Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Galīg slimi....bet varbūt kādai tā ir bijis?!

 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Labrīt,
kaut kāds stulbums mani moka un noteikti, ka izklausīsies slimi

Man vairākas reizes dienā ir slikta dūša, līdz vemšanai nenonāk, bet tik bieži tāda sajūta, ka kkas stāv kakla galā un tūlīt būs jāvemj...(stāvoklī neesmu)
labi mājās vēl tā, bet kad braucu uz darbu, autobusā, esmu spiesta kāpt ārā no autobusa, jo ir tāda sajūta, ka tūliņ vemšu un tā principā ir katru rītu, kad braucu uz darbu, man pat tāda sajūta, ka man paranoja, kad jau eju uz autobusu, man sajūta,ka paliek slikti. Tāpēc, tagad ceļos pusotru stundu ātrāk, lai ietu uz darbu ar kājām (T/C Dole- Valdemāra iela), saprotams, ka veselīgi, bet nu tas, manuprāt, nav normāli!Tāpat ir ar kino, sabiedriskajām ēstuvēm, un citām vietā kurās ir daudz cilvēki, man bail, ka šajās vietās būs jāvemj, un no tās domas vien man jau metās slikti.
Šausmīgi, ka man jāpakārto visa dzīve šis stulbumam, kas acīmredzot ir manā galvā.
Esmu jau atmetusi ieradumu ēst no rītiem brokastis pirms darba (ap 7), jo vienkārši, ja būs jāvemj, lai nebūtu ko vemt ārā. Brokastis darbā ēdu, viss kārtībā, arī pusdienas darbā ēdu, kādu zupu vai otro ēdienu.

Izklausās slimi?
manuprāt, jā!!!
ceru sagaidīt varbūt kādu padomu, ja kādai tā ir bijis, bet nu ja domājat, ka tas ir stulbi utt., tad arī sakiet varbūt tieši to man vajag....
15.10.2012 09:41 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Esi droša, ka neesi stāvoklī?:)
15.10.2012 09:46 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Manuprāt, problēma ir galvā vai kuņģī. Bet jebkurā gadījumā labāk aizej pie ārsta. :)
15.10.2012 09:49 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man gan nav personīgās pieredzes, bet izklausās ārkārtīgi līdzīgi ar aprakstiem, ko izsaka cilvēki, kam piedēvē Veģetatīvo distoniju.
Autobusi, sabiedriskās vietas ar daudz cilvēkiem utml.
Tikai citiem metās melns un tūlīt šībs, citiem sākas nenormāla panika. Tev vemt gribās

Vai tik pašā apakšā Tev nav nenormālas bailes izvemties citiem cilvēkiem redzot?! Baidies no tā, ka kāds pasmiesies, ka izvemsies?
15.10.2012 09:50 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
*ģībs
15.10.2012 09:50 |
 
Reitings 1021
Reģ: 19.05.2011
Varbūt pie vainas brokastis?
ēd tās? Neēd? Ja neēd, tad nelabums varētu būt no tā.
15.10.2012 09:51 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
varbūt tā ir kāda paranoja no vietām, kur ir daudz cilvēku vai arī tu lieto, kādus vitamīnus, no kuriem tev ir blakusparādības. man tādas bija no magne B6. man bija tieši tādas pašas izjūtas, kad to dzēru. ilgi nevarēju saprast, kādēļ man slikti. protams, ka svaigā gaisā jutos daudz labāk.
15.10.2012 09:52 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
Emetophobia... Riebiigaakaa fobija pasaulee. Pati cieshu no shaa drankja kopsh beerniibas, tik izklausaas, ka Tev ir smagaakaa formaa. Esmu saakusi veseljoties ,bet agraak tas izpaudaas kaa paniskas bailes no sliktas duushas, doma no vemshanas jau meta taadaa panikaa, ka labaak mirtu, nekaa vemtu! Probleemas eest publiskaas vietaas, probleemas eest ar kaadu ne paaraak paziistamu cilveeku, probleemas celjot ,no alkohola atteicos pilniibaa, stresaa lieli nelabuma uzpluudi. Kaa tieku valjaa? Taa kaa shii ir emocionaala probleema, tad arii "aarsteejos" emocionaali, eju uz bazniicu, studeeju kabalu, straadaaju ar sevaam emocijaam un ieksheejo paniku. Teikshu kaa ir, gandriiz vairs nekas no ieprieksh mineetaa manaa dziivee vairs nav! Prasi ko vien veelies, labpraat paliidzeetu, jo zinu cik gruuti ar to dranjkji dziivot!
15.10.2012 09:53 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Vai nelieto OK?
Es, piemēram, nevaru lietot nekāda veida OK, izmēģinājos dažadas, bet kā iedzeru, tā viss lsikta dūša un rauj uz augšu, atmetu tad šim pasākumam ar roku un izdomāju/pielietoju citas alternatīvas!
15.10.2012 09:55 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
nē stāvoklī neesmu, esmu 10000% droša!

womankind
es lasīju internetā par to distoniju, un tiešām likās, ka tas atbilst man....bet cik sapratu tā ir neārstējama slimība, bet vai tad man tā tagad būs visu mūžu

Šāda situācija man jau bija bijusi, nedaudz vairāk kā pirms gada, bet tad man bija problēmas ar ēšanu (badojos utt.), tad bija skaidrs iemesls, kāpēc tā notiek, bet šobrīd, es ēdu un arī brokastis, pusdienas, vakariņas, sabalansēti, 80% veselīgi.....bet atkal šī situācija notiek ar mani

Ja tā sāk domāt par pagātni, iepriekš tieši šāda pati situācija man bija ar čurāšanu, viss, tas pats, kas tagad, bija bail apčurāties sabiedriskās vietās utt., tad pārgāja kaut kā, tagad ir ar to slikto dūšu

jā un man no vemšanas ir paniskas bailes arī ik dienā, ja kādreiz patiešām jāvemj, tad nu tās man ir pasaules beigas....
ak dievs izklausos kā slimā......
15.10.2012 09:59 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
neēdu vitamīnus nekādus

nelietoju OK
15.10.2012 10:00 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Kas Tevi tajā vemšanā biedē?
Pats process? Ka aizrīsies?
Tas, ka kāds pasmiesies?
Tas, ka kaut ko nosmērēsi?

Tev vienkārši jāsaprot, ka vemšana nekas slikts nav, tikai dabiska reakcija uz kkādu kairinājumu. Tāpat, kā nošķaudīties. Uznāk, izdari un viss :) - Dzīvo tālāk!
15.10.2012 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
womankind
man jau no bērnības tā ir, es labāk mocīšos un darīšu visu lai to visu noturētu iekšā nekā izvemtos, es pat nezinu no kā bail....no tās sajūtas, ka kalā viss kāpj, es pat nezinu

bet nu par sabiedriskajām vietām, protams, ka bail, ka visi redzēs, piemēram, piebāztā autobusā utt., tagad vienmēr līdzi nēsāju maisiņus, un ja tomēr iekāpju sabiedriskajā kāpju iekšā beigās, lai pēc iespējas mazāk cilvēki mani redz
nu totāla paranoja
bet ja braucu mašīnā man nav nekādu baiļu, viss ok, jo iekšēji zinu, ka varēšu vemt, ja savajadzēsies un to redzēs tik mašīnā braucošie. Un vēmiens nenāk, viss ok!
15.10.2012 10:09 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Jā izklausās pēc veģetatīvās distonijas, man vienam pazīstamam puisim arī tā ir un viņš arī noteikti nav stāvoklī :)
15.10.2012 10:10 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Tiešām zini, ka ar kuņģi viss kārtībā? Man bija tā, ka kuņģī izdalījās par daudz skābe, kā rezultātā tika kairināti vārtuļi, kas atdala barības vadu no kuņģa, vārstuļi nenoslēdzās un kuņģa skābe tika barības vadā. Rezultātā bija reizes, kad gribējās vemt, nekad to gan nedarīju, bet bija tā kamola sajūta kaklā, parasti no rīta.
15.10.2012 10:12 |
 
Reitings 2001
Reģ: 11.02.2011
Man arī tā nesen bija. Bet izrādijās,ka man beigās bija kaut kas ar kakla skriemeļiem saistīts. Kad biju mazāka,nokritu no riteņa,un tas atstāja,kādas sekas,uz manu galvu. To jau ar laiku tik ievēro,ka kaut kas nav kārtībā. Man arī nekad nebija bailes braukt autobusā,bet vienu laiku es arī biju tādā,kā paranojā,no vemšanas. Man plusā vēl griezās galva,kad izkāpu no autobusa,vai mašīnas. Aizbraucu pie dziednieces,viņa man izārstēja šo vainu. Nu es visukur braucu,tusējos,un nebaidos no tā,ka paliks slikti vai reibs galva. Es cenšos par to nedomāt,un tagad man ir tā- "Nu,un ja arī paliks slikti,kas tad tur tāds ir?!" un viss. Jo vairāk ir bailes,no kaut kā,jo vairāk tās nāks tev klāt ;D
15.10.2012 10:14 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Seleste

nee ar kuņģi man problēmas ar to skābi kaklā bija toreiz, kad neēdu, varbūt 1 jogurtu dienā un kādu augli, tad jā, man bija kamols kaklā un tā skābe nāca uz augšu, biju pie ārsta to visu nokārtojām

bet tagad es ēdu normāli, sabalansēti, eju uz sportu (lai gan bieži arī tur man palik slikti nodarbības vidū, un tad atkal sākās panika)
15.10.2012 10:24 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
ieteiktu aiziet pie ĢĀ un, atvainojos, psihiatra. Ja tu pati nevari savaldītsavas bailes- es ietektu palietot kādas zāles.
Vai nu arī pie psihoterapeita, tikai laba.
15.10.2012 10:27 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Skābes pastiprinātu izdalīšanos var veicināt ne tikai neēšana, bet arī gāzēti dzērieni (mans gadījums) utt. Bet vēl ir Heliko baktērija, kas kuņģim rada problēmas. Bet labāk tiešām ej pie ārsta, lai viņš meklē cēloni. Varbūt arī nav kuņģa vaina, bet Tavā vietā pārbaudītos.
15.10.2012 10:29 |
 
Reitings 385
Reģ: 29.01.2009
Es ieteiktu padomāt par hipnozi. Ja esi sev ko ieprogrammējusi nepareizi prātā, tad ir vērts par to painteresēties. :) Tāpat cilvēks var iedomāties, ka viņam kas sāp un just sāpes kaut nesāp, sevišķi, ja ārsts pēc operācijas ir teicis, ka varētu sāpēt. Pašiedvesma. Vēl var palasīt attiecīgu literatūru, piemēram, A. Karpova grāmatu "Uzveiksim asinsvadu veģetatīvo distoniju" un citas šī autora grāmatas par baiļu uzveikšanu, kuru pilnie nosaukumi ir tajā grāmatā minēti.
15.10.2012 10:33 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man vienu laiku, kad parādījās problēmas personīgajās attiecībās (daudz nopietnu strīdu ar puisi), tā bija, ka ļoti bieži sametās slikti, bija pat grūti ieēst - dažus kumosus apēdu un jau nelabi. Un it īpaši slikti tieši pēc strīdiem, sarunām, sms...
15.10.2012 10:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits