Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zoba kanāla iekausums

 
Reitings 1
Reģ: 05.11.2021
Sveikas!
Redzu, ka šeit uzturās diezgan daudz meiteņu, noteikti, ka katra ir izgājušas daž-ne-dažādiem sūdiem cauri, varbūt kāda ir izgājusi cauri manai šobrīdējai situācijai un var padalīties ar pieredzi.
Pirms rakstu tālāk uzreiz jau varu pateikt, ka esmu pieteikusi vizīti pie zobārsta.
Bet, runājot par problēmu, jau pirms laiciņa, ~3ned, pamanīju, ka virs priekšējā zoba ir izveidojies strutu bumbulis. Ne ļoti uzkrītoš, vienkārši, kad piespied tek strutām raksturīgs šķidrums un asinis. Tajā mirklī neizdomājos, ka tas, iespējams, ir kaut kas nopietns. Jo ne sāpes, ne kas tāds nebija. (Piebildīšu, ka ap pavasara laiku man zobs pamanāmi sāpēja, bet to norakstīju uz apsaldēšanu, kaut kur pirms mazliet vairāk kā mēneša apmeklēju zobārstu - tika taisīts renģens, viss bija ok, tikai uzlika plombu konkrētajam zobam)
Tagad, papētot vairāk, saprotu, ka tas ir visticamāk iekaisums. Man ir bail, ka jau par vēlu ārstējams un zobu nāksies izraut un likt implantu.
Varbūt kādai ir klājies līdzīgi un var padalīties ar savu pieredzes stāstu.
Paldies jau iepriekš!
05.11.2021 23:52 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Sisenis @ 07.11.2021 06:06

ĢĀ?

Situācijās, kad pie zobārsta nevar tikt un ir tiešām kritiski, ĢĀ izraksta vajadzīgās antibiotikas bez problēmām.
26.11.2021 02:36 |
 
Reitings 32
Reģ: 19.11.2021
Saknes gala rezekcija ir,kad zoba sakni ver vaļā no gala.tas nozīmē to daļu,kas ir auksžoklī vai apakšžoklī un tīra.protams,ka lai tur tiktu ir jāurbj kauls un t.t.bet nav tik traki pēc tam visu aizšuj un t.t.nu pa lielam nekas patīkams,bet anestēzijas deva ir spēcīga un pēc operācijas ir pampums un jūtīgums kādas 1-2d,bet tas jau individuāli.
Bet pats galvenais zobs ir glābts un nav jārauj ārā!!!!!
Vai jāšķirās no pāris €€€€ implsntam!👍👍👍👍
25.11.2021 09:54 |
 
Reitings 111
Reģ: 06.11.2021
Cosmochic @ 07.11.2021 03:03
N##ujā tu to spiedi?????‍♀️?‍♀️?‍♀️
Man arī uzmetās. Ģimenes ārsts izrakstija Antibiotikas no kā strutu bumbulis pats sāka tīrities (strutas bez aiztikšanas nāca ārā- Pretīgs process) Bet zobu saglabāju.. lai gan man tas viss uzmetās, iespējams no anestēzijas zobam pirms tam. Katrā ziņā tiešam būtu labāk ĢA antibiotikas uzprasījusi.

Ja ir iespējams pašam pārdurt strutu kanālu tas ir jādara, vienalga, zobs, vai nepareizi nogriezts/nolauzts nags kā dēļ var rasties bumbulis, paņem dezinfice mazo šujamadatu ar spirtu vai dedzinot zem uguns un iedur tajā konkrētā vietā. Iztek strutas ar asinīm un tā vieta sāk dzīt. Ja nebūtu darīts neteiktu bet ir palīdzējis 2-3reizes gan zobam gan divreiz pie naga ādas, jo bija noplēsts nags un sākas strutošana
25.11.2021 00:30 |
 
Reitings 4673
Reģ: 20.08.2021
miumiu @ 24.11.2021 21:21

varbūt vari mazliet pakomentēt , cik traka procedūra ir tā rezekcija? izskatās , ka man arī tas draud. priekš manis izklausās jau traģiski ?

Es laikam nevarēšu pakomentēt, jo es pat nezinu kas ir rezekcija!😳
24.11.2021 23:04 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
miumiu @ 24.11.2021 21:21

varbūt vari mazliet pakomentēt , cik traka procedūra ir tā rezekcija? izskatās , ka man arī tas draud. priekš manis izklausās jau traģiski ?

Nav nekas tur tāds. Pie labas narkozes neko nejutīsi. Varbūt spiedienu. Sāpes būs vēlāk. Man nekas traks nebija.
24.11.2021 21:54 |
 
Reitings 113
Reģ: 24.08.2021
McSara @ 05.11.2021 23:59
Jums to vislabāk pateiks tikai zobārsts! Reizem liekas viens, izrādās kaut kas cits! Man reiz sāpēja sānā, aizeju pie zobārsta un man saka, ka jābrauc uz stomatoloģijas institūtu, izrādījās gudrības zobs traucē smaganām, bija jāgriež laukā!
Piezvaniet savam zobārstam, aptuveni izstāstat līdzīgi kā šeit aprakstījāt un Jums visticamāk zobārsts pateiks ko darīt! Domāju jau, ka bus jaiet šā kā tā, un labāk ilgi nevilkt garumā!

varbūt vari mazliet pakomentēt , cik traka procedūra ir tā rezekcija? izskatās , ka man arī tas draud. priekš manis izklausās jau traģiski 🤣
24.11.2021 21:21 |
 
Reitings 32
Reģ: 19.11.2021
Bija līdzīga situācija ar priekšējo zobu.pildīja,tīrija,pildīja vairākas reizes,līdz beigās uztaisīja veiksmīgu saknes gala rezekciju!Zobs joprojām vietā!Rezekciju taisīju pie zobu ķirurga(kas liek implantus,operē 8.zobus un citas griešanas,šūšanas),ja tā var teikt!
24.11.2021 01:13 |
 
Reitings 14
Reģ: 02.01.2021
Bija līdzīga situācija. Viens zobārsts teica, ka pietiks ar kanālu tīrīšanu + uzlika plombi. Vēlāk sāka sāpēt tas pats zobs vēlreiz. Domāju - nu bāc, kā, atkal??? Izrādās zobārsts nebija kārtīgi tīrījis kanālus, līdz man zem tās plombes izveidojās tāds iekaisums, ka tur vairs neko glābt nevarēja un zobs bija jārauj ārā. Patiešām iesaku doties pie laba zobārsta, nevis apzvanīt visas iespējamās klīnikas, kā jums ieteica…ne visas, kur jūs uzreiz var paņemt - der, tiešām zvaniet zobārstam ar labām atsauksmēm!
07.11.2021 08:46 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Ir iespēja doties uz Stomatoloģijas institūtu,tur ir dzīvā rinda. Piezvani un pajautā no cikiem ir.
Man pašai arī vasarā bija iekaisums,aizgāju uz SI,uztaisīja rentgenu,izgrieza strutas. Tad bija jāapmeklē endodonts. Viņš apskata situāciju. Man pietika ar kanāla tīrīšanu un sapildīšanu. Bet nu jārēķinās,ka tas izmaksās vismaz 300€
07.11.2021 07:42 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Susurrrrrs @ 06.11.2021 12:21
Ar katru naakamo dienu, ko nogaidi, Tev tas izraushanas risks arii tuvojas. Pirms 3 ned. pamana probleemu, tagad tikai pieraksts? Atvaino, ja man kaut kas strutotu pie zoba, es tajaa pashaa dienaa apzvaniitu visas kliinikas buutu atradusi aarstu, kur mani panjem tajaa pashaa vai naakamajaa dienaa. Ja neatrastu Riigaa, aizbrauktu uz vienalga kaadu citu pilseetu.
Mums nav rentgena forumaa, lai redzeetu, cik liels ir bojaajums. Tebv absoluuti neko nedos tas, ka “Annai” zobu izraava, bet “Ilzei” izrakstiija antibiotikas un saglaaba.

Ar zobārstiem šobrīd ir traki. Ļoti grūti atrast kādu, kas pieņem uzreiz.
07.11.2021 06:08 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Cosmochic @ 07.11.2021 03:03
N##ujā tu to spiedi?????‍♀️?‍♀️?‍♀️
Man arī uzmetās. Ģimenes ārsts izrakstija Antibiotikas no kā strutu bumbulis pats sāka tīrities (strutas bez aiztikšanas nāca ārā- Pretīgs process) Bet zobu saglabāju.. lai gan man tas viss uzmetās, iespējams no anestēzijas zobam pirms tam. Katrā ziņā tiešam būtu labāk ĢA antibiotikas uzprasījusi.

ĢĀ?
07.11.2021 06:06 |
 
Reitings 380
Reģ: 20.07.2021
N##ujā tu to spiedi????🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Man arī uzmetās. Ģimenes ārsts izrakstija Antibiotikas no kā strutu bumbulis pats sāka tīrities (strutas bez aiztikšanas nāca ārā- Pretīgs process) Bet zobu saglabāju.. lai gan man tas viss uzmetās, iespējams no anestēzijas zobam pirms tam. Katrā ziņā tiešam būtu labāk ĢA antibiotikas uzprasījusi.
07.11.2021 03:03 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Šķiries...no zoba!
06.11.2021 22:38 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Lai mazinātu iekaisumu var palietot cinku 70mg ne ilgāk par nedēļu. Pēc tam samazini devu uz 15-25mg/d
06.11.2021 22:30 |
 
Reitings 440
Reģ: 06.06.2021
Raut jau neraus priekšējo zobu ārā.
Izņems nervu, saliks zāles. Būs jāiet vairākas reizes.
Bet zobs paliks nedzīvs, pelēcīgs pēc laika.
Vismaz man tā bija pirms vairāk kā 10 gadiem. 😄
Zobs stāv kā stāvējis.
06.11.2021 12:32 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Ar katru naakamo dienu, ko nogaidi, Tev tas izraushanas risks arii tuvojas. Pirms 3 ned. pamana probleemu, tagad tikai pieraksts? Atvaino, ja man kaut kas strutotu pie zoba, es tajaa pashaa dienaa apzvaniitu visas kliinikas buutu atradusi aarstu, kur mani panjem tajaa pashaa vai naakamajaa dienaa. Ja neatrastu Riigaa, aizbrauktu uz vienalga kaadu citu pilseetu.
Mums nav rentgena forumaa, lai redzeetu, cik liels ir bojaajums. Tebv absoluuti neko nedos tas, ka “Annai” zobu izraava, bet “Ilzei” izrakstiija antibiotikas un saglaaba.
06.11.2021 12:21 |
 
Reitings 4673
Reģ: 20.08.2021
Jums to vislabāk pateiks tikai zobārsts! Reizem liekas viens, izrādās kaut kas cits! Man reiz sāpēja sānā, aizeju pie zobārsta un man saka, ka jābrauc uz stomatoloģijas institūtu, izrādījās gudrības zobs traucē smaganām, bija jāgriež laukā!
Piezvaniet savam zobārstam, aptuveni izstāstat līdzīgi kā šeit aprakstījāt un Jums visticamāk zobārsts pateiks ko darīt! Domāju jau, ka bus jaiet šā kā tā, un labāk ilgi nevilkt garumā!
05.11.2021 23:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits