Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Drīz taču Jāņi :)

 
Reitings 421
Reģ: 29.01.2009
Jāņi, viennozīmīgi, ir mani mīļākie svētki. Un man tie neasociējas tikai ar aliņu, gaļu un ugunskuru. (Galu galā gaļu uzcept un uguni iekurināt var katru dienu).
Jāņus parasti svinu laukos. Viena no pirmajām lietām, kas tiek izdarīta ir iešana uz mežu pēc meijām kopā ar vectēvu. Tad tās saliek istabas stūros, kur izplata reibinošu smaržu un gaida, kad tām pievienosies Jāņu zāles.
Mana vecmāmiņa sien sieru. Kā senos laikos. Zeltaini dzeltens ritulis ar ķimenēm.
Mēs "ejam pļavā", kur saplūcam puķes, kas vēlāk pārtop vainagos vai pušķos.
Neatņemama svētku sastāvdaļa ir pirts, kas šajā dienā ir vēl maģiskāka, jo viapkātrt smaržo pēc bērziem, ozoliem, papardēm un puķēm. Ja ir luste un drosme var arī pa pliko nopeldēties netālu esošajā upītē.
Kad iestājas krēsla, tiek kurināts ugunskurs, kura liesmas lieliski iekļaujas dabas maģijā. Apkārt sisna sienāži, dzied putni un tvan smaržu nokaitētais gaiss.
Naktī var dejot zaļumballē, no kuras mājās esi tikai no rīta. Ir uzkritusi rasa, gaiss ir spirdzinoši vēss un tālumā rūcina piena mašīna. Līgo rīts ir sācies...

Kādas ir jūsu ģimenes Jāņu tradīcijas? Kādi ir skaistākie piedzīvotie Jāņi?
10.06.2013 19:47 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Kādas ir jūsu ģimenes Jāņu tradīcijas? Kādi ir skaistākie piedzīvotie Jāņi?

Skumji, bet tikai bērnībā.. Tagad nekā, pat uz pusi tik jauki nav..
10.06.2013 19:51 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Nekadas, nevieni janji nav patikushi, jo parsvara pavaditi pie dabas. Kaa svetkus isti neuztveru.
10.06.2013 19:52 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Lasot so mani paarnjeema saldseeriiga sajuuta. Saadi Jaanjus svineejaam beerniibaa un man tik ljoti patika sie sveetki. Peedeejos 7 gadus Jaanjus neesmu svineejusi. Liidz sim likaas, ka nav par ko daudz skumt, bet so ierakstu palasot saprotu, ka man taas iisti latviskaas svineesanas laukos, gimenes lokaa, ljoti, ljoti pietruukst.. :(
10.06.2013 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
es laikam vēl neesmu sasniegusi to vecumu, kad man svarīgs ir tas viss tradicionālais. pagaidām man tā ir ballīte, bet nu, protams, ar Jāņu sieru un LV dziesmām, ugunskuru, vainagiem.
tagad man arī tie Jāņi nav vairs TIK svarīgi, bet nu pirms kādiem 10 gadiem likās gada pasākums :D
mani Jāņi parasti (un domāju arī šogad) ir tādi:
sabraucam visi ar draugiem Latgales laukos;
satīrām pagalmu un svinību vietu;
džeki attaisa aliņus, brauc pēc bērziem un uzstāda mūzku;
meitenes attaisa aliņus un griež rosolu un klāj galdu, sapin vainagus;
vakarā visi ēd, dzer, priecājas, dejo;
ap 12iem tiek uzdegts lielais mmilzu ugunskurs, visi ņemas ap to :D
pēc tam atkal jautrība un uz rīta pusi iet pirtī.
nākamajā dienā parasti braucam ar motoreni, ar pūšļiem vai vienkārši peldamies :D

pagājšgad jau bišk jauteāk gāja, jo viens čalis pirtī uz krāsns uzkrita :D
nu, tādi ir mani Jāņi,,
10.06.2013 19:55 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Es Jāņus jau nto gadu nesvinu ar ģimeni. Man līdzīgi kā Tev, tikai ar nedaudz uzlabojumiem. Īstajos Jāņos (21. datumā) dodamies kurš var uz Siguldu, Jāņkalnā ietusējam, piedalāmies visās darbībās. Tad 22. visas beibes sapulcējamiess un šujam sev garos svārkus. Līgo dienā visi braucam uz tālām lauku mājām pie Lietuvas robežas, aizbraucot visi draugi pļaujam sienu, lai būtu, kut tusēt, taisām augsto ugunskuru (raganu), pa dienu domājam visādas aktivitātes (piemēram, salmu lelles dedzināšanu). Taisām milzu salātu vannu un ir džeki, kas no kaut kurienes atvelk alus mucu. Vakara gaitā meitas pin vainagus sev un džekiem. Dejojam, dziedam ap ugunskuru, cepam gaļu, ākstāmies vai arī dodamies uz kādu zaļumballi, ja tur tuvumā notiek un pats galvenais - sitam masveidā odus un baidāmies no ērcēm.
10.06.2013 19:56 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Kādas ir jūsu ģimenes Jāņu tradīcijas? Kādi ir skaistākie piedzīvotie Jāņi?

Pievienošos bēdīgai statistikai - man pat bērnībā nekas vairāk par šašlikiem un šķībām Līgo dziesmām nav bijušas. Saistu to ar faktu, ka mana ģimene nav tīri latviešu un mums ar radiniekiem nav tādu attiecību, kur uz katriem svētkiem visi sanāk kopā. Pēdējos Jāņus nemaz nesvinēju, iepriekšējie arī bija tādi.. nu kā jau jauniešiem, nekas īpašs. Ļoti ceru šogad to labot un svinēt latviski vai nesvinēšu vispār, lai gan nu ļoti gribētos, lai sanāk pirmais variants, jo patiktu ievērot dažādas tradīcijas utt.
10.06.2013 19:56 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man arī skumji palika, kopš drauga omes nāves, Jāņi vairs nav tāādi.. Ar telti, pašsietu sieru, miljons radiem(:D), dziesmām, omes kotletēm. Svinējām kādreiz Gulbenē, bija tik jauki. Šogad nezinu.
10.06.2013 19:57 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Mani visforšākie Jāņi ir bijuši pirms kādiem gadiem pieciem,braucām pie draugiem uz lauku mājām Lejasciemā,pinu puišiem vainagus,čilojām ārā,gājām uz zaļumballi un braucām ar zaparožecu pa pļavu. :) Nav iespējams katru gadu nosvinēt vienādi un vienlīdz forši.Man katri Jāņi ir citādāki,tāpat kā Jaunais gads un tas nav ne labi ne slikti,tā ir.Fīlings un kompānija katru gadu arī mainās.
10.06.2013 20:04 |
 
Reitings 424
Reģ: 29.06.2012
Mūsu ģimenē nav ierasts svinēt svētkus, nekādus, ne Līgo, ne Jauno gadu, nedz kādus citus. Augstākā pilotāža skaitās ieslēgt tv Raimonda Paula koncertu un apēst siera rituli, lieki teikt, ka svētku sajūtu tas nerada. Labprāt lauztu šo tradīciju un svētkus ieturētu tādā riktīgā zaļumballes garā - ar dziesmām, dejām, lekšanu pār ugunskuru, bet sabiedrotos neatrodu un apmeklēt masu pasākumu vienatnē nealkstu, tāpēc man laikam jau atkārtosies iepriekšējo Jāņu scenārijs.
10.06.2013 20:13 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Jāņos piekopjam senās latviešu tradīcijas. :) Jāņi ir tiešam maģiski svētki, žēl, ka vairākums mūsdienās ir aizmirsuši to patieso jēgu un saturu.
10.06.2013 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Manā ģimenē nekādu Jāņu tradīciju nav, jo nekad Jāņi nav tā baigi svinēti. Man tas arī nepietrūkst, jo pašai arī tie neliekas kkādi baigi svētki. Parasti man ir tikai viena tradīcija - noskatīties pa TV ''Limuzīnu Jāņunakts krāsā'' un iet gulēt. :D
Pagājušajā gadā draugs gribēja braukt svinēt kkādus publiskos supertautiskos Jāņus, bet tas plāns izjuka. Man kkā šķiet, ka šogad tas atkal pacelsies un es neesmu droša, vai gribu braukt. It kā ziņkārība, bet tajā pašā laikā - neesmu droša, vai spēšu to pasākumu izturēt un nebūs garlaicīgi.
10.06.2013 20:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits