Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

migrēma

 
Reitings 90
Reģ: 01.10.2021
Jau 2 dienas dzīvoju ar migrēnu un tāpēc visu laiku ir vemšans nepieciešamības sajūta ( bet pret to palīdz zāles). Pret migrēmu īsti nekas nelīdz.
Kā jums ir? Ir migrēnas. Ko darāt/ dzerta kad ir? Kas palīdz?
17.10.2021 22:00 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Migrēna ir 13 gadus. Sākotnēji lēkmes bija ar vemšanu, bet tagad tikai tad, ja lēkme ir tiešām spēcīga. Dažreiz var redzēt sakritības kāpēc sāka sāpēt. Bet dažreiz no zila gaisa var sāpēt. Ļoti bieži lietoju pretsāpju līdzekļus, kad jūtu, kad sāk pulsēt viena galvas puse. Tas arī nav pareizi, jo nevar jau zināt būs tā lēkme vai nē, bet dažreiz vieglāk iedzert tableti nekā 3 dienas gulēt un mosties ar sāpošu galvu. Ļoti ceru, ka būs tā 50% atlaide nākošajā gadā. Šobrīd palīdz Cinie 100mg, cena nu jau 32Euro. Lietuvā maksā daudz lētāk, arī Igaunijā, bet tur nepieciešama recepte.
Auksts dvielis padara šo procesu paciešamāku.
19.10.2021 19:59 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Man dažreiz migrēna parādās, ja spranda pārlieku savilkta. Nekādas zāles nepalīdz, tikai miegs. Un izvingrošanās, bet tas tad regulāri jādara.
18.10.2021 17:50 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Man kādu pusgadu bija migrēna uzsākot lietot kontracepcijas tabletes. Nu ne tik traki kā te dažām ir, bet tāpat ļoti nepatīkami. Kamēr domāju ko darīt, pati no sevis pārgāja. Biju pat piemirsusi par tādu posmu.
18.10.2021 13:10 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Man arī ir migrēna. Briesmīgs pasākums. Sāpes sākās no tāluma, tad pieaug un ir akūtās stundas un tad lēnām mazinās.
Gribas vemt, ļoti asi reaģēju uz spilgtu gaismu vai skalām skanām, straujām kustībām.
Lietoju Dolmen 25mg, lieku ledu pakauša daļā.
Daktere ir izrakstījusi zāles, esmu pirkusi un palīdz uzreiz, be diemžē maksā 80 eur un tas tomēr mazliet sit pa kabatu. Ja akurāt nevaru izturēt un Dolmens nav līdzējis,tad pērku.
No nākamā gada sola valsts apmaksātus medikamentus migrēnas pacientiem, taka ļoti ceru vismaz uz tiem 50% ko varētu apmaksāt.
18.10.2021 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 710
Reģ: 13.01.2011
Dzīvoju ar migrēnām jau gadus 20. Es pat nezinu vai tās ir migrēnas īsti 😄
Neesmu atradusi nekādas sakarības kapēc galva sāp vai nesāp. Var pusgadu sāpēt katru nedēļu un tad divus mēnešus nebūt nekas.
Bet šo gadu laikā esmu sapratusi, kas man viss labāk palīdz. Aukstums un galvas. Kādreiz liku aukstu, slapju dvieli. Tagad vienmēr turu saldētavā šo pašu dvieli. Ilgi tur aukstumu, nevajag skriet naktīs samitrināt pa jaunam. Ļoti labi noder arī tie gēla maisiņi, kas leduskastēm domāti.
Tad miegs! Gandrīz nekad nav tā, ka galva pārstāj sapēt, ja nepaguļu.
Un protams pretsāpju zāles. Ar tajām iet grūti. Kādu laiku lietoju analgīnu, bet sāka dedzināt kunģi no viņa. Tad lietoju špricējamo, kas ampulās. Mīnuss tāds, ka pati sev nevaru iešpricēt. Tā ikdienā dzeru 1 ibumetīnu 400 un 2 paracetemolus.
Ja visu šo daru reizē- miegs, aukstums un pretsāpju zāles, tad trīs/četru stundu laikā var tikt atpakaļ uz pekām.
Ik pa 3 gadiem saņemot atkal iziet visas pārbaudes, neirologus, algologus. Varbūt beidzot ko atrod 😄
Vienīgais, kas likās ka palīdz bija antidepresanti mazās devās katru dienu. Bet nesaistija doma lietot ikdienā viņus.
18.10.2021 00:10 |
 
Reitings 90
Reģ: 01.10.2021
Tiešām palasot tevis teikto saprotu, ka man tomēr tik traki laikam nav. Žēl tevis, varbūt jāpārbaudās pie kāda ārsta? Varbūt nervu aizspiež- es par to satumšanu gar acīm un vemšanu.
17.10.2021 23:36 |
 
Patīk
Reitings 10141
Reģ: 18.09.2021
Sultry @ 17.10.2021 22:20
Apple of my eye
Protams, zel par tavam sapem, bet es tik daudziem cilvekiem esmu teikusi, ka es pamostos ar sapem, daudzi man nemaz netic.
Jau vainoju spilvenu, vai gultas poziciju, gaisu mājas? Nav nekas slimtaks, ka aiziet gulet perfekti, bet pamosties ar galvas sapem

Ai, jūtu Tev līdzi!!!
Paldies Dievam, man jau pamosties ar sāpēm sanāk ļoti reti, bet, ja ir, tad tas ir tik pretīgs dienas sākums :/ Un viena no tām retajām reizēm bija vakar. Bet man tieši šonedēļ darbā bija lielāks stress, tā ka 100% tas saistīts.
Starp citu, ir viena versija, ka migrēna nāk tieši PĒC stresa: Some people have a migraine when their regular stress lets up. After a tough week at work, you may think you're ready to relax and enjoy your weekend, but then you get a migraine. That could be because your brain is used to the constant stress. The sudden change in your routine triggers a headache.
17.10.2021 23:02 |
 
Reitings 90
Reģ: 01.10.2021
Sultry @ 17.10.2021 22:20
Apple of my eye
Protams, zel par tavam sapem, bet es tik daudziem cilvekiem esmu teikusi, ka es pamostos ar sapem, daudzi man nemaz netic.
Jau vainoju spilvenu, vai gultas poziciju, gaisu mājas? Nav nekas slimtaks, ka aiziet gulet perfekti, bet pamosties ar galvas sapem

Lielākoties pamostos bez galvassāpēm. Bet jau no rīta ir klāt. Arī zāles tā īsti nemaz nelīdz. Ir gadījjies ka aizeju gulēt ar galvassāpēm un pieceļos ar sāpēm un tā vairākas dienas. Bet tas ka aizeju ar visu kārtībā un pamostos ar sāpēm laikam v\ēl īsti nebūs gadījies, ja nu vienīgi MR, PMS.
17.10.2021 22:26 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Apple of my eye
Protams, zel par tavam sapem, bet es tik daudziem cilvekiem esmu teikusi, ka es pamostos ar sapem, daudzi man nemaz netic.
Jau vainoju spilvenu, vai gultas poziciju, gaisu mājas? Nav nekas slimtaks, ka aiziet gulet perfekti, bet pamosties ar galvas sapem
17.10.2021 22:20 |
 
Patīk
Reitings 10141
Reģ: 18.09.2021
Ui, man ir!! Kādus 7 gadus jau. Pirmoreiz domāju, ka esmu dabūjusi smadzeņu satricinājumu, jo pazīmes tās pašas - galvassāpes, slikta dūša, redze miglojas utt. Bet tad kkā sazīmēju, ka tā ir migrēna. Uznāk man neregulāri - reizēm nav mēnešiem, reizēm vairākas diezgan tuvu. Tas laikam ir no stresa. Nekādu sāpju dienasgrāmatu nerakstu (kas būtu jādara), bet apmēram tā esmu piefiksējusi. Un stress var būt dažāds - darbs, ģimenes attiecības, svarīgs notikums.
Mana metode ir uzreiz kā jūtu redzes traucējumus (laikam to sauc par auru), tā dzert divus 400-tos ibumetīnus. Tad sāpes īsti neuznāk, bet jūt nedaudz deniņos vēl visu dienu. Un slikta dūša var būt tik un tā. Un miegainums. Stulbāk, ja uznāk naktī un pamosties jau ar galvassāpēm. Ar to pašu ibumetīnu nodzenu, bet tad vairāk jūt cauri. Nekādas jaudīgākas migrēnas zāles nelietoju, jo daudzmaz šitā pat tieku galā.
Pēdējos dažus mēnešus lietoju CBD eļļu (5%) - iet 3. pudelīte, jo biju dzirdējusi no dažādām pusēm, ka palīdz. Nu, kopš sāku lietot, kādas pāris reizes migrēna tomēr ir uznākusi, tā ka tas nav brīnumlīdzeklis.
Kopumā jā - cik saprotu, tā ir neizpētīta slimība. Domāju, ka stresa samazināšana dzīvē varētu būt liels solis migrēnas mazināšanā.
17.10.2021 22:15 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Es diemzel loti ciesu no galvas sapem un migrenam. Pilnigi jebkas man var izraisit galvas tapes, seviski smakas un PMS
Nekas isti nelidz, zales, klusums, tumsa un miegs.
Dzer udeni, ja vari.
Man cireiz ir tik sudigi, ka udens vien tik nak ara. Izvemjoties kadas 3 reizes parasti paliek labak.
17.10.2021 22:13 |
 
Reitings 144
Reģ: 02.02.2019
Kā izpaužas migrēna?
17.10.2021 22:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits