiciņu, ja Tu mēģināsi visu pēc kārtas, var sanākt vēl vairāk samocīt. Un, cik ir lasīts gan te, gan citur, orhidejas ir tādas ļoti dažādas, Tev pašai jāmēģina saprast savējās. Manējās, piemēram, ir vienmēr bijušas saulē un zied ļoti smuki, kaut gan visur raksta, ka saulē nevajadzētu turēt. Tāpat arī es dažreiz peldinu retāk par to 1x nedēļā, bet tās neapvainojas uz mani un turpina labi izskatīties. Vienīgais, ko es daru diezgan regulāri - apčubinu tās, papriecājos par ziediem un tā.

Par to "zemi" (aizmirsu, kā bija nosaukums tām mizām) - ja ir iespēja, iesaku pašām salasīt nevis pirkt veikalā. Man pēc pārstādīšanas un īstās zemes pievienošanas riktīgi labi aug, mamma bija mēģinājusi sākumā ar to veikalos nopērkamo un teica, ka, abas salīdzinot, tā nopērkamā esot sliktāka, nepatīk orhidejām tik ļoti.

Starpcitu, cik ilgi orhidejām/phalaenopšiem ir dīkstāve, kad nav ziedu? Vai arī nav tāds vidējais laiks?


Es jau teiktu, ka nav tāds vidējais. Mammai ir pilna māja ar tām, zied kā pašas sagrib, bet parasti ļoti neilgi ir tas neziedēšanas posms. Manējai vienai ir jau pāris gadu, bet nav vispār vēl bijis tāds brīdis, kad tā ir bez ziediem.
24.01.2014 11:20 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Pēeeee, cik vardarbīgi :(
24.01.2014 11:22 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
es esmu dzirdējusi, ka to zilo krāsu kkur pie zieda vai ziedkātā iepotē ar šprici. varbūt čāčai ir cita metode

jā, jā..ir , ir tā pati metode.:)
Es taisos sev uztaisīt melnu orhideju.
24.01.2014 11:25 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
ņam ņam, mājas kaķis arī ir no kaķu dzimtas, bet par lauvu taču nenosauksi :)!
24.01.2014 11:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!