Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Papau,nepateici neko iepriecinosu :( Tavs rakstitais tik tiesam atgadina visu kam eju cauri,bet es loti baidos,ka atgriezisies depresija.
15.06.2014 21:32 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Muša

Ehh, jā, momentā, kad bēbim tik daži mēneši, tas neizklausās baigi iepriecinoši, bet laiks tiešām skrien ātri...īpaši vasarā :) Necenties būt supermamma, supersieva/draudzene, supermājsaimniece utt. Ja iedalīts kašķīgais bērniņš, tad līdz tam +/- gadam koncentrējies uz bērnu, tas pēc tam atmaksāsies :) Tev nav jāvar un jāpaspēj izdarīt viss. Protams, centies bērnam mācīt patstāvību utt., bet, ja viņam vajag mammu, tad viņam vajag mammu, dod viņam to, ko viņš prasa - mammu, drošību, mīļumu. Netīrie trauki, putekļi utt. pagaidīs mazliet. Es centos organizēt savu laiku tā, ka lielos darbus (mājas kopšana, ēst gatavošana) darīju tad, kad vīram bija brīvdienas (viņš man tad strādāja 4x4 - 4 strādā, 4 brīvas utt.). Ikdienā ar bērnu ļoti palīdzēja režīms gan man, gan viņam. Tā kā viņš bija mazgulētājs, tad daudz gājām laukā. Viņš ratos mierīgi gulēja vismaz tās 2h no vietas, bet es varēju izvēdināt galvu.
15.06.2014 22:08 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Manejais ari agrak guleja ratos, bet tagad vairs tikai kadas 30 min un ka acis vala ta brec. Es jau mineju,ka man laiks loti velkas un katru dienu domaju,ka neizturesu.
15.06.2014 22:13 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Muša

Tu diendienā esi viena pati ar mazo? Nav neviena, kas var atnākt kaut vai mazliet laiku pakavēt? Nav iespējams mazliet izrauties no ikdienas skrējiena? Kaut kur aizbraukt...ciemos pie kāda, kur būtu kāds, kas grib paucināties ar bēbīti un tev vismaz uz pārdesmit minūtēm būtu laiks mierīgi iedzert tēju un apēst kūkas gabaliņu?
Es pēc nedēļas uz LV braucu, braukšu pie Tevis vienu dienu ucināt bēbi :D :D :D
15.06.2014 22:33 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Meitenes, ko nozīmē, ja bērns planē uz vēdera būdams? Viss zb un ņem mani klēpī?:D tas ir nogurums būt uz vēdera vai kas cits?
15.06.2014 23:27 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - ja tu domā tādu kā lidmašīnu taisa, tad tas normāli, bērns gatavojas rāpošanai, tas it kā ir līmenis pirms rāpošanas, bet nav teikts, ka uzreiz taisīsies uz rāpošanu. ;)
15.06.2014 23:30 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Un ja nečīkst vai neraud, tad jau nav jāņem klēpī.
15.06.2014 23:31 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Lilii, ko tāda planēšana īsti trenē?kuras kustibas un kādas muskuļu grupas? Man liekas ka tas baigi plecus sasprindzina un nav labi.

čīkst, ja mani redz.ja stāvu aiz stūra,tad paplanē un atkal ņemas gar mantu.
15.06.2014 23:37 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - tik sīki nemācēšu pateikt, ko trenē, bet tieši lasīju, ka tā darīt esot pareizi, un tad vēlāk seko rāpošana.
15.06.2014 23:45 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - nezinu vai jau tavs liek kājas mutē vai vispār ceļ augšā un atklājis, bet vispār tad mazajiem tā mugura atslābinās, tāpēc pat var mazliet pacelt dupsi uz augšu un palikt kādu dvieli vai kaut ko citu apakšā, ja liekas, ka pēc tam saspringums, bet nedomāju, ka tā darīšana ir kaut kas slikts, ja jau par to raksta, ka tā dara. :)
15.06.2014 23:50 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Nē, Papau, tas tā nebija domāts! Visvairāk man ir tieši žēl to bērniņu, jo viņiem nav savas izvēles par dzīvību, jo diemžēl tādi gadījumi bieži beidzas ļoti nelāgi.


Jautājums - kad ir vēlams taisīt rotavīrusa poti un cik % apmaksā valsts?

Mums ar bebi iet labi. Ēdam labi, kakšojamies labi. Bēbe palīdz man ar sastrēgumiem tos izēdot, bet palīgā ņemu arī pumpīti. Prieks, ka varu atslaukt, tas nozīmē, ka varēšu doties droši 1x nedēļā uz saviem kursiem.

Ko jūs, meitenes, domājat, par knupjiem?
Pagaidām mums paliela brēciņa ir tikai tad, kad mainam pamperi un apmazgājamies ar vatīti un kumelīti. Tajā laikā tad izlīdz ap pirkstu aptīta marlīte, kas pirms tam izmērcēta kumelītē. Tà kā 2-1, knupītis un es iztīru mutītes dobumu. Rezervè ir 1 knupis no Avent. Vai vispār ir iespējams bērnu izaudzinàt bez knupja?
15.06.2014 23:50 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsis

Rotavīrusa poti jāuztaisa līdz 6 mēnešiem, tur divas reizes mutē jāpilina, bet labāk jau mazliet nogaidīt un pirmo kādos 4 mēnešos, lai bēbis apveļas. Apmaksā 50% (Savam šo poti netaisīju, jo nav teikts, ka cits vīruss nepieķersies).

Knupi iedevu otrajā dienā, jo mazais mani kā knupi izmantoja. Knupis reāli bija kādus pirmos 2 mēnešus, tad vairs neņēma, negrib, šad un tad iedodu ratos,bet viņš nezīž knupi, vairāk košļā un trin smaganas.

Zinu, ka parasti neviena īpaši mutes dobumu mazajiem netīra, tikai tad, kad zobi nāk, bet tā tava izvēle. ;)
15.06.2014 23:55 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ķirsis
Vai vispār ir iespējams bērnu izaudzinàt bez knupja?


Iespējams, protams, ka ir :) Ja nejūti vajadzību, nedod. Ja šķiet, ka vajag - iedod, nekur jau nav teikts, ka vispār ņems :) Es domāju, ka nedošu...beigās vīrs nakts vidū skrēja uz veikalu pēc dažādiem knupjiem. Paņēma Avent...lietoja reti, kamēr aizmiga un pēc 5min pats izspļāva. Ja jutu, ka pa nakti sāk knosīties, tad arī bieži nostrādāja knupja iedošana...uz tām pašām 5min. Vēlāk izmantoju momentu, kad ap 8mēn vecumu dabūja iesnas un meta knupi prom, jo nevarēja paelpot - viss, knupjošanās ar to arī beidzās. Ap tiem 8m arī sāku just, ka bez vajadzības sāk ar to knupi apkārt rāpot un tā kā man reāli nepatīk lieli, staigājoši bērni ar knupi mutē, tad nolēmu ņemt nost un priecājos, ka tas izdevās tik ļoti viegli.
15.06.2014 23:58 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es mutīti netīrīju, bet vienmēr pēc ēšanas devu padzerties, lai mazliet izskalojas tas piens no mutes. Bet zinu, ka LV daudzi ārsti iesaka (lai neteiktu, ka liek) tīrīt regulāri muti ar to pašu marli uz pirksta un kumelīšu tēju.
16.06.2014 00:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Bet zinu, ka LV daudzi ārsti iesaka (lai neteiktu, ka liek) tīrīt regulāri muti ar to pašu marli uz pirksta un kumelīšu tēju.


Šis interesanti, jo esmu daudz ko skatījusies, lasījusi, apmeklējusi kursus, bet nekur nekas tāds nav minēts.
16.06.2014 00:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Liliii

Man pēdējā laikā LV radiem, draugiem, paziņām bēbīšu bums - visiem sadzimuši, daļai tulīt jau otrie dzims. Tā kā man bēbīšu tēma tuva un jaunajām mammām bieži patīk par saviem mazajiem parunāt, tad bieži aprunājamies un piefiksēju, ka lielākajai daļai no viņām ir teikts, ka jātīra mute. Ar domu, lai izvairītos no piena sēnes vai trakākā gadījumā - stomatīta.
16.06.2014 00:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Papau

Man neviens to neteica, arī dzemdību namā ne, kā arī cālī neviena mamma par to nav ieminējusies, lai gan tur daudzām vairāki mazuļi. Es tāpat domāju, ka neviens nav pasargāts, tīra vai netīra to muti.
16.06.2014 00:15 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Aaaa, pirms tam stāstīju par sava puikas baseina nedarbiem. Šodien bija tā diena, kad gāju es ar viņu. Nu ko lai saka, perfekts skolnieks, peldētājs :D Es laikam sanāku tas briesmīgais vecāks, jo mani klausīja un darīja visu kā nākas. 1 vai 2 reizes pamēģināja vēderu mest gaisā, bet ātri saprata, ka ar mammu tas neies cauri. Kas dīvaini...arī tētis vajadzības gadījumā ir ļoti stingrs un pat stingrāks kā es, bet tomēr laikam es zinu īstās pogas uz kurām spiest un panākt, ko gribu. Tētis ir vairāk principiāls un tad viņi abi viens uz otru iespītējas un man rodas sajūta, ka man mājās 2 2gadnieki :D
16.06.2014 00:24 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Liliii

Jā, tādas īstas sakarības laikam nav starp to tīrīšanu/netīrīšanu un slimošanu.
Man personīgi nepatika, ka viņam pēc piena tāda balta mēlīte palika...vnk iedevu padzerties un viss, kaut kā likās, ka tā ir labāk.
16.06.2014 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man par to mutes tīrīšanu teica mans pediatrs, kas bija arī mans pediatrs. Baroju bērnu ar krūti un pēc ēdienreizes redzu uz mēles aplikumu un uz aukstlējām, tāpēc piekrītu dakteres viedoklim un tā arī daru. Mute tīra :) kā arī tā ir profilakse pret kkādām piena sēnēm un citām vainām, kā arī man vēl nedaudz plaisā krūšu gali (lietoju oranžo Bepantēnu - palīdz, to smērēju arī uz epiziotomijas rētas). Tā mutes tīrīšana ir arī drošība, ka aplikums,kas bēbītim mutītē nekalpo kā infekcijas ierosinātājs man un otrādi un bebim kopumā patīk. No sākuma devu pasūkāt mazo pirksta kauliņu, vīrs arī, bet kumelīte ir garšīgāka laikam :)

Te ir kāda māmiņa, kas var, lūdzu, padalīties ar pieredzi attiecībā uz piena bankas veidošanu? Man ir dikti daudz piena un žēl liet laukā, domāju, ka mans pieniņš var palīdzēt gadījumā, ja nevaru pati pabarot, esmu apslimusi un tā... kas ir nepieciešams? Piena pumpītis - pašsaprotami. Uzglabāšanas maisiņi - jau paskatījos amazonā, bet kā ir ar to sildīšanu? Ir nepieciešams kkāds papildus agregāts? Amazonā par Philips Avent pudelīšu sterilizētāju nebija īpaši labas atsauksmes, tam nav taimera un tāpèc var viegli sabendēt pudeles. Varbūt ir kàds universàls pudelīšu sildītājs, kas der dažādu ražotāju pudelītēm. Par dzeršanu no pudelītes, t.i., vai mazā to varēs, jau pàrliecinājāmies. Kad man bija laktostāžu krīze (sastrēgumi), nācās atslaukt (to darīju tad pirmo reizi) un tad devām mazajai. Freilene izdzēra tà, ka nemetās :) tagad arī nākas pirms katras barošanas (diennaktī 6-8x) nedaudz atslaukt, jo piena kannas dikti pilnas un mazajai grūti satvert krūti un man arī. Masēju atslaukšanas brīdī un tad, kad mazā ēd (masāža dikti palīdz).
16.06.2014 00:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits