Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
Nu lai mētā bet man prioritāte lai bērns ir paēdis un ņemas svarā pēc visa pārdzīvotā.
Piena man ir pietiekami.vnk viņš nav trekns jo bērns izēd 70gr un pēc 20min bļauj un izēd vēl tikpat(zinu cik jo man katru reizi jasver pirms un pec) un visu laiku stresains nečuč:( daktere ari saka lai dodu jo nu galvenais lai paēdis.nu nav visām lemts izbarot bērnu ar barojošu pienu.es jau labprāt ja vien no tā būtu kāds labums bet nu divu nedēļu laikā mums svars klāt 100gr:(
Vnk domāju kā būs ja nedošu krūti vairs vai man tas piens labprātīgi pazudīs vai arī krūtis plīsīs pušu:(
02.06.2014 17:06 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Nu kāpēc pie pirmajām grūtībām ir jānolaiž rokas? To es nesaprotu. Vai tiešām ir grūti pielikt biežāk mazo pie pupa? Un bērns vienmēr neraudās tikai tāpēc, ka izsalcis. Es kad biju dzemdību namā, mazo baroju veselas 40min, devu katru krūti 20min ik pēc 1,5h un lēnām sāku laiku pielikt klāt. Un krūšu gali man sāpēja, es raudāju, kad nāca barošanas laiks, man gali asiņoja, bet es cīnījos. Ai, man vot to nesaprast, piens ir, bet labāk dot maisījumu. Varbūt vajag painteresēties, kas dara pieniņu treknāku, bet ok, tas ir tikai mans viedoklis. Katrā ziņā, lai izdodās! :)
02.06.2014 17:16 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Dominika
Jā, problēma ir tajā ka pati nevaru tapēc pagulēt. Es ar mēģinu iemigt, bet nu grūti iemigt, ka knosās, jo liekas ka tulīt tulīt modīsies ;) Reizēm liekas ka gribās kādu nakti atstāt mazo savā istabā, lai varētu izgulēties, jo nu kad gribas ēst, tad ar sāk iepīkstēties un to jau dzirdētu. Bet kautkā nevaru saņemties un tik mazu likt atsevišķā istabā.
02.06.2014 17:16 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
Butu jau labi ja mazulis tad gulētu kaut to stundu pa vidam vai pat pusstundu bet viņš neguļ jo jūtas izsalcis.kā pie krūts pusst pavada noņemu nost un pēc brītiņa jau izmisīgi grib vēl.to redzu es un redz dakteri.nejau prasu tāpēc ka rokas nolaižas vai dēļ sāpēm negribu barot.to visu varu paciest ja tam būtu rezultāts.un ir atšķirība vai tu redzi kā bērns raud kad moca gāzītes..slapš dupsis vai izsalkums.es protams gribu viņu pati barot bet nu acīm redzami tam nav panākumi un diez vai tu noskatītos kā bērns ir pusbadā un nedotu maisījumu.un nesaprotu ko maisījumos saskata tik šausminošu.agrāk kad mammām nebija piens deva auzu tumes..arī man.esmu izaugusi un vesela
02.06.2014 17:34 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
saule, man tas pats-sāk knosīties un man liekas, ka tūlīt modīsies un prasīs ēst. Šonakt mēģināšu gulēt otrā istabā :)
02.06.2014 17:37 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
es vēl apsvēršu to domu. Dikti jau gribās izgulēties pašai arī.
02.06.2014 17:40 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
linksy - kkm.lv lapiņā ir kontakti zīdīšanas speciālistēm, kad aizej mājās, tad piezvani un sarunā, ka kāda atbrauks uz māju, tas ir bezmaksas pasākums un varbūt viņas palīdzēs tev tik skaidrībā ko darīt.

Nezinu kāda tev tur īsti ir situācija, bet tā svēršana pirms un pēc ēdienreizēm čakarē prātu un lieki stresina, varbūt mājās jādomā vai tas maz nepieciešams un svērt retāk, ja ir jāseko līdzi svaram.
02.06.2014 17:46 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
linksy, dod gan maisījumu, gan pupu. Es tā darīju. Man bija piens, bet par maz. Tomēr līdz 3mēnešiem baroju gan ar pupu,gan ar maisījumu.Mates pienā ir vielas,kas veicina imunitāti,tikai tāpēc devu,jo paēdis no tā viņš bija jo dienas,jo mazāk. Jo atstarpes starp ēdienreizēm lielākas,jo mazāk liksi pie pupa,jo ātrāk pazudīs. Par specēdieniem ir mīts. Kolēģe knakstās ar lapu salātiem un tik baro bēbi,jau 5. mēnesis, drīz 6,kamēr es biju ēdusi pamatīgi,bet jēga maza.Ne tējas, ne peru bišu piena tabletes, nekas nelīdzēja. Un liec uzgaļus,ja sāp tā barot.


saule, muša, manējais arī knosās. 4-5 reizes naktī nākas celties, a ko darīt..
02.06.2014 17:48 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Lilii, ne jau pēc ēdienreizēm viņa sver, bet 2 ned laikā tikai 100 gr. Tas noteikti nav normāli.
02.06.2014 17:51 |
 
Reitings 47
Reģ: 06.12.2009
Linksy, varu padalīties ar savu pieredzi. Arī mana mazā pirmās trīs dienas dzīvoja pie krūtīm pat pusotru stundu no vietas, jo kā noņēmu nost, tā raudāja. Tad pusstundu vai stundu pagulēju un atkal prasīja ēst. Manā gadījumā izrādījās, ka vienkārši ir par maz piena un mazā visu laiku bija izsalkusi. Tad nu kādas divas nedēļas devu gan atslaukto pieniņu, gan maisījumu. Vecmāte pirmajā vizītē ieteica nopirkt vitamīnus, kas palīdz ražot pienu. Padzēru tikai pāris dienas un piens tiešām parādījās. Tad nu atkal baroju tikai ar krūti un daru to vēl joprojām (mazajai tagad ir pieci mēneši).
02.06.2014 17:53 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - sver arī pēc katras ēdienreizes, viņa vēl rakstīja, un zinu, ka 100gr ir maz, bet tā svēršana pie katras ēdienreizes arī var ietekmēt visu barošanas pasākumu, jo māti tas stresina. un arī 100 g principā ir pieņemšanās svarā, tāpēc jāskatās kopumā viss, ja bērns apmierināts, tad varbūt pat nav jāsatraucas.

man arī bija piena problēmas un mazais principā visu laiku gribēja ēst, bet beigās svarā labi ņēmās.

un es arī baroju jaukti, jo uzskatīju, ka kamer varu tikmēr dodu savu pienu, pa dienu devu starp ēdienreizēm un pa nakti nobaroju pat līdz 4 mēnešiem. Es jau uzskatu, ka barot ar krūti pa nakti bija daudz vieglāk un mazais vismaz mazāk apēda, tagad maisījumu apēd vairāk un neteikšu, ka guļ ilgāk kā tad, kad baroju ar krūti, brīžiem pat tad gulēja labāk.
02.06.2014 18:00 |
 
Reitings 47
Reģ: 06.12.2009
Un par pieņēmšanos svarā, nezinu kā ārsti saka Latvijā, bet te, Vācijā, man teica, lai neuztraucos tik ļoti, jo krūts bērniem neesot svarīgi par cik gramiem tieši pieņemas, galvenais, lai svars vispār nāktu klāt.
02.06.2014 18:07 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Retajai mammai viss uzreiz aiziet kā pa svietu ar krūtsbarošanu, cik es dzirdu.Es tomēr iesaku cīnīties līdz pēdējam, tāpat kā the_one saka.Man arī bija lielas problēmas, krūšu gali bija sakošļāti, asiņaini, manam dēlam bija īsa zemmēles saitīte, to pārgrieza tikai 3.dienā.Līdz tam man jau bija sabeigtas krūtis, tā saitīte traucēja viņam pareizi satvert krūti...Pirmās 2 nedēļas nomocījāmies, sastrēgumi krūtīs, 40 grādu temperatūra....tā tas bija,līdz vienu vakaru man piena kļuva pavisam maz..Bērns bļāva, sūtīju vīrieti uz veikalu pēc maisījuma.Sākumā devu savu pieniņu, pēc tam pudeli.Ēda pat 140 ml reizē.Pēc tam kaut kā izēda tikai 30 ml, līdz pusotra mēneša laikā iztikām tikai ar krūti.Tā nu iet 11.mēnesis, kopš baroju ar krūti un esmu ļoti priecīga, ka izturēju.Man palīdzēja arī vizualizēšana galvā, ka man ir ļoooti daudz piena.Varbūt palīdz mana pieredze.Bet arī maisījuma došana nav nekas slikts, tā nav inde, tikai nereti mēdz būt problēmas piemeklēt īsto un arī finanses aiziet vairāk.Nevienam nav tiesību tevi nosodīt.
02.06.2014 18:22 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Liliii, to palaidu garaam. Bet mazais nav apmierināts,kā noprotu.
Betijai redz pozitīva pieredze.man pāris dienas sanāca pabarot tikai ar savu pienu bet viņš ņem un aug :D nepietika. Tiešām iesaku uzgaļus, lai nerodas riebums pret barošanu un tad atkal mēģināt ar pliku pupu jo čakars pa nakti ar to mazgāšanu tomēr.
02.06.2014 18:51 |
 
Reitings 63
Reģ: 31.07.2013
Kitie. Vai es varetu palugt Tev uzrakstit nosaukumu tiem vitaminiem.Esmu ari Vacija. Domaju ka man noderes,jo piens paliek mazak bet mazajai tik 1menesis palika.
02.06.2014 19:10 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Jā, jā, māte google, prasīju reālu pieredzi, jo taču uz jebkuru šeit uzdoto jaut google arī izmestu atbildes. Nevajag uzreiz bļaut par to, tikai tāpēc, ka nespiedzu sajūsmā par visiem variantiem.
Lielāko daļu nosaukto ieguglēšu un aizsūtīšu draudzenei, lai izvēlās. Viņa, piemēram, zoo nekad nav bijusi un grib aizbraukt, es esmu bijusi daudz reižu, bet arī gribu, jo katru reizi ir interesanti.
Man ir ratiņi ar maziņiem ritentiņiem, grūti braucās pa smiltīm, dubļiem un akmeņiem, tpc jautāju par asfaltu.

Es zinu, ka es tev nepatīku S80/Trīne,vai nu kā tur.
02.06.2014 19:23 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Padies par ieteikumiem un tām, kuras nesacepās tpc, ka nevēlos brīvdienas pavadīt guļot uz segas parkā. :)

Gita, tev milzīga virtuālā šokolāde. Ottreiz nokrāsoju matus un ir pilnīgi precīzi tādi, kādus jau gadiem esmu vēlējusies nokrāsot.
02.06.2014 19:25 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Es dzēru daudz šķidruma, visādas tējas, ūdens. Bija sāpīgi barot, mazā ēda bieži vismaz reizi pusotrā stundā, pa nakti retāk, nu neko, pārdzīvoju. Es arī visu laiku vizualizēju,ka man daudz piena un pat nepieļāvu domu,ka nebūs piena :-D

Par zoo, teicu pēc savas pieredzes- man tur liekas briesmīgi :-D
02.06.2014 19:33 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Linksy - pirmas divas- tris nedelas mans mazais dazas dienas tuseja pie pupa no 17.00 - 21.00 nu ta, ka non-stop. Ka nemu nost ta blava. Ja, bija izsalcis, bet nu tiesam ap 4 nedelam ta krutsbarosana normalizejas. Es ari ieteiktu uzreiz nemest plinti krumos un barot jaukti, teiksim, pabaro ar kruti un pa virsu iedod kadus 60ml maisijuma. Pati redzesi vai pec paris nedelam sicis bus paedis vai nee no tava piena. 100 gr pirmajas nedelas svara pieaugums ir loti labi, vismaz nav -500 gr ka ir tad, kad berns tiesam ir izsalcis.
Esmu parstajusi barot ar kruti un man piens tad pazud, tad nak atkal virsu un krutis pilnas. Vienu dienu slauku pieninu un pa abam sanaca tikai 20ml, tad nu domaju, ka viss - balle beigta. Pec divam dienam krutis bija pilnas, tas laikm atkarigs no ta ko ed.

P.s. Neaizmirsti ari to, ka ir tie saucamie growth spurt (nezinu ka latviski saucas ) - divas, cetras un 6 nedelas, kad mazais pieprasa est daaaudz vairak neka parasti.
02.06.2014 19:47 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
linksy, es Tevi saprotu, man bija identiski , un arī man bēbīša komfors ir un bija pirmajā vietā ... Mana bēbe nokritās svarā tā, ka ribas jau sāka spīdēt cauri :(
Ko, es darīju ar pienu ? neko, vienkārši parunāju ar sevi pateicu paldies par to kas bija un viss , uzreiz nepazūdis , bet paliks mazāk un mazāk, man ātri pazuda , precīzi dienu skaitu neatceros, bet ātri un nekas beigi netecēja.. laikam viņš beidz ražoties un tas , kas krūtīs kaut kā pazūd .... Es kādas dienas baroju jaukti, bet bērnam nenormāli sāpēja vēders, manā skatījumā jēga nekāda tikai moci gan sevi, gan bēbi ( jā, jā ... mātes piens ir svarīgs, bet arī tā kvalitāte.... ).. tiko devu maisījumu tā viss bumbās, bērns nekrīt bada histērijas, palika vispār mierīgāka, ņēmās svarā pa stundām un vispār kļuva apmierināta ar dzīvi ....
Nemoci bēbi un nemocies pati ... Lai Jums izturība un pacietība ... ;) Ja gribi droši rakti PM :)
02.06.2014 19:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits