Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draudzene - alkoholiķe

 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
Sveikas! :)
Nekad nebiju domājusi, ka jebkad vērsīšos pie jums ar tādu problēmu. Bet stāsts ir sekojošs:
viena no manām labākajām draudzenēm savulaik no mums visām bija "vispareizākā", t.i. - nekāds alkohols, pat enerģijas dzērieni viņai šķita kas neveselīgs, kaitīgs, utt. Bet nu ir pilnīgi apgrieztā kārtībā viss. Nezinām kas notika, ka tik pēkšņi viņa sāka aizrauties ar dzeršanu. Nē, nebija problēmu ģimenē, attiecībās, karjerā, utt. Labi, iedzēra, nedaudz un pa retam taču var. Un tad sākās piedzeršanās, vemšanas, nu un viss kas tam seko. Vienu reizi saucām "ātros", tad likās viss - būs mācība, lai ar likteni nejoko, bet nākošajā vakarā jau saka - nu ko ejam iedzert? Visā kompānijā viņa ir vienīgā tāda. Nu tas ir tik tālu aizgājis, ka viņa jau meklē jaunu "draugu" loku, kas ir ar tādām pašām interesēm. Viņu var viegli pielauzt uz ko jaunu. Baidāmies, ka drīz sāksies narkotikas, viss, kas vēl nav izmēģināts. Visi esam runājuši, raudājuši, darījuši visu, kas ir mūsu spēkos, bet viss velti. Vienīgās tēmas viņai ir alkohols; ar kuru varētu pārgulēt, utt. Piebildīšu, meitene nāk no labas ģimenes, kā jau minēju nekādu dižo problēmu dzīvē nav.
Ko es gaidu no jums - padomu, ko darīt? šķiet, ka kamēr viņa pati nesapratīs, nekas nemainīsies. Ir briesmīgi skatīties, ka viņa bojā un iznieko savu dzīvi. Man tas ir tā sakrājies, ka es vairs nevaru to sevī turēt.
16.06.2013 15:16 |
 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
paceļu. :)
16.06.2013 15:29 |
 
Reitings 259
Reģ: 16.07.2009
njááá-skumji,bet trakakais jau ir tiesi tas,ka neko tadam cilvekam nepalidzesi,kamer viņš pats to nesapratis un gribesmlabot visu...
Bet tas notiek reti :(
16.06.2013 15:31 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Jā, viņai pāries vai nu tad, kad radīsies kaut kādas tiešām nopietnas problēmas ar veselību, vai arī, kad pašai kaut kas galvā noklikšķēs. Jūs diez vai kaut ko varat palīdzēt, mājās jau neieslēgsiet :D
16.06.2013 15:34 |
 
Reitings 160
Reģ: 08.05.2013
Esmu visu savu mūžu cīnījusies ar sev tuvu cilvēku, kuram ir problēmas ar alkoholu. Ko es varu ieteikt? - Diemžēl pilnīgi NEKO! Kamēr cilvēks pats nesapratīs, tikmēr neko Tu tur nevari darīt, lai kā arī vēlētos ...
Galvenais noteikti pamēģini ar viņu parunāt divatā par šo tēmu pirms, tā teikt, padodies.
16.06.2013 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 18.03.2010
kkur lasiju,ka,ja sievietei ir sadas atkaribas,tad atmest ir daudz grutak neka virietim..pavadat varbut vairak laika ar vinu kopa,izklaideties var ari bez alko.. varbut vina ta jutas brivak? apber ar komplimentiem-vina jau taa ir vislabakaa,nevajag piedzerties lai dabutu chali..
un varbut vinai ir kadas problemas par kuram vina nestasta?
16.06.2013 15:39 |
 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
Bāc, nu tas ir tas stulbākais, ka gribi palīdzēt, bet nevari. Ja godīgi, vairs nav spēka kko darīt. Ir sāpīgi uz to noskatīties, esam draudzenes jau 16 gadus, no pašas bērnības var teikt.
16.06.2013 15:40 |
 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
Es pavadu ar viņu laiku nu maksimāli daudz, bet nu nevaru visur līdzi izsekot, visu kontrolēt. esmu runājusi, viss kā pret sienu.
16.06.2013 15:42 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Njā, pats sāpīgākais ir apzināties, cik ļoti tu vēlies palīdzēt, bet tomēr neko nespēj. Vari runāt cik gribi, vari ar varu vest uz slimnīcu uz attīrīšanām, bet neviens tavus pūliņus nenovērtē. Tikai pasmejas.
Diemžēl, alkohols un citas atkarības nav ārstējamas līdz brīdim, kamēr pats atkarīgais atzīst, ka ir atkarīgs un ka vēlas no tā atbrīvoties. Bet šis klikšķis, kurā domas mainās un saprot reālo situāciju notiek dažādos brīžos - citam, pie pirmajām veselības problēmām, citam pie pirmajiem sū*diem, vēl citam - zārkā.
16.06.2013 15:43 |
 
Reitings 160
Reģ: 08.05.2013
chica
Bet esi centusies ar viņu divatā par šo lietu parunāt tā no sirds nopietni?
16.06.2013 15:44 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Varbūt viņai tik tāda īslaicīga noraušanās no ķēdes uznākusi? Būtu pamats lielam uztraukumam, ja šis kā sāktos 14 gados, tā būtu tāpat 24.
16.06.2013 15:44 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Ja esat jaunas, varbūt tiešām vienkārši "norāvusies no ķēdes"? Man tāds periods bija kaut kur vēl pusaudža gados, nu nekas, izaugu par normālu, saprātīgu cilvēku. Bija paziņas, kam uznāca vidusskolas beigās. Bija, kam pirmajā kursā. It īpaši, ja meitene vienmēr bijusi pareiza, tad, piemēram, sāk dzīvot atsevišķi vai, teiksim, kojās, sajūt kaut kādu brīvību un vajag visu "neizbaudīto" lielās devās un uzreiz. Jā, cik ilgi jau meitene ir aizrāvusies ar alkoholu?
16.06.2013 15:53 |
 
Reitings 206
Reģ: 22.11.2010
tie jau ir 2 vai 3 gadi, un paliek tikai trakāk.
Lēdija, jā esmu. Viņas atbilde ir smiešanās vai arī - zināji, ka tas tur.. baigi labi laiž!
atiGita, piekrītu katram tavam vārdam.
16.06.2013 15:54 |
 
Reitings 151
Reģ: 11.06.2010
Tas ir tikai mans viedoklis, bet domāju, ka nekad otrs cilvēks svešā galvā nevar ielīst un apgalvot, ka nav problēmu, jā, varbūt ārēji nevienas uzkrītošas un nopietnas problēmas it kā nav, bet tas kas notiek dvēselē ir noslēpts no citu acīm.
Šajā gadījumā kaut kāds iemesls straujai paradumu maiņai ir, noteikti būs jāmeklē kāda profesionāļa palīdzība (psihologs, psihiatrs), bet to var tikai, tad ja cilvēks pats sāk atzīt, ka ir problēmas, atkarība.
16.06.2013 15:56 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Vēl viens apstiprinājums tam, ka cilvēks savā būtībā ir ļoti vājš. Nu, neņemiet pat mutē to mēslu, lai pēc tam kādai nebūtu jāmocās ar atmešanu. Nu, nav tā vērts!
16.06.2013 16:00 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Uzmanības trūkums? Vrb viņai garlaicīgi palika, visu laiku esot pareizajai. Iespējams (cerams) ka tas ir pārejoši..?
Apsēdies ar viņu divatā, izvelc papīru un pildspalvu un uzraksti viņas nekrologu. Iestāsti draudzenei, ka, ja viņa tā turpinās un nodzersies, tad tā viņu arī atcerēsies - kā meiteni, kurai varētu būt skaista dzīve, bet viss viņas potenciāls tika nodzerts un aizskalots podā.
16.06.2013 16:01 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Katram savas dzīves macības un pieredze ir jāiziet, neko nevar darīt.. ja jau pati nesaprot, tad neviens tur nevar neko līdzēt.
16.06.2013 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Melns, viens var dzert visu mūžu un jebkurā brīdī mēnesi, gadu nedzert, bet citam pietiek ar vienu mutīti, lai sāktos alkoholisms. Tas pats gan jau attiecas uz smēķēšanām un visām citām atkarībām, turklāt mēs nezinām, kurš ir mūsu katra vājais posms (internets, saldumi, azartspēles), lai zaudētu realitātes izjūtu.

Ir iespējams, ka pareizajai meitenei viss ir tik pareizi, tik labi, nav bijušas īstas grūtības, vienveidīga dzīve, ka psiholoģiski gribas izdarīt kaut ko nepareizu.
16.06.2013 16:09 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
No vienas puses 2 gadi nav daudz, jo pārsvarā pusaudžiem ir tā trakā ballēšanās vairākus gadus, citam vairāk, citam mazāk un viņai vienkārši tas ir sācies vēlāk nekā citiem. Vismaz manā laikā daudzas tīnes reizi pabija ātrajos, jo sadzērās par daudz. Tagad tāpat visas ar izglītībām, iedzer šad tad šampi utt. Bet, ja tava draudzene šos divus gadus gandrīz nav skaidrā- tad jā, tas jau ir daudz.
16.06.2013 16:13 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Melns, viens var dzert visu mūžu un jebkurā brīdī mēnesi, gadu nedzert, bet citam pietiek ar vienu mutīti, lai sāktos alkoholisms. Tas pats gan jau attiecas uz smēķēšanām un visām citām atkarībām, turklāt mēs nezinām, kurš ir mūsu katra vājais posms (internets, saldumi, azartspēles), lai zaudētu realitātes izjūtu.

Ir iespējams, ka pareizajai meitenei viss ir tik pareizi, tik labi, nav bijušas īstas grūtības, vienveidīga dzīve, ka psiholoģiski gribas izdarīt kaut ko nepareizu.

Jā, mēs te it kā runājam par vienas meitenes pagaidām - tikai PAŠAS problēmām (lai gan, kā raksta autore, viņa jau, īpaši nešķirojot, meklē, ar ko pārgulēt), bet, kā saka arābi: "Alkohols ir visu nelaimju māte." Un viņiem ir 100% taisnība:
a) ceļu satiksmes negadījumi ar materiāliem zaudējumiem un letālām sekām,
b) likumpārkāpumi, kurus konkrētā persona skaidrā nekad nebūtu izdarījusi,
c) laulības pārkāpšana ar sekojošu ģimeņu un attiecību iziršanu,
d), e), f) ...... visu šeit neuzskaitīšu, ....
z) pat - seksuālās orientacijas maiņa, jo esmu dzirdējis ne vienu vien stāstu, ka pasīvie zēni ļoti viegli "noķer" normālu vīrieti dzēruma stāvoklī un - viss!
Un tās visas ir lietas, kuras bez alkohola bieži ir varējušas arī nenotikt.

Jums, sievietēm, vispār no tā draņķa būtu jāturas pa gabalu. Jūs varat noteikt un paredzēt, kura "Martini" glāze būs tā, kura jūsu vēl neieņemtajam bērnam atņems redzi .. dzirdi .. saprātu ...?
16.06.2013 16:24 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
tas ir tāds paradokss. bērni no ģimenēm, kur viss ir bijis dzelžaini stingri, bieži vien, iegūstot brīvību, noraujas no ķēdes. man arī zināma viena meitene, skolā tāds paraugbērns, klavieres spēlēja, māte zvanījās katru dienu, lai nāk mājās, ja nedod Dievs, vēlāk pa 21 bija vēl ārā! nepārtraukts control un disciplīna, kamēr pārējiem tusiņi, kā visiem, pirmās iedzeršanas. Nu jā, tagad kā paliek patstāvīgāka dara VISU ko grib, dzerstās, guļ ar visiem...
16.06.2013 16:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!