Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Ar pudelīti var pabarot i tētis, i oma, i aukle, tāpat pamperi nomainīt un pie daktera aizvest.

Jā, bet tāpat kādam cilvēkam ir jābūt visu laiku ar bērnu - tātad tas BKA tāpat ir nepieciešams. Kādreiz tāds BKA nebija, kādreiz omes ātrāk pensijā gāja un ar bērnu mājās sēdēja, kādreiz arī pabalstu un izdevumu sistēma bija cita...

man patīk, ka bērns skatās acīs un sāk gugināt pie krūts, kad aizmieg azotē un tā arī čuč visu nakti. Paknosās nakts vidū, lieku pie otras, bērns pat kārtīgi nepamostās un visi čuč tālāk. Man vairs ar bērnu nebūs nekad tāda fiziskā un emocionālā saikne kā tagad.


Lūk, šis man liekas pilnīgi nepieņemami. Jā, barot bērnu ar krūti ir labi un vajadzīgi, bet barot, nevis visu nakti gulēt ar pupu mutē. Kā paliek ar intīmajām attiecībām ar vīru, ja reiz bērns visu laiku pa vidu čuč? Manuprāt, šāda saikne ir pārspīlēta, par ja runa ir par mātes un bērna attiecībām. Manās acīs šāda saikne izskatās pēc mātes atkarības no bērna. Es tomēr gribu palikt es pati, nevis redzēt sevi tikai kā sava bērna mammu (Čerij, neņem ļaunā, ja nebiji tā domājusi - man vienkārši tieši tāda sajūta radās lasot.) Nesaku, ka visiem jādzīvo kā man liekas, bet es prātā sajuktu tādā formā.
23.09.2014 16:18 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Padalīšos ar savu dzemdību stāstu foruma labākajās tradīcijās :)
Viss sākās ceturtdien pa dienu ar asiņošanu (kā MR), kas mani mazliet izbiedēja, kaut gan pieļāvu (pārliecināta nebiju), ka tas ir gļotu korķis un ka process drīz sāksies. Piezvanīju uz RDzN, lai pārliecinātos, ka asiņošanas dēļ vien nav vēl jābrauc. Ap plkst. 17.00 sajutu pirmo kontrakciju (jā, jā, vienlaikus sēžot forumā un runājot par ierosināšanu :) ), un kas labi - uzreiz sapratu, ka tā ir kontrakcija. Uzreiz uzņēmu laiku, apsēdos uz bumbas un teicu vīram, ka varbūt rīt būs jābrauc uz slimnīcu :D Starplaiki bija kādas 15-10 min. Kontrakcijas bija salīdzinoši vieglas, bet vienalga pārelpoju. Pāris stundu laikā kontrakciju sāpes pastiprinājās, asiņošana turpinājās, un pēc 19 es teicu vīram, ka jābrauc. Atsūtīs mājās, tad atsūtīs, bet vismaz man sirds būs mierīga. Līdz RDzN kādu 40-50 min brauciens, mašīnā bija grūtāk, jo nebija iespējams mainīt pozu. Iestājos ap 20.30 - uzņemšanā noteica 3 cm atvērumu, gribēja ievietot grūtnieču vai kādā tur nodaļā un sūtīt vīru mājās, bet es atteicos, jo plānotas ģimenes dzemdības un vīram jābrauc pārāk tālu, lai laicīgi paspētu atpakaļ, kad pienāks laiks. Šī iemesla dēļ mūs nosūtīja pa taisno uz dzemdību zāli, jo tikai tur vīrs varēja būt blakus. Kontrakcijas kļuva arvien stiprākas, mainīju visādas pozas – tupus, rāpus, bumba utt. Visgrūtāk bija gulēt uz toņiem nekustīgi 30 min. Teicu, ka nevaru nogulēt, gribu sēdēt uz bumbas, man atļāva, bet tas baigi nelīdzēja atvieglot sāpes. Pēc tam uzrāpos atpakaļ uz galda, vecmāte bija prom, mēs ar vīru divatā. Starp kontrakcijām atlūzu nosvīdusi slapja, bija jau vēls, man nāca miegs un vispār apziņa kaut kur klejoja. Kontrakcijas pārelpoju tupus pozā ar dibenu gaisā un priekšgalu lejā. Vienā mirklī vīram teicu, ka vairs nevaru, lai iet teikt vecmātei, ka gribu EA. Atnāca vecmāte, paskatījās atvērumu, bija jau 6-7 cm. Viņa teica, ka vispirms jāpārdur ūdeņi, jo ja būs zaļi, tad EA nedrīkstot taisīt. Es jau sabijos, jo bija 41 nedēļa, kas to zin, kādi tie ūdeņi. Izrādījās, ka ūdeņu nebija vispār!! Es nezinu, kad tie nogāja, goda vārds. Man ir aizdomas, ka tie varbūt sūcās vairākas dienas pirms tam. Vārdu sakot, tiku pie EA un tas ļoti atviegloja procesu. Drīz pēc EA saņemšanas vecmāte teica, ka atnāks pēc kāda laika, lai uzzinātu, vai man nesāk spiest uz dibengalu. Es šai saku – man jau spiež! Šī skatās atvērumu un sāk pucēties izstumšanai ☺ Pastāstīja, kā spiest (uz ssss skaņas) uz katru kontrakciju. Nezinu, cik ilgi bija izstumšanas periods, varbūt minūtes 30. Diemžēl vienā brīdī turpināju spiest, kad kontrakcija bija pāri un laikam tajā brīdī tiku pie plīsumiņiem, bet nu tas sīkums ☺ Šūšana nesāpēja. Visā procesā klāt bija tikai vecmāte. Ārsts atnāca tikai, kad mazais jau bija ārā. Kopumā dzemdības 7 h 40 min. Nākamreiz ņemšu EA jau sākumā!
23.09.2014 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Ebe, viss kārtībā! Bērns neguļ ar krūti mutē. Vnk aizmieg turpat. Nevaru aiznest pa nakti uz gultu, pamostās un tad nevar iemidzināt. Un runājot par intimitāti, ir citas vietas un plaknes, kur un uz kā to atsvaidzināt :) kad mazā izgulēs cauru nakti bez pamošanās, man būs tikai prieks. tagad ceļās 1-2x, dažreiz biežāk. tieši tā cilāšana no/uz gultas izraisa sarežģījumus. bērnu iemidzināt pēc tam ir grūti.

to rakstīju emociju iespaidā, kuru izraisīja man tuvas draudzenes attieksme - bērnu baro ar krūti ir aizvēsturiski. nekas no tā nebija adresēts diskusijas meitenēm konkrēti. mani vnk draudzenes viedoklis aizskāra, jo, lūk, progresīvajā 21.gs. bērns jābaro ar pudeli un màkslīgi un tas nav sievišķīgi (wtf???)
23.09.2014 16:29 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Muša, vismaz par vienu lietu esi laimīga savā bērnā, tas priecē. :)
23.09.2014 16:31 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es vairāk dodu pudeli sevis dēļ.
Tāpēc, ka citreiz tik bieži ēd, ka man liekas, ka krūtis jau tukšas un sāp, un tur nekā nav;
Tāpēc, ka es varu droši iziet - laukā, uz veikalu, ciemos, garā pastaigā, mazā ekskursijā.
Visādi citādi baroju ar krūti un esmu bērniņam pateicīga, ka viņš neprotestē un ņem gan-gan! :)
Es esmu apmierināta, priecīga, emocionāli stabila, droša, jo ja nu kas - pudele izpalīdzēs!
23.09.2014 16:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu zināma taisnība ir , man ir svrīgu būt iekārojamai un ar piena kanām to izdarīt ir diezgan grūti :D
23.09.2014 16:40 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Sunscreen, tev pie tāda atvēruma atļāva ņemt EA? man pie tāda atvēruma pateica, ka jau par vēlu ir tam:(
23.09.2014 17:01 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Sesilla, man šķiet, ka es neko nejaucu - pirms EA bija tie 6 cm vismaz.
engelens, apsveicu ar dēliņu :)
23.09.2014 17:14 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Sunscreen, nu tad tev paveicās, ka varēji ņemt:)
23.09.2014 17:32 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu labi, meginasu dot no kruzites.
Kad vispar ir janem nost to maisijumu? Es vnk skatos ka uz pakaam ir rakstits no 10 menesiem, no 12 menesiem utt. Pec taa es spriezhu ka jadod maisijumu obligati. :D
Tagad ari nav eedis kopsh vieniem. Bet neraud ari un neprasa, ap 6 doshu putru. Bet pirms miega meginasu dot pudeli. Gan jau nenjems atkal.
23.09.2014 17:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Marīī - citi jau atsakās no maisījuma jau 8 mēnešos, jo mazais vienkārši atsakās no maisījuma. Ar varu nespied un nedod, nu pietiek kau vai ar vienu pudeli. Jo mazāk, jo labāk, ātrāk atradināsi. galvenais jāskatās, lai mazais visas vielas uzņemtu ar daudzveidīgu pārtiku.
23.09.2014 17:52 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
mazo bērniņu mammas (2/3 men) cik h apmeram gul Jusu maZie? dienā
23.09.2014 18:11 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Meitenes, kas interesējās par uzkrājuma kontiem bērna nākotnei. Nu tad tā, piedāvājums ir diezgan švaks ar līguma nosacījumiem, ka bērns drīkst izņemt naudu, kad paliks 18 gadi, ne ātrāk, manā gadījumā, tātad, minimālais līguma termiņš ir tie 18 gadi. Nez, nez, kas būs pēc 18 gadiem, ņemot vērā mūsu ekonomiku, ka tik tā valsts pa burbuli neaizies ātrāk un nesanāk kā pēc PSRS sabrukšanas ar tām "sberkņižkām", kur cilvēkiem reāli bija tūkstoši, bet naudu mainīja attiecībā 1 pret 20, kas viņus atstāja ar gariem deguniem. Galīgi neuzrunā piedāvājums diemžēl.

Toties no kādām piecām štukām uz augšu var cierēt atvērt tādu maaazu kontiņu Austrijā - pētīšu šo iespēju.
23.09.2014 18:13 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
becky, jā, vēsture arī mani nobiedēja.. Labāk tad jau zemes gabalu nopirkt vai ko citu nekustamu.
23.09.2014 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Nadīna, pēc brokastīm 1-2h, diendusa - 2h, pievakarē - līdz stundai un tad naktsmiers (22.00-8.00).
23.09.2014 18:34 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mēs gan atvērām mazajam krājkontu, lai jau kaut kas skaitās, miljonus man tur tāpat nav ko skaitīt, pa 20-30 eiro simboliski mēnesī domāju, tad sakrāsies, nu pazudīs, nebūs tik briesmīgi, es ceru uz pozitīvo nākotni. :)
23.09.2014 18:45 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kā jums bija ar svaru pēc dzemdībām? Mani šokēja cipars uz svariem, atgriežoties mājās 3 dienas pēc dzemdībām. Gr. laikā +14 kg, bet nost nākuši tikai 7! Vai tiešām es pusi no svara vienkārši uzēdu?
23.09.2014 19:42 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Sunscreen, man svars bija mazāks kā jebkad vispār. Laikam man paveicās:D pilnīgi viss palika slimnīcā.
23.09.2014 19:45 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nadina, mans 1h no rīta, pusdienlaiks 2-4h un vakarā kādas min 30 - 1h.
23.09.2014 19:46 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Gribeju komentet par kruts barosanu. Man skiet, ka tiesi tagad tiek uzsverts kruts barosanas nozimigums, ka mates piens ir neatsverams, pieejami zidisanas konsultanti, ir lekcijas, materiali. Visur tiek uzsverts, ka kruts barosana ir bez maz vai vieniga un pareiza. Ja berns ed kruti, tad noteikti vinam ir emocionalais kontakts ar mati, bet pudele neskaitas. Protams, ka mates piens ir neatsverams, bet ko darit matei, kura kadu iemeslu pec nevar barot ar kruti vai tiesam nepietiek tad piens, protams, jaliek tik pie kruts, bet ja nu tas piens nerazojas?! Ja berns nenem kruti, neziz pareizi vai ari matei jadzer medikamenti, kas nav savienojami ar kruts barosanu?!
Man skiet, ka PSRS laikos netika ipasi uzsverta kruts barosana, varbut nebija pieejams tik plashs klasts maisijumu.
Un atvainojos, bet ja BKA butu domats tikai kruts mammam... Nu kas tas par sviestu!
Berna kopsana un audzinasana neaprobezojas tikai ar pabarosanu!
Bernam ir vajadziga mamma, emocionala saikne ( ne tikai ar kruti barojot).
23.09.2014 20:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits