Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attiecības ar citas rases cilvēku

 
Reitings 64
Reģ: 30.10.2021
Vecrīgā pirms kāda laika redzēju baltādainu mammu, kas ar savu brūno, sprogaino bērniņu (iespējamo tēti gan tur neredzēju) sarunājās tīrā latviešu valodā - nedaudz sireāli, bet nenoliedzami interesanti. Kāds ir jūsu viedoklis par un pieredze attiecībās ar citu rasu pārstāvjiem? Vai tas ir pieņemami vai drīzāk nosodāmi, kādi apsvērumi par un kādi pret?
25.11.2021 23:51 |
 
Reitings 64
Reģ: 30.10.2021
Kādā veidā interracial attiecības ir slima perversija?
03.12.2021 23:30 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
CEC šis nav forums mentālām novirzēm, bet sieviešu forums.
Tu esi par slimām perversijām nevis rasismu. Pretīgi
03.12.2021 21:55 |
 
Reitings 64
Reģ: 30.10.2021
Santa1992 @ 03.12.2021 10:51
Besī šitais CEC liekulība tjipa pret rasisismu :D viss tikai tāpēc, ka patīk fantazēt par sievietēm kas drāžas ar melnajiem kuriem tas lielais loceklis. CEC, tu vispār spēj domāt par kādu tēmu kas nav ar tavām novirzēm saistīta? :D
Jā, man tas ārkārtīgi patīk un šķiet skaisti, un kas tur slikts? Katrs cīnās pret rasismu pa savam :D
03.12.2021 19:15 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Wonder woman @ 03.12.2021 11:35

Bet Latvijā šis ir vēl loti aktuāli,itkā 21 gs ,bet cilvēki joprojām ir loti atpalikuši uzskatos salīdzinot ar lielajām Eiropas valstīm!
Ne tikai veci cilvēki ir loti aizspriedumaini,bet to joprojām māca arī saviem bērniem un mazbērniem!
Reāls ,piem,no pašas dzīves dzivojam Uk,bērns runā angliski ikdienā,aizbraucot uz Lv atvalinājumā nolēmām aiziet uz bērnu spēlu laikumu,itkā viss ok bērns spēlejas pienāk citi bērni ,sāk spēlēties kopā lidz brīdim,kad dzird ka mans dēls man kaut ko jautā angliski,momentā sekoja jautājums no cita bērna vai mans dēls nav latvietis!
Tie bija bērni 7-9 gadu vecuma grupā,kas jau škiroja latvietis,krievs utt!
Protams mans dēls atbildēja latviešu valodā,ka ir latvietis uz ko bērni bija uz pauzes,bet man bija šoks par to ,ka ja bērns nebutu spejis atbildēt latviski,kas būtu noticis,vai pārējie bērni būtu novērsušies no vina!?
Itkā tāds sīkums,bet ja bērni jau škiro ,kas par nacionalitāti,ko var sagaidīt no tādu bērnu vecākiem?

Šī situācija neizklausās ne pēc kā briesmīga vai diskriminējoša, bērni vienkārši pajautāja.
Mani bērnībā saukāja par krieveni, protams, piekrītu, tas iet no vecākiem. Uz maniem argumentiem, ka es runāju un rakstu latviski daudz labāk, nekā tie "tīrasiņu" latvieši, kas mani apsaukā, atbilde bija "tu esi krievene un tev valoda ir iemācīta, tāpēc tā ir" 😄 Diemžēl (vai par laimi) cilvēki, kas tā runā, ir, kā lai pasaka maigāk... margināļi. Ne pārāk tālu aizgājuši savā attīstībā. Un tādi parasti ir ne tikai ksenofobi, bet arī rasisti. Pat ja tas cilvēks ar citu ādaskrāsu ir viņu pašu tautietis. Cilvēki, kas nespēj pieņemt, ka pasaule ir plaša un daudzveidīga ārpus viņu viensētas.
03.12.2021 11:59 |
 
Reitings 388
Reģ: 22.02.2021
Motherofdragons @ 30.11.2021 12:51
Man arī ir dīvaini lasīt tādu tēmu mūsdienās, kad pasaule ir tik globāla un ādas krāsa vien neliecina par kaut kādu konkrētu kultūru, kas ir ļoti atšķirīga no mūsējās. Varētu vēl dziļos laukos brīnīties par tādu ainu, bet Vecrīgā? Esi sveicināts 21.gadsimtā.

Bet Latvijā šis ir vēl loti aktuāli,itkā 21 gs ,bet cilvēki joprojām ir loti atpalikuši uzskatos salīdzinot ar lielajām Eiropas valstīm!
Ne tikai veci cilvēki ir loti aizspriedumaini,bet to joprojām māca arī saviem bērniem un mazbērniem!
Reāls ,piem,no pašas dzīves dzivojam Uk,bērns runā angliski ikdienā,aizbraucot uz Lv atvalinājumā nolēmām aiziet uz bērnu spēlu laikumu,itkā viss ok bērns spēlejas pienāk citi bērni ,sāk spēlēties kopā lidz brīdim,kad dzird ka mans dēls man kaut ko jautā angliski,momentā sekoja jautājums no cita bērna vai mans dēls nav latvietis!
Tie bija bērni 7-9 gadu vecuma grupā,kas jau škiroja latvietis,krievs utt!
Protams mans dēls atbildēja latviešu valodā,ka ir latvietis uz ko bērni bija uz pauzes,bet man bija šoks par to ,ka ja bērns nebutu spejis atbildēt latviski,kas būtu noticis,vai pārējie bērni būtu novērsušies no vina!?
Itkā tāds sīkums,bet ja bērni jau škiro ,kas par nacionalitāti,ko var sagaidīt no tādu bērnu vecākiem?
03.12.2021 11:35 |
 
Reitings 111
Reģ: 06.11.2021
Man melnis atgādina merkakjus un nscieshu vinjus, cerams aizsutis viņus atpakaļ visus no eiropas
03.12.2021 10:58 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Besī šitais CEC liekulība tjipa pret rasisismu :D viss tikai tāpēc, ka patīk fantazēt par sievietēm kas drāžas ar melnajiem kuriem tas lielais loceklis. CEC, tu vispār spēj domāt par kādu tēmu kas nav ar tavām novirzēm saistīta? :D
03.12.2021 10:51 |
 
Reitings 64
Reģ: 30.10.2021
Man pašam arī līdz šim attiecības ir bijušas tikai ar latvietēm, bet cilvēks ir cilvēks neatkarīgi no valodas, reliģijas, acu formas, ādas krāsas vai citiem vizuāliem faktoriem, bet tik un tā ir ļoti daudz ļautiņu, kuru rasismu un riebumu pret citādo es nekādi nespēju izprast un izskaidrot. Bēgļu krīzes kulminācijā nevarēju ij atklausīties tos murgus, ka tagad te sabrauks nēģeri un darīs briesmu lietas ar vietējām zeltenēm, kaut realitātē Latvijā tumšādaini cilvēki joprojām ir ļoti liela eksotika. Domāju, ka no visiem cittautiešiem visvairāk negatīvo aizspriedumu ir tieši pret melnādainiem vīriešiem (ka viņi ir netīri un dzīvnieciski, kaut ir arī kas pozitīvs, piemēram, par fizisko izturību un lielo peņa izmēru), tāpēc es kā baltais vīrietis izjūtu īpaši lielu cieņu pret baltajām sievietēm, kas nav baidījušās iet pret straumi un apbēdināt rasistiskus vecākus un ir izveidojušas attiecības ar melnādainu vīrieti - pat ja visu mūžu būs jāpacieš pret mīļoto vērstais nosodījums.
02.12.2021 16:52 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Pašam pieredzes nav, bet sakarus ar citas rases cilvēkiem un telegoniju pilnībā atbalstu!
30.11.2021 18:39 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Forele123 @ 27.11.2021 04:21

Vot šeit gribas piekrist, jo nesen nokaitināja mani. Labi, nedzīvoju Rīgā, nezinu, kā ir ikdienā, kad apkārt daudz krievu. Bet stāsts tāds - diezgan tuvs cilvēks, 52 gadi, zin ka palielam klausos krievu mūziku. Pāris nedēļas atpakaļ vnk ar draudzeni runājam pa dziesmām, tas cilvēks blakus sāk mums reāli d*irst, ka mēs okupantu mūziku klausāmies un viņus atbalstām, vai nezinam ko viņi mūsu senčiem nodarījuši utml. Teicām - tak akdievs nejau tas 20 gadīgais dziedātājs to Latviju okupēja utt, bet jēga teikt nekāda. Vnk uz pauzes paliku, nekad agrāk viņš neko tādu nebija teicis, attiecības mums labas itkā, a pēkšņi sāk lečīt pa mūziku. ?

Man ir bijis līdzīgi. Reiz ciemojos Maskavā pie draugiem un Facebook ievietoju bildi pie kuras klāt pierakstīju "Доброе утро!". Vienkārši gribējās uzrakstīt sveicienu tās valsts valodā, kurā tobrīd atrados. Nepagāja ne mirklis, kad viens draugu lokā esošs čalis uzrakstīja komentāru: "Nu to okupantu bazaru būtu jāsavalda." Es biju šokā. Nopietni? Manā uztverē krievu valoda vispār ir ļoti skaista valoda, īpaši, ja palasa krievu dzeju. Līdz ar to esmu lepna, ka zinu krievu valodu, ka varu tajā komunicēt, skatīties filmas un lasīt grāmatas. Tāpēc biju šokā, ka ir cilvēki, kuri var valodu nosaukt par okupantu valodu. Tad jau, izejot pēc šīs loģikas, arī tie, kuri runā vācu valodā, būtu jālamā, ka runā vāciski, jo, vāciski taču runāja Hitlers, kurš izvērsa genocīdu pret cilvēci. Kaut kāda aplama, stulba loģika.
30.11.2021 16:57 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Starp mums ir arī brūni un sprogaini latvieši, tikai atsaldēti vecāki būtu pret attiecībām ar tādu, jo viņš/a ir "nepareizā" krāsā. Kadirovs ir "pareizā" krāsā, un kāds no tā labums?
30.11.2021 12:59 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man arī ir dīvaini lasīt tādu tēmu mūsdienās, kad pasaule ir tik globāla un ādas krāsa vien neliecina par kaut kādu konkrētu kultūru, kas ir ļoti atšķirīga no mūsējās. Varētu vēl dziļos laukos brīnīties par tādu ainu, bet Vecrīgā? Esi sveicināts 21.gadsimtā.
30.11.2021 12:51 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Nav aizspriedumi. Tā ir cilvēka izvēle un ādas krāsa vai rase neko nemaina.
29.11.2021 23:43 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
Arī tie visi , kas ir pret krieviem. Vienkārši ko? Ir pretīgi cilvēki - jā. Bet vai tas, ka viņš ir no tādas un tādas tautas uzreiz norāda uz to, ka viņš ir slikts? Nē. Pretīgi ir gan latvieši, gan krievi, gan citas tautas.

Vot šeit gribas piekrist, jo nesen nokaitināja mani. Labi, nedzīvoju Rīgā, nezinu, kā ir ikdienā, kad apkārt daudz krievu. Bet stāsts tāds - diezgan tuvs cilvēks, 52 gadi, zin ka palielam klausos krievu mūziku. Pāris nedēļas atpakaļ vnk ar draudzeni runājam pa dziesmām, tas cilvēks blakus sāk mums reāli d*irst, ka mēs okupantu mūziku klausāmies un viņus atbalstām, vai nezinam ko viņi mūsu senčiem nodarījuši utml. Teicām - tak akdievs nejau tas 20 gadīgais dziedātājs to Latviju okupēja utt, bet jēga teikt nekāda. Vnk uz pauzes paliku, nekad agrāk viņš neko tādu nebija teicis, attiecības mums labas itkā, a pēkšņi sāk lečīt pa mūziku. 🤦
27.11.2021 04:21 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Miaa @ 26.11.2021 18:01

Pilnībā piekrītu!
Iz pieredzes: man ar maniem draugiem, kuru vidū ir dažādu rasu, tautību cilvēki, ir daudz vairāk par ko parunāt kā bija ar maniem tautiešiem, kad vēl dzīvoju Latvijā. Arī veidojot attiecības, nekad nespēju ne ar vienu latviešu vīrieti rast saikni un, kaut gan esmu dzimusi, augusi Latvijā, mani uzskati par daudzām lietām ļoti atšķiras no daudzu man zināmo latviešu uzskatiem, līdz ar to nekad nespēju ne ar vienu no šiem vīriešiem atrast kopīgu valodu, jo mūsu dzīves uzskati atšķīrās ļoti daudzos jautājumos. Līdz ar to mana pieredze pierādījusi to, ka cilvēkiem nav jānāk no vienas valsts, lai spētu būt, tā teikt, uz viena viļņa. Protams, katrs gadījums ir individuāls, es tikai padalījos ar savu pieredzi.
Mana ģimenes locekle, uzzinot, ka manā draugu lokā ir arī melnādaini cilvēki, nošķobījās, pasakot, ka "чёрные не люди". Nu, sorry, man vienkārši nebija ko teikt un tā bija pēdējā reize, kad tikāmies. Tādiem cilvēkiem manā dzīvē nav vietas. Es dzīvoju pēc ļoti vienkārša principa. Man ir vienalga kāda ir man pretī stāvošā cilvēka rase, tautība, reliģiskie uzskati, orientācija utt. - ja esi labs pret mani, es būšu laba pret tevi. Es cilvēkus vērtēju pēc viņu attieksmes pret citiem, pēc viņu rakstura un īpašībām, bet katrā ziņā ne pēc ādas krāsas, orientācijas vai citām priekš manis nesvarīgām lietām.

Tieši tā!
Arī tie visi , kas ir pret krieviem. Vienkārši ko? Ir pretīgi cilvēki - jā. Bet vai tas, ka viņš ir no tādas un tādas tautas uzreiz norāda uz to, ka viņš ir slikts? Nē. Pretīgi ir gan latvieši, gan krievi, gan citas tautas.
Pilnībā piekrītu par to, ka cilvēkus vērtē attieksmē gan pret mani, gan pret citiem. Nevis faktoros, ko pats cilvēks pat ietekmēt nevar. Pilnīgi loham jābut, lai būtu vēl šādi aizspriedumi.
27.11.2021 00:04 |
 
Reitings 624
Reģ: 06.11.2021
tas vairs nav nekas jauns. diskusija ar tādu pagātnes pieskaņu. skolasbiedri Rīgā pirms 10 gadiem jau bija tādi, kuriem vecāki ir no dažādām rasēm, un viņi runāja latviski 😀
centrā bieži redzami dažādu rasu pāri, bērni. nekad par to neaizdomājos. pieņemu kā normu.
26.11.2021 23:42 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
Neko sev tēma.... Citu cilvēku attiecības nav tava darīšana.
26.11.2021 21:54 |
 
Reitings 69
Reģ: 25.03.2020
Pieredze nav, bet mans viedoklis, ka neredzu tur neko nosodāmu, jo mīlestībai nepavēlēsi.
26.11.2021 21:14 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
bumbu @ 25.11.2021 23:57
Kā kaut kas tāds vispār var būt nosodāmi?
Cilvēki iemīlas, satiekas, veido ģimeni. Galvenais, lai laimīgi un ir abpusēja cieņa. Vienalga vai balts, melns, dzeltens vai rozā.

Pilnībā piekrītu!
Iz pieredzes: man ar maniem draugiem, kuru vidū ir dažādu rasu, tautību cilvēki, ir daudz vairāk par ko parunāt kā bija ar maniem tautiešiem, kad vēl dzīvoju Latvijā. Arī veidojot attiecības, nekad nespēju ne ar vienu latviešu vīrieti rast saikni un, kaut gan esmu dzimusi, augusi Latvijā, mani uzskati par daudzām lietām ļoti atšķiras no daudzu man zināmo latviešu uzskatiem, līdz ar to nekad nespēju ne ar vienu no šiem vīriešiem atrast kopīgu valodu, jo mūsu dzīves uzskati atšķīrās ļoti daudzos jautājumos. Līdz ar to mana pieredze pierādījusi to, ka cilvēkiem nav jānāk no vienas valsts, lai spētu būt, tā teikt, uz viena viļņa. Protams, katrs gadījums ir individuāls, es tikai padalījos ar savu pieredzi.
Mana ģimenes locekle, uzzinot, ka manā draugu lokā ir arī melnādaini cilvēki, nošķobījās, pasakot, ka "чёрные не люди". Nu, sorry, man vienkārši nebija ko teikt un tā bija pēdējā reize, kad tikāmies. Tādiem cilvēkiem manā dzīvē nav vietas. Es dzīvoju pēc ļoti vienkārša principa. Man ir vienalga kāda ir man pretī stāvošā cilvēka rase, tautība, reliģiskie uzskati, orientācija utt. - ja esi labs pret mani, es būšu laba pret tevi. Es cilvēkus vērtēju pēc viņu attieksmes pret citiem, pēc viņu rakstura un īpašībām, bet katrā ziņā ne pēc ādas krāsas, orientācijas vai citām priekš manis nesvarīgām lietām.
26.11.2021 18:01 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Es esmu interracial attiecībās un mums ir bērniņš. Viss ir burvīgi. Ir atšķirīgas kultūras, bet ja personalitātes saiet kopā, tad nav nekādas grūtības, barjeras dažādo kultūru/rases dēļ.
26.11.2021 17:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!