Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Kad vēl biju stāvoklī, man bija pavisam cits skatījums uz to lietu un vispār uz visu pasauli.
Es arī domāju,ka atstāšu kādam bērnu un nu tik došos savās gaitās. KĀTAD!
Pirmkārt jau, es nemaz negribu mazuli kādam atstāt,gribu ņemt līdzi. Ok,ja ar vīru braucam iepirkt nedēļai pārtiku ,tad reizēm gribās visu izdarīt ātri,ātri un saprotams,ka ar bērniņu nebūs ātri, tad atstājam omei. Bet ne vienmēr tā ome ir gatava mazo paņemt pieskatīšanā. Tas ir otrkārt, ka nav kam atstāt, jo katram savas darīšanas, katrs brīvo laiku grib pavadīt kaut kā.

Un ja arī man būtu kam atstāt bērniņu, kaut vai aukle vai draudzene, es ne par ko neietu strādāt pirmo gadu vismaz! Jo es gribu pati redzēt bērna pirmo smaidu, pirmo rāpošanu, pirmo sēdēšanu,pirmo staigāšanu utt. Tās visas lietas es negribu palaist garām un man ir žēl,ka tētis to palaiž garām, bet neko darīt.

Kam mazais bija pavisma maziņš, tad es viņam vispār neļāvu vienam pašam raudāt gultiņā vai aut kā tā, tāpēc negāju ne dušā,kamēr mazais guļ, nedariju neko tādu,kas man liktu ilgāk būt aizņemtai un nevarēt pieiet pie mazuļa. Jo tad viņš raudāja,ja kaut kas sāp. Taču tagad ap 5 mēnešiem sākās niķi un tagad jau 6 mēnešos es redzu,ka viņš tēlo,ka raud, sejas izteiksme normāla , bet čīkst un ik pa brīdim paskatās kā es reaģēju. Un tagad jau ir tā,ka neskrienu un nemapetu ,piemēram, trauku mazgāšanu,ja bērns čīkst. Pāēdis ir, dibens sauss, viss kārtībā. Bet čīkst,jo kaut kas nepatīk.
09.06.2014 14:16 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es neesmu eksperts , bet ne visas slēdzenes var aizcirsties, ja tādas kā pakešu logiem tad manuprāt, tas vispār, nav iespējams ....
09.06.2014 15:05 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Gita, bet vispār, tīri tā draudzīgs ieteikums, kad par tādām nepārliecinošām tēmām vēlies dzirdēt patiešām derīgus viedokļus, nevis spriedelējumus kā būtu, ja būtu, tad uzraksti šeit par ko vēlies parunāt un lai meitenes, kam ir līdzīga situācija, uzraksta tev pm. Esmu tā rīkojusies un atsaucas patiešām daudz meiteņu, (šeit pat liela daļa nav ne reizi komentējusi), un viedokļi ir bez pārmetumiem pat par sarežģītām un nevinnozīmīgām tēmām.
09.06.2014 15:41 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Starpcitu, sveicieni vārdiņsvētkos! :)
09.06.2014 15:45 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Labi, lai nu es būtu paranoiķe :D Sargi sevi un Dievs Tevi sargās! Man tas ir nesaprotami atstāt vienu bērnu un kaut kur iet, ne uz 1min, ne uz 2min...nemaz nerunājot par ilgāku laiku. Bērns ir pats dārgākais, kas cilvēkam var piederēt. Bērnu nekad un nekas, nemūžam neaizstās, tas ir kaut kas absolūti neaizvietojams un tā vērtība ir neizmērojama...es ļoti labi zinu, kas notiek ar zīdaiņiem un bērniem pat tad, kad blakus ir pieaugušie, kur nu vēl, kad neviena blakus nav. Nē, mans bērns man ir pārāk svarīgs, lai muļķīgi riskētu.
Un paprasiet jebkuriem vecākiem ar kuru bērnu ir notikusi kāda lielāka vai mazāka nelaime, cik daudz vai maz ir 2min.
09.06.2014 17:07 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pakešu logu tipa slēdzenes mēdz ieķerties, tā mums viens pīpmanis uz balkona dabūja pasalt, jo vaļā no ārpuses dabūt nevarēja. :D
09.06.2014 17:11 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es gan cenšos pēc iespējas mazāk bērnu ņemt līdzi. Tas kaut kur iešanas saraksts tāpat nav liels. Nu kur viņu īsti var paņemt? Ciemos,ok,jā, bet tās ir maximāli 2h. Pēc tam vajag ēst,gulēt un sākas niķi.Veikals? Es nevaru nenervozējot kaut ko nopirkt,ja uz mani gaida un negribu,lai viņš man raud veikala vidū,tāpēc atstāju tēvam un pati dodos kārtos savas lietas.
Sabiedriskajām ēstuvēs kaut kā neērti likt citiem klausīties kā bērns niķojas.
Kur jūs,mammas, ar bērniem ejat?
09.06.2014 17:17 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Papau, es ar neatstāju bērnu vienu , bet uz wc, piemēram, es eju, tās tāpat ir 2-3min.
09.06.2014 17:23 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es arī uz veikalu neeju,kad bērns viens mājās,bet man ir jautājums,Papau, tu 24/7 virsū bērnam skatījies? Negulēji? Man radās iespaids,ka tu visu laiku skaties uz bērnu un nenovērs acis.
09.06.2014 17:23 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Man tapat ka the_one negribas likt apkartejiem klausities ka mans berns nikojas,tapec censos visur iet viena.
09.06.2014 17:37 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Pa darba dienām pārsvarā jau tikai eju pastaigās ar bērnu, bet arī kopā ar savu draugu un mazo brīvdienās braucam uz lielveikaliem, tad es staigāju pa veikaliem, bet draugs turpat skata mazo, esmu bijusi arī Gan Bei ar bērnu - kad ēdu, tad mazais ratos, kad gaidīju ēdienu, tad mazais pa klēpi. Braucu uz darbu atrādīt mazo un ciemoties. Bijām Talsu rallijā. Arī parastos veikalos mierīgi eju un iepērku pārtiku, mazais tad guļ vai vēro apkārt visu. Ciemos arī braucam kaut vai uz visu dienu pie draugiem, nav mums obligāti jāguļ un jāēd mājas.

Galīgi nesaskatu problēmas kaut kur doties ar mazo, bet man viņš mierīgs, galvenais, lai ēdiens līdzi un kāda mantas, tad viss forši.
09.06.2014 17:48 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es runāju par bērna atstāšanu vienu MĀJĀS! Nevis atstāšanu vienu istabā.

the_one

Pilnīgi un noteikti nē. Es novēršu no sava bērna acis vietās, kur es zinu, ka viņš ir drošībā. Bet te nav runa par bērna atstāšanu vienu MĀJĀS! Blakus istabā kamēr guļ diendusu, spēlējas vai vienalga ko dara, lūdzu, bet ne jau atstāt un aiziet prom no mājām, neprāts.
Mans bērns ir viss vienos zilumos un nobrāzumos, jo es ļauju viņam darīt to, ko varbūt liela daļa vecāku neļautu. Es ļauju skriet, lekt, rāpties, kāpt, ložņāt...krist un neskrienu žēlot pie katra kritiena. Viņš ir puika un man patīk, ka viņš ir fiziski attīstīts, daudz ko prot un izskatās, uzvedās kā kārtīgs čalis, bet es VIENMĒR esmu blakus, ja gadījumā kas, lai novērstu kādu nopietnu nelaimi. Tāpēc jau vecāki ir domāti, lai pasargātu. Ja miesīgi vecāki nerūpēsies par bērna drošību, tad kurš tad to darīs?! UK bērnus ņem nost, ja vieni atstāti (jā, arī 1min skaitās). Tuuuurklāt šobrīd notiek tiesāšanās, kur vienai latviešu žurnālistei (UK) atņēma meitu tieši dēļ atstāšanas mājās, jo izsauca uz darbu, viņa sazvanīja draudzeni un paradzēts bija, ka bērns būs mājās viens kādas 10-15min, bet draudzene iekļuva korķī...nu tur storijs garš, ja vajag, var googlē atrast. LV laikam arī vajadzētu vairāk uzmanības tam pievērst...

cruella de vil
Esot WC tu dzirdi bērnu.
09.06.2014 18:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es bērnu ņemu visur līdzi, ja ar vīru braucam uz veikalu,tad braucam visi trīs. Tāpat uz kafejnīcām, ciemos vai pastaigāties. Un vēl nekad nav bijis tā,ka mazais brēc un neļauj citiem atpūsties.
Latvijā,kad bijām, tad vienreiz mazais niķojās kafejnīcā, bet tā bija tukša un viesmīle bija pazīstama, viņa paņēma mazo, pastaigāja apkārt un viņš aizmiga viņai rokās. Mēs tikmēr ēdām :D
Savādāk nekad nav bijis tā,ka viņš niķojas un raud. Veikalā vispār NEKAD! Ir taču tik daudz uz ko skatīties.
09.06.2014 18:14 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Kad man mazais sedes,domaju,ka tad ari dosos visur ar vinu,jo tad vins redzes apkartni un bus interesanti.
09.06.2014 18:34 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Par ņemšanu līdz, mums jau nemaz nav izvēles. Bērns ir bijis kopā ar mums visur, kur pa šiem 2,7g ir vajadzējis būt. Un nekādu problēmu nekad nav bijis. Protams, situācijās, kad kaut kur jābūt tikai vienam no mums, tad, loģiski, otrs paliek ar bērnu, bet tie jau vairāk izņēmumi. 90% vienmēr esam visur trijatā. Bieži ejam ēst ārpus mājas, braucam kaut kur atpūsties...dikti gaidu vecumu, kad uz kino varēsim kopā iet.
Tagad tulīt brauksim ciemos uz LV, kur aukļu būtu vairāk kā saprašanas...nu i tāpat neplānoju puiku baigi kādam atstāt. Ir ieplānoti 2 vai 3 vakari ārpus mājas, bet brauksim prom tad, kad puika jau būs pidžammā un gultā. Visā pārējā laikā - kopā, lai arī būtu daudz un reālas iespējas atstāt.
09.06.2014 18:38 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esmu pāris reizes atstājusi bērnu mājās apmēram 3 gadu vecumā, kad bija diendusa. Uz kādām 20 minūtēm. Šādā vecumā vismaz nav jāuztraucas, ka bērns var uzvelties uz mutes un nosmakt, vai ir pilnīgi bezpalīdzīgs. Bet tāpat visas tās 20 minūtes, kamēr biju prom, nenormāli stresoju un acu priekšā visādas baisas bildītes "uzpeldēja" ik pa brīdim. Da nu! Tad jau labāk ejam kopā, nevis es šo prombūtnes 20 minūšu laikā reāli nosirmoju no stresa...
Viena paziņa stāstija, ka viņa savu meitu šitā mierīgi atstāj pa dienu pie multenēm (kādi 2 gadiņi meitenei), kamēr pati aiziet uz pastu. Nez, man jau liekas, ka drošāk ir tad, ja bērns guļ, nevis tad, ja itkā skatās multenes... Maz kas mazajā galviņā saies "uz īso" un šis vēl izdomās pa logu izlekt vai uz ielas izskriet mammu meklēt...
Par zīdaiņa atstāšanu bez uzraudzības vispār nevar būt ne runas! Un uz dušu vai WC var mierīgi iet, tikai durvis nav jātaisa ciet, lai var dzirdēt, ja nu kas...

Nesaku, ka es rīkojos atbildīgi atstājot tās pāris reizes bērnu pilnīgi vienu mājās guļot. Vnk man ir bijusi tāda pieredze un manas pārdomas par šo - tas noteikti nebija droši, nebija prātīgi un nedod Dievs, ja kaut kas būtu noticis šo 20 min. laikā. Diez vai es sev spētu to piedod jebkad...
09.06.2014 18:47 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es tagad gatavojos savai pirmajai diennaktij bez dēliņa. Ārprāts! Nezinu kā saņemties :D
Iesim ar vīru uz kāzām un mazo atstāsim omei. Bet man visu laiku bailes,ka viņa nemācēs kaut ko un nezinās kā to un šito darīt, ka viņa aizmirsīs ,ka mazais vispār ir blakus kaut kur, ka nedzirdēs, ka nesamīļos utt utt. Uztraucos par visu!
09.06.2014 19:02 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mari, nu tu dod :D ome neaizmirsīs,ka viņai bērns atstāts. Ja atstāj reti,tad vispār man liekas būs pielīmēta bērnam :D

Mums augustā jāiet uz kāzām,nu un sestdien,bet tur ņemsim līdzi,jo būs tikai ceremonija. Mana mamma jau sāk baidīties,kā tiks galā,jo viņš nav pieradis pie viņas un bail,ka būs raudāšana. ehh baigi jau gribētos divatā kāzās paballēties,bet ja nē,tad nu atkal besīgs pasākums un visa jautrība garām.
09.06.2014 19:07 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
the one, kad omes skatās tv, tad pat nedzird raudošu bērnu! :D
09.06.2014 19:09 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ņem tv līdzi :D
09.06.2014 19:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits