Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skaitos pilnvarota persona firmai kurai uzsākts kriminālprocess

 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
Sveiki!
Pirms 5 gadiem man uz paskatīti atnāk uzaicinājums ierasties VID sniegt informāciju par kaut kādu firmu, ar kuru man nav bijis nekāda sakara.
Zvanu vēstulē norādītajam inspektoram, kurš saka, ka man šajā firmā ir izsniegta pilnvara iesniegt un parakstīt dokumentus EDS sistēmā.
Skaidri liku noprast, ka man ar šo firmu nav bijis nekāds sakars, tērēt laiku ierasties netaisos, un viņš piedāvāja elektroniski uzteikt pilnvaru, ko arī izdarīju.
Šodien pēc 5 gadiem man zvana jau cita inspektore, kura saka, ka jāierodas uz liecību sniegšanu sakarā ar šo pašu firmu, jo esot uzsākts kriminālprocess.
Ja šeit ir kāda no vid, vai vienkārši kāda kura saprot kko no šī visa, lūdzu nokomentējiet.
Paldies!
21.09.2021 20:13 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
Sveiki vēlreiz!
Vai kāds zinošs cilvēks var izstāstīt kā vispār formāli var kļūt par pilnvarotu personu iesniegt dokumentus EDS sistēmā firmas vārdā?
Jābūt tak kaut kur manam parakstam, vai kaut kam tādam, ka es piekrītu būt par pilnvarotu personu?
Jāskaitās man tajā firmā kā darbiniekam, vai nē?
Paldies par palīdzību!
19.10.2021 07:56 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
C00L Dzipsy @ 21.09.2021 21:27

Tātad tu esi kādam iedevusi savus pieejas datus EDS! Kā gan savādāk cilvēks no malas var ieiet tavā EDS un veikt darbības? Vai nu tevis izveidotu lietotāju vai caur tavu interneta banku.

Tas nav iespējams, jo es tur neskaitos reģistrēta persona.
Kad vajag, ja vajag, ielogojos tikai caur Latvija.lv
24.09.2021 08:09 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Bordo @ 22.09.2021 00:42
Juridiskās personas neizdod pilnvaras pie notāra! Tur pietiek ar valdes locekļa parakstu, ko notārs neapliecina.
Par Eds sistēmām nezinu neko, bet īpaši nebaidies. Noteikti aizej, visu izstāsti. Policijā mainās darbinieki, šī lieta no tūkstots citām vienkārši nonākusi cita inspektora rokās, un viņš dara savu darbiņu. Lieta ir tikai izmeklēšanā, līdz prokuratūrai un tikai tad tiesai nav pat nonākusi. Drizakais, ka izbeigs vispār, jo ļoti grūti dabūt rokā tādus SIA īpašniekus un valdi.

Acīredzami, ka nav runa par Valsts policiju, bet VID izmeklēšanas struktūrvienību, kā nu to tagad tur sauc.
22.09.2021 23:02 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
C00L Dzipsy @ 21.09.2021 22:44

Caur manu EDS? Es neesmu posta autore.

Tik daudz gan es sapratu, ka neesat autore. Atbildēju tikai uz Jūsu ierakstu, ka vajadzīgas notariāli apliecinātas pilnvaras. Un tālāk turpināju pārējo piebildi, kas jau attiecas uz ieraksta autori.
Un, turpinot par pilnvarām EDS piekļuvēm, arvien biežāk ir bijis tā, ka patiesi nepietiek tikai ar valdes parasto pilnvaru kā šeit kāds norādīja. Un šādu pozīciju VID nepamato ne ar kādām normām, lai gan tas ir pilnīgi aplami.
22.09.2021 12:12 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Par Eds sistēmām nezinu neko, bet īpaši nebaidies.

Nevajag EDS sistēmu uztvert tik pašsaprotami. EDS sistēmai, savam uzņēmuma juridiskajam kontam var piekļūt tikai ar juridiskās firmas pieejas datiem vai interneta banku (uzņēmuma kontu), vai savu personīgo interneta bankas pieeju (izvēloties opciju "pārstāvēt juridisko firmu kā valdes loceklim").
Kā posta autore raksta, EDS sistēmā viņas vārdā varēja parakstīt dokumentus. Tātad kādam ir pieejam posta autores bankas un personīgajiem datiem.
22.09.2021 00:53 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Juridiskās personas neizdod pilnvaras pie notāra! Tur pietiek ar valdes locekļa parakstu, ko notārs neapliecina.
Par Eds sistēmām nezinu neko, bet īpaši nebaidies. Noteikti aizej, visu izstāsti. Policijā mainās darbinieki, šī lieta no tūkstots citām vienkārši nonākusi cita inspektora rokās, un viņš dara savu darbiņu. Lieta ir tikai izmeklēšanā, līdz prokuratūrai un tikai tad tiesai nav pat nonākusi. Drizakais, ka izbeigs vispār, jo ļoti grūti dabūt rokā tādus SIA īpašniekus un valdi.
22.09.2021 00:42 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
livethedream @ 21.09.2021 22:21

Nav noslēpums, ka Latvijā ir bijuši gadījumi, ka notāri ir metušies uz vienu roku ar cilvēkiem, kam ātri vajag noformēt kādu "pilnvariņu".
Jāsaka, ka VID procesos, kur ar tik lielu intervālu aicina uz pratināšanu, varētu būt, iespējams, kādas PVN shēmas taisītas un attiecīgās PVN deklarācijas sniegtas caur jūsu EDS.
Ja iespējas atļauj, iesaku ņemt advokātu vai vismaz liecību sniegt ar prātu, lai neinkriminētu sevi nekādā veidā (VID inspektori šai ziņā var būt naski)...

Caur manu EDS? Es neesmu posta autore.
21.09.2021 22:44 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
C00L Dzipsy @ 21.09.2021 21:38

Muļķības. Oficiālai un juridiskai pilvarai ir jābūt notariāli apstiprinātai. Uzņēmums kontos un darbībās EDS tik vienkārši iekšā netiek.

Nav noslēpums, ka Latvijā ir bijuši gadījumi, ka notāri ir metušies uz vienu roku ar cilvēkiem, kam ātri vajag noformēt kādu "pilnvariņu".
Jāsaka, ka VID procesos, kur ar tik lielu intervālu aicina uz pratināšanu, varētu būt, iespējams, kādas PVN shēmas taisītas un attiecīgās PVN deklarācijas sniegtas caur jūsu EDS.
Ja iespējas atļauj, iesaku ņemt advokātu vai vismaz liecību sniegt ar prātu, lai neinkriminētu sevi nekādā veidā (VID inspektori šai ziņā var būt naski)...
21.09.2021 22:21 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
ulba @ 21.09.2021 21:35

Toreiz man inspektors teica, ka jebkura firma var pievienot jebkuru pilnvarotu personu zinot vienkārši viņa datus. Vārdu, Uzvārdu, personas kodu.

Muļķības. Oficiālai un juridiskai pilvarai ir jābūt notariāli apstiprinātai. Uzņēmums kontos un darbībās EDS tik vienkārši iekšā netiek.
21.09.2021 21:38 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
..biežākais viņi izrauj ap 7.00 no rīta, pa taisno no gultas, kamēr esi vēl mājās.

Es pazīstu mācītāju/svēto tēvu, kuru Dievkalpojuma laikā savāca policija un aizveda uz tiesu kā liecinieku. 😁😁😁 Dieva kalps ilgu laiku vairījās no sava liecinieka statusa, līdz brīdim kad tiesnesim apnika. 😁
21.09.2021 21:36 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
C00L Dzipsy @ 21.09.2021 21:27

Tātad tu esi kādam iedevusi savus pieejas datus EDS! Kā gan savādāk cilvēks no malas var ieiet tavā EDS un veikt darbības? Vai nu tevis izveidotu lietotāju vai caur tavu interneta banku.

Toreiz man inspektors teica, ka jebkura firma var pievienot jebkuru pilnvarotu personu zinot vienkārši viņa datus. Vārdu, Uzvārdu, personas kodu.
21.09.2021 21:35 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Visdrīzākais pēc nopratināšanas liks Tevi mierā, kad pateiksi, ka Tev nav nekāda sakara, bet tā kā minēts, ka esi firmas pilnvarotā persona, esi svarīgs spēlētājs un bez Tevis tālāk nekur netiks, kamēr neatbildēsi, kaut to, ka neesi lietas kursā, otrs, Tev pateiks daudz ko krietni vairāk tiekoties, iespejams, tad kļūs skaudrs, kurš varēja izmantot Tavus datus.
Pie tam ierasties uz nopratināšanu ir nevis Tavas tiesības, bet gan pienākums un ja prokurors spiež, ka Tevi jānopratina, tad, lai izmeklētājs nenorautu kādu disciplinaro izmeklēšanu par procesa vilkšanu un prokurora norādījumu nepildīšanu, var arī atvilkt ar varu un būs vienalga, cik svarīgas Tev tās darīšanas tanī dienā, jo biežākais viņi izrauj ap 7.00 no rīta, pa taisno no gultas, kamēr esi vēl mājās.
21.09.2021 21:31 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
ulba @ 21.09.2021 21:24
Aiziet ta es aiziešu.
Man vairāk interesē, kas ir zem šī stāsta apakšā.
Tā ir kaut kāda fiktīva firma, kura nodarbojusies ar kaut kādām mahinācijām?
Jo toreiz, pirms 5 gadiem, sāku meklēt kaut kādu informāciju un izrādijās, ka firmai ir baigie parādi.

Tātad tu esi kādam iedevusi savus pieejas datus EDS! Kā gan savādāk cilvēks no malas var ieiet tavā EDS un veikt darbības? Vai nu tevis izveidotu lietotāju vai caur tavu interneta banku.
21.09.2021 21:27 |
 
Reitings 48
Reģ: 26.04.2018
Aiziet ta es aiziešu.
Man vairāk interesē, kas ir zem šī stāsta apakšā.
Tā ir kaut kāda fiktīva firma, kura nodarbojusies ar kaut kādām mahinācijām?
Jo toreiz, pirms 5 gadiem, sāku meklēt kaut kādu informāciju un izrādijās, ka firmai ir baigie parādi.
21.09.2021 21:24 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Lietai ir uzsākts kriminālprocess. Aizej prasītajā datumā un laikā, atbildi uz jautājumiem. Ja gribēsi izvairīties vai ignorēt šo procesu, tevi var aizvest arī piespiedu kārtā ar policijas eskortu, naudas sods, utt. Velti pāris stundas un aizej.
21.09.2021 21:14 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Ierašanās pie izmeklētāja ir obligāta un, ja neierodies, pret tevi var piemērot zināmas sankcijas. Aizej un vnk atbildi uz jautājumiem.
21.09.2021 20:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits