Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Un es domāju vēl lielāka trauma dažām labam vīrietim pieņemt dzemdības..:-D
14.01.2016 17:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man neviens no arstiem nepateica, ka man ir berns, kuru nevareshu izspiest, vispaar var to izdarit???


ir dažādi faktori , es zinu ka UK parasti šos ignorē un liek dzemdēt pašiem līdz pēdējam ( Marī, pati rakstīja , kad pēc elles mokām n-to dienu garumā , tāpat bija ķeizars un vecmāte( vai kas nu tur uzrauga ) pēc tam pateikusi , ka zināja , ka tā būs.
Visvairāk jau atkarīgs no bērna lieluma un dzemdes formas, novietojuma.
Bieži var paredzēt , tikai ārsti to noklusē un liek dzemdēt līdz pēdējam , bet es esmu pārliecināta, ka ir sievietes kurām labi strādā intuīcija un mātes instinkts, viņas jūt un zin , to tā nevar ar vārdiem aprakstīt ....
14.01.2016 17:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mana draudzene 4 mēnešus pirms manis piedzemdēja mājās wc , ātrie tik kad atbrauca nabas saiti pārgrieza , vīrs pieņēma godam , ārsti novērtēja lielo dvieļu daudzumu un karstā ūdens bļodu blakus ......
14.01.2016 17:27 |
 
Reitings 3
Reģ: 13.01.2016
Es varbūt esmu jocīga, bet man tā būtu liela trauma, ja vīrietis man pieņemtu dzemdības...


Taja mirkli kad dzemdetu tev butu vienalga, kurs tas dzemdibas pienem galvenais lai kads redz vai nav nabas saite ap kaklu un vai drikst drosi spiest un nelauj mazulitim ar galvu pret zemi atsisties.
Un pec tam tu domatu viss ir labs kas labi beidzas :)

Un es domāju vēl lielāka trauma dažām labam vīrietim pieņemt dzemdības..

Nu manejam nekadas traumas nav pats teica ka labi kas viss ir OK gan man gan mazajam.
14.01.2016 17:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
wee

man paveicaas, neviens mani tada zinjaa neignoreeja, es arii neparakstiju daudz ko, ko vinji lika - keizargriezienu, kad taisa, tad bija japaraksta kaut kas, ko tajaa trakumaa neatceros, bet teicu, ka neparakstiishu :D. Man visu laiku piedavaja atsapinoshos lidzekljus, lidz saskaros ar pirmajaam saapeem un sapratu - nee man tomeer vajag! Jo pec mana plaana, man nebija paredzets epiduralais. Aij, man tak bija paredzets piedzemdeet mierigi un vannaa :D
14.01.2016 17:31 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man arī pirms ķeizara lika kaut ko parakstīt, un es tajā dullumā arī parakstīju, lai tik viss ātrāk beigtos un tā bija pirmā un pēdējā reize, kad kaut ko parakstu neizlasot :D
14.01.2016 17:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vispār, manuprāt, grūtnieces par daudz iespringst ar tām dzemdībām - EA neņemšu, gribu vannu, negribu to, gribu līgumu, negribu, ka bērnu liek virsū, vīru negribu blakus utt. Ja godīgi - vajadzētu visam ļaut iet savu gaitu un skatīties pēc apstākļiem un sajūtām, nevis visu saplānot un baigi ieciklēties uz to, kā nu viss būs. Būs tā, kā būs - galvenais, ka bērns vesels.
14.01.2016 17:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Story, tu gan jau slimnīcā bija daudz ilgāk ....

es piebraucu pie DzN un izkāpu no mašīnas 6:30 un 8:30 jau piedzima meita , man reģistratūrā teica, lai es beidzu tizloties un kāpju uz galda , skatīsies atvērumu - uzkāpu un tante šokā , jau 8cm un tu tā staigā ? a pirms teica, lai nevelkos kā veca piepe , tad man bija 10 min ilgs karš par to vai es gribu uz wc vai nē. Es normāli prasu, kur jums ir labierīcības un pretī saņemu, ka man nav tur jāiet , es uz mutes gandrīz apkritu , bet es gribu uz wc - nē , tu negribi ! :D :D
14.01.2016 17:37 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Leo_leo

es tak katru punktu parlasiju, bet neko neatceros, ko es tur lasiju :D tik atceros, es sho neparakstishu un izsvitroju visu, kam nepiekritu :)

Neons,

ja godigi es vispar nezinaaju, kad saksies dzemdibas, es nezinaju neko, es neko ne lasiju, ne zinaaju. man tikai bija pazinju stasti, ka visur skjidis asinis :D kururs neklausiju :D un parlieciba, ka manas dzemdibas bus tadas, kaa planots, bez lielam sapem un vannaa, ja gribeshu... un jasaka shii bija pirma reize mana dzive, kad nenotiek kaa es gribeeju... man tas bija diezhan liels shoks....
14.01.2016 17:41 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Ejot uz dzemdībām vienīgais, kas mani uztrauca, lai vecmāte nav ieciklējusies uz ko vienu. Ja vajag ķeizaru, tad lai taisa nevis velk līdz pēdējam, lai tikai būtu dabiskas dzemdības. Kopumā uztraucos līdz tam, a kad sākās dzemdības, paliku par praktisko un mierīgo dzemdētāju.
Ja es būtu dzemdējusi mājas, mana bērna arī nebūtu. Tas nekas, ka nebija ne stangas, iegriešanas vai citu palīglīdzekļu.
14.01.2016 17:42 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Visām, kuras vēl tikai dzemdēs iesaku tikai vienu - paļauties uz ārstu un klausīt ko ārsts saka. Es esmu pa dzīvi montsrs. Visās jomās. Varu paciest visādas sāpes. Dzemdības bija dabiskas, bet ļoti trakas sāpju līmenī. Vai otreiz uz ko tādu ietu? Nē! Kādēļ jāmocās, ja var dzemdēt ar EA, kad neko nejūt? Kam kas ir jāpierāda?? Un mājdzemdības - mazāk filmas jāskatās, jādzīvo realitātē, labi, ka vi;nas ir tik dārgas un ne velti, tas ietver sevī daudz risku. Vecmāte uzņemas pārāk daudz uz sevi.
15.01.2016 00:39 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Jāpiekrīt ShabbyEve.
Un es pieļauju ka par to summu vēl tev jāparaksta simts un viens papīrs par to ka ja nu gadījumā kas noiet greizi grūtniece uzņemas visu atbildību uz sevis un vecmāte ne par ko neatbild. Es tā domāju ka tas tā varētu būt ar majdzemdibam .
Kā tad savādāk piemēram bērns netiek cauri dzemdību ceļiem un ko tad tā vecmāte var mājas izdarīt.. ar ātrajiem raut uz slimnīcu un cerēt ka viss beigsies labi.
15.01.2016 01:23 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Un vēl es tā domāju, mājdzemdībās tak nav ārsta klātbūtne. Bet ārsts ir tas, kas pieņem galējos lēmumus dzemdībās, jo ir kompetentāks. Manās dzemdībās, kad vecmāte sāka just, ka briest auzas, tad ik pa laikam sāka saukt ārstu, kura novērtēja situāciju.
15.01.2016 09:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nevar kura katra dzemdēt mājās, tāpat kā jebkura vecmāte nevar pieņemt mājdzemdības ... risks ir vienmēr.... + vecmātes kuras uzņemas mājdzemdības ir gandrīz tik pat gudras un pieredzējušas kā ārsts.... Un ne visas dzemdē n-tās stundas ar sarežģījumiem, es tiešām brīnos , ka tik daudzas sarežģījumus u.c lietas uzskata par absolūtu normu, nu nav tā ....
15.01.2016 10:01 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tak mājdzemdības tik tiešām vecmāte uzņemsies, ja būs viss perfekti grūtniecības laikā. Un ja sieviete ir ar sevi harmonijā, tad reti mājdzemdībās noiet kaut kas greizi, jo visu nosaka sieviete ar savu ķermeni un bērns pats.

Es to spēju saprast un atbalstīt, bet tur nevar bez zināšanām un nemācīšanās dzemdēt, drīzāki tieši vēl vairāk priekš mājdzemdībām ir jāstrādā ar sevi, elpošanu un visu citu. Tas tiešām nav nekāds vājprāts. Un iepriekš jau var diezgan labi redzēt vai viss iet gludi vai nē, tad vēl var paspēt uz slimnīcu aizvest, tās mājdzemdību vecmātes taču ir ar gadiem ilgu pieredzi un gudras, neriskēs lieki.

Es labprāt savā mājā varētu dzemdēt, bet ne dzīvoklī, un mana otra puse tam nebūtu gatava, bet iespējams mājās man būtu vēl ātrāk un vieglāk gājis kā tas bija dzemdību namā, kur mani tomēr mazliet apgrūtināja ilgā toņu mērīšana. Mājās 2 stundu vietā apdzemdētos pa 1h. :D

Nav jau jāieciklējas uz visu slikto, bet ir jābūt gatavam uz visu, lai pēc tam nav depresija vai pārmetumi sev ar kaut ko.
15.01.2016 10:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sunset
Es to jautāju tāpēc, ka tavi spriedumi ir šausmīgi naivi. Ja gribi aiztaupīt sev ļoti lielus pārdzīvojumus, labāk paklausies, ko saka meitenes ar reālu dzemdību pieredzi nevis lasi/klausies izpušķotos vecmāšu stāstus. Dabisko dzemdību slavināšana ir bizness, jo tas vienmēr ir maksas pakalpojums. Tāpat kā līgumi dzemdībās ar ārstu/vecmāti, kas itkā apsolās vadīt dzemdības dabiski un vēl bez plīsumiem. Tie visi ir meli naudas dēļ. Slimnīcās neiejaucas dzemdībās bez vajadzības. Ja bērnam krītas toņi, tad sāk stimulēt un iejaukties. Ja bērns iesprūst, velk ar stangām vai vakuumu, utt. Visu to darbību mērķis ir izglābt dzīvību mātei un/vai bērnam. Ja sievietei nav nekādu problēmu, neviens procesā neiejaucas-būs dabiskas dzemdības stacionārā. Plīsumi atkarīgi no sievietes ādas elastības, bērna izmēra nevis vecmātes.
Citreiz ir arguments, ka dzemdībās ir spoža gaisma. Bet dzemdēt pustumsā nav prāta darbs-kā tad bērnu novērtēs pēc Apgares skalas? Ar lukturīti?! Ārstam jāredz bērna ādas krāsa, sejas izteiksme utt. Tas viss vajadzīgs, lai novērtētu, vai bērnam nav nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.
To visu, droši vien, grāmatās par dabiskām dzemdībām aizmirst pateikt.
Jebkuras dabiskas dzemdības vienā mirklī var kļūt patoloģiskas. Tāpēc slimnīca ir drošākā vieta, jo gadījumā, ja kaut kas notiks ne pēc plāna, vecmāte nebūs viena- jebkurā brīdī var sasaukt ārstu konsīliju un izlemt par labāko problēmas risinājumu.
Tieši slimnīcu un ārstu nopelns ir tas, ka dzemdības miruši bērni vai mātes ir ārkārtējs retums atšķirībā no agrāko pirtiņās dzemdētāju laika, kad miršana dzemdībās bija visai bieža parādība.
15.01.2016 10:43 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Laikam jābeidz diskutēt, parasti visas sarunas par dabīgām dzemdībām beidzas ar kašķi, ja diskusijā ir iesaistīts kāds, kam dabiskas dzemdības nebija.


Es tieši uzskatu, ka par šo tēmu gan ir vērts diskutēt!
Protams, ja dzemdības norit bez sarežģījumiem, būs superīgi kaut uz ielas laist pasaulē mazuli.. Tikai šī diemžēl ir tā lieta, kuru nevar prognozēt..

Pat dzemdētājas, kurām šķietami visam būtu jābūt kārtībā, mēdz pārsteigt ar dzīvību apdraudošām komplikācijām.

Bija jau tepat Latvijā letāls iznākums dzemdībās.. (harmoniskajos mājas apstākļos ar vecmāti). Skumjākais ir tas, ka, visticamāk, situācija tiktu glābta, ja atrastos medicīnas iestādē :(

Mani arī mulsina attieksme.. ja medicīna attīstās un dod iespējas (kuras sensenos laikos mēdza rezultēties ar nāvi), kāpēc cilvēki tik ļoti grib no tām atkāpties?
Var jau arī apendektomiju veikt sveču gaismā, sterilizējot asmeni virs liesmas (un pacientam starp zobiem iespraužot lupatu).. bet laikam neizklausās tik romantiski kā mājdzemdības :)
15.01.2016 11:36 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Vai cik pareizi uzrakstīja teika_spolite, tieši tā arī ir īstenībā. Un man slimnīcā bez manas ziņas un gribas neko nedarīja un man bija dabīgās parastās dzemdības tikai stacionārā un ar med-personālu.

Man abas vecmātes bija tik pozitīvas un jaukas un mani arī palielija cik es labi strādājot un elpojot utt varbūt smieklīgi bet arī tas man ļoti palīdzēja :-)
15.01.2016 12:20 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
+ teikai!

Kāpēc vispār cilvēks iedomājas,ka dabiskās dzemdības nevar būt slimnīcā?

Es dzemdēju Jelgavas slimnīcā. Man ļoti patika. Man bina super vecmāte. Mēs vēl jokojāmies kko. Es viņai uzreiz arī pateicu,ja man tur kkas jāgriež vai kas cits jādara,lai bērniņam vieglāk iznākt,lai dara neko nejautājot man. Žēl,ka mēs viņu vais nākamajās dienās nesatikām,lai pateiktos par visu.
15.01.2016 13:13 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Māmiņu Klubs arī sācis baigi reklamēt mājdzemdības. Vispār, pēdējā laikā, skatoties MK, secināju, ka tas raidījums ir viena liela reklāma. Piemēram, sižets par piebarošanu- reklamē konkrētas firmas multikaltu, sižets par gaisa mitrumu- reklamē to aparātu...
15.01.2016 13:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!