Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alimenti

 
Reitings 27
Reģ: 17.02.2013
Jūsu domas. Kam jānotiek, lai atteiktos no alimentiem?
Es pati varu apgādāt savu bērnu, tam ir pietiekami līdzekļi. Doma tāda, ka vajadzētu likt mierā bērna tēvu, jo tāpat nemaksā alimentus. Saudzēt savus nervus un lūgties vairs negribās. Caur UGF varētu piedzīt, bet tad būs jāuzklausa pārmetumi. Bērnam našķiem dot kaut kādu naudu (vidēji 20EUR mēnesī), arī apģērbu sācis pirkt (plus mīnus 20Eiro).
15.09.2021 10:57 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Sanita58 @ 15.09.2021 15:24

Vairāk tas ir principa jautājums. Ja bērna tēvs iegulda savu naudu savā ģimenē, bet mūsu kopējam bērnam nav pat pienākušie alimenti. Cenšos tagad savam EGO iestāstīt, ko man īsti darīt.

Iesaku šajā jautajumā skatīties nevis uz kaut kādu ego, bet uz praktisko pusi, un ja neriskā ka tēvs vēlāk būs uzturams piedzīt visu.
15.09.2021 19:50 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Lexxie @ 15.09.2021 15:04
Un nav jau jēgas tagad pelt un vainot sievieti,ka viņa ar tādu kopā
bija. Abi strādā pie bērna ieņemšanas.. Diemžēl esmu redzējusi pārus kuri knapi velk paši dzīvi,ēd lētās desas un viss ko bērns redz ir lētā putra.. Skumji noskatīties uz tādiem bērniem..

Tiešām nepeļu. Bērns ir. Un vīrieši ir kādi ir- liela daļa bezatbildīgi bezkauņas. Arī manām daudzām pazinām tā ir gadījies. Bet visur pa lielam redzeja ka bezatbildīgs vai citi teica, bet sieviete attiecās uzklausīt draugu teikto.
Bet bēŗns ir ļoti nopietna lieta. Un valsts neko par velti īsti bērnam ar vecākiem nedos. Likumi ir kādi ir- ļoti strikti, neatbalstoši. Tāpēc saku- milzīgs solis, kas var izmainīt visu dzīvi. Jādomā. Nevar ļāuties emocijām pieņemot lēmumu par mazo. Un visiem vīriešiem pilnīgi noteikti nav jākļūst par tēviem. Tikai mudinu citas dāmas piedomāt pie šī aspekta. Gluži tāpat, kā mūsu vecmāmiņas darītu.
15.09.2021 19:48 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Annija35 @ 15.09.2021 13:28

Bērns nav vainīgs, ka pieaugušie nespēj /nemāk izveidot normālas attiecības un ģimeni.

Te bija nevis par attiečībām, bet par alimentus nemaksājušo tēvu. Un sieviete uzsvēra, ka sievietei tad arī nav jāuzņemas nekāda atbildība.Tāda iespēja pastāv- var aiznest uz bērnunamu un attiekties no bērna- teorētiski. Bet realitātē, neviena, kas bērnu ir iznēsājusi, piedzemdējusi un mazu auklējot naktis negulējusi tā nedarīs. Tev nav savu bērnu.
Bet doma ir pareiza, kāpēc ja tēvs nevar mātei jāvar. Man tieši tādas pašas domas.
Domāju audzināšanas jautajums... māmiņas izaudzināja'' apgādājamus'' memmīšus. Traki.
15.09.2021 19:42 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Sisenis @ 15.09.2021 12:06

Viņa vispār kopš šeit ir ienākusi sevi ir parādījusi kā reti pretīgu būtni.
Nevajag klausīties viedoklī.

Atvainojos, tagad visie,ka inteklets nav tik zemu kā tev ir pretīgi?
Paprasi jebkuram, ir jādomā no kā dzemdēt bērnu.
Citas dzemdē no kārtīgiem bagātniekiem, un atlikušo mūžu var nestrādāt. Citas no vējagrābšļiem un atklikušo mūžu var sktiet 2 darbos un dzīvot nabadzībā. Aizmirstam mūsu vecmāmiņu gudrības. Traki.
Vēl pasaki ka tā nav.
15.09.2021 19:39 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
antriits @ 15.09.2021 11:48

Dod Dievs Tev pašai nepiedzīvot to visu,. Tik pretīgi izteikties var tikai aprobežots cilvēks. Liela daļa cilvēku sajūk prātā pēc bērna piedzimšanas un izmainās uz visiem 180 grādiem, bet to nevar paredzēt ne pats, ne cits, kas ir klātesošs!

Tu gribi pateikt ka cilveks ir stulbs un atsakās pieņemts patiesību. Nedomā, neizmeklē pagātni. Karoč sexo, sīko uztaisa un aidā. Nodokļu maksātāji uzturiet manu sīko. Atklāti sakot zinu vientuļās mammas. Atklāti sakot, ja skatītos acīs patiesībai, tad saprastu, ka nu nav ok tas otrs cilveks. Un atklāti sakot ir ari tādas, kas saprata ka mēsls ir otrs cilveks tāpat laida pasaulē un tad šokētas staigā apkārt, kā alimentus negrib maksāt, bet ko tu domāji, kad redzeji ka ir mēsls attiecībā pret tevi un negrib tev neko apmaksāt, bet varbūt pat uz tava rēķina paēst, nopirkt ko utt .
Dāmas, nu tak gadu tūkstošu veca patiesība, kad vecāki skatījās ar ko perecēties, un ar ko gulēt- cilvēka cileciskās kvalitātes. Uz tām jāskatās. Un ar atvērtām acīm. Nevis sliktais uz labo izmainīsies. Bet labais uz slikto. Un jārēķinās, ar to ka cileks būs vēl sliktāks, nekā satiekot Jūs un mēģinot jums iepatikties.
Kur paldies man, ka patērēji tik daudz, laika rakstot kad ir vērts prasīt cash un kad nav?
Jurists to pašu jums pateiks, tikai paprasīs no jums naudu pa to!
15.09.2021 19:35 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Piedzīt var vienmēr, no paša, palīdzēs tiesa vai uzturlīdzekļu fonds- tas ir viena iesnieguma attālumā. ;)
Ja var samierināties kā ir - tad nav jēgas kko celt augšā un lieki laiku tērēt. Tā kā vienkārši jāsaprot sava nostāja.
15.09.2021 15:27 |
 
Reitings 27
Reģ: 17.02.2013
woman_wonderland @ 15.09.2021 15:10
Īsumā - likumiski no alimentiem nevar atteikties, šāds lēmums netiek pat apspriests.
Nesaprotu Tavu problēmu, jo raksti, ka gribi atteikties, lai neko neskaita, un sūdzies, ka neko neskaita - negribas lūgties?
Ja esi izlēmusi, ka pati vari apgādāt, tad par ko tieši Tu iespringsti? Kāda starpiba cik un vai vispār skaita.

Vairāk tas ir principa jautājums. Ja bērna tēvs iegulda savu naudu savā ģimenē, bet mūsu kopējam bērnam nav pat pienākušie alimenti. Cenšos tagad savam EGO iestāstīt, ko man īsti darīt.
15.09.2021 15:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Sanita58 @ 15.09.2021 10:57
Jūsu domas. Kam jānotiek, lai atteiktos no alimentiem?
Es pati varu apgādāt savu bērnu, tam ir pietiekami līdzekļi. Doma tāda, ka vajadzētu likt mierā bērna tēvu, jo tāpat nemaksā alimentus. Saudzēt savus nervus un lūgties vairs negribās. Caur UGF varētu piedzīt, bet tad būs jāuzklausa pārmetumi. Bērnam našķiem dot kaut kādu naudu (vidēji 20EUR mēnesī), arī apģērbu sācis pirkt (plus mīnus 20Eiro).
Īsumā - likumiski no alimentiem nevar atteikties, šāds lēmums netiek pat apspriests.
Nesaprotu Tavu problēmu, jo raksti, ka gribi atteikties, lai neko neskaita, un sūdzies, ka neko neskaita - negribas lūgties?
Ja esi izlēmusi, ka pati vari apgādāt, tad par ko tieši Tu iespringsti? Kāda starpiba cik un vai vispār skaita.
15.09.2021 15:10 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Un nav jau jēgas tagad pelt un vainot sievieti,ka viņa ar tādu kopā
bija. Abi strādā pie bērna ieņemšanas.. Diemžēl esmu redzējusi pārus kuri knapi velk paši dzīvi,ēd lētās desas un viss ko bērns redz ir lētā putra.. Skumji noskatīties uz tādiem bērniem..
15.09.2021 15:04 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Tavā vietā neattiektos lai tik maksā! Ja viņš to labprātīgi nedarīs tad viņam nebūs kur sprukt un paliks parādā valstij, jo tā sāks maksāt. Besī šitie tēvi tādi.. kas ir 20 eiro apģērbam?!! Mūsdienās nekas.
15.09.2021 14:59 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Primrose @ 15.09.2021 12:05
Man nav bērnu, pat ne tuvu, bet kas tas par stulbumu? Vīriešiem nekādas atbildības nav, uztaisa bērnu, ai - apnika, un aiziet pie nākamās. Pēc tam dzīvo brīva cilvēka dzīvi bez pienākumiem. Pieprasītu visu un vēl vairāk, zvanītos, ietu uz visām institūcijām līdz dabūtu vismaz tikpat, cik man izmaksātu uzturēt bērnu. Un, ja viņš atteiktos maksāt, vispār nomestu bērnu viņam pie durvīm - lai audzina pats, ja tik gudrs. Vispār nesaprotu, kā var gribēt vēl paturēt bērnu no cilvēka, kas tevi pametis, varbūt vēl krāpis utt. Es to bērnu nekad redzēt vairs negribētu.

Bērns nav vainīgs, ka pieaugušie nespēj /nemāk izveidot normālas attiecības un ģimeni.
15.09.2021 13:28 |
 
Reitings 440
Reģ: 06.06.2021
Vispār nesaprotu, kā var gribēt vēl paturēt bērnu no cilvēka, kas tevi pametis, varbūt vēl krāpis utt. Es to bērnu nekad redzēt vairs negribētu.

Ak, Allāh. 😁
Es ceru, ka Tev ir kadi max 12 gadi. 😁
15.09.2021 12:49 |
 
Reitings 163
Reģ: 15.07.2021
Sisenis @ 15.09.2021 12:07

Šitai arī nav pilns piecītis makā. ?

Vai ne! Pamest bērnu tikai tāpēc, ka vīrietis nerūpējas. Radīšanas procesā Tu taču esi izlēmusi, ka gribi to bērnu. Nav brīnums, ka pilni bērnu nami ar pamestiem bērniem, ja šādas mātītes atsakās pašas uzņemties atbildību, jo vecis visu nenoliek uz paplātes!
15.09.2021 12:41 |
 
Reitings 21
Reģ: 10.08.2021
Primrose @ 15.09.2021 12:05
Man nav bērnu, pat ne tuvu, bet kas tas par stulbumu? Vīriešiem nekādas atbildības nav, uztaisa bērnu, ai - apnika, un aiziet pie nākamās. Pēc tam dzīvo brīva cilvēka dzīvi bez pienākumiem. Pieprasītu visu un vēl vairāk, zvanītos, ietu uz visām institūcijām līdz dabūtu vismaz tikpat, cik man izmaksātu uzturēt bērnu. Un, ja viņš atteiktos maksāt, vispār nomestu bērnu viņam pie durvīm - lai audzina pats, ja tik gudrs. Vispār nesaprotu, kā var gribēt vēl paturēt bērnu no cilvēka, kas tevi pametis, varbūt vēl krāpis utt. Es to bērnu nekad redzēt vairs negribētu.
Cik labi, ka tev nav bērnu. Pat ne tuvu. 🙂
15.09.2021 12:15 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Primrose @ 15.09.2021 12:05
Man nav bērnu, pat ne tuvu, bet kas tas par stulbumu? Vīriešiem nekādas atbildības nav, uztaisa bērnu, ai - apnika, un aiziet pie nākamās. Pēc tam dzīvo brīva cilvēka dzīvi bez pienākumiem. Pieprasītu visu un vēl vairāk, zvanītos, ietu uz visām institūcijām līdz dabūtu vismaz tikpat, cik man izmaksātu uzturēt bērnu. Un, ja viņš atteiktos maksāt, vispār nomestu bērnu viņam pie durvīm - lai audzina pats, ja tik gudrs. Vispār nesaprotu, kā var gribēt vēl paturēt bērnu no cilvēka, kas tevi pametis, varbūt vēl krāpis utt. Es to bērnu nekad redzēt vairs negribētu.

Šitai arī nav pilns piecītis makā. 😀
15.09.2021 12:07 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
antriits @ 15.09.2021 11:48

Dod Dievs Tev pašai nepiedzīvot to visu,. Tik pretīgi izteikties var tikai aprobežots cilvēks. Liela daļa cilvēku sajūk prātā pēc bērna piedzimšanas un izmainās uz visiem 180 grādiem, bet to nevar paredzēt ne pats, ne cits, kas ir klātesošs!

Viņa vispār kopš šeit ir ienākusi sevi ir parādījusi kā reti pretīgu būtni.
Nevajag klausīties viedoklī.
15.09.2021 12:06 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Man nav bērnu, pat ne tuvu, bet kas tas par stulbumu😠 Vīriešiem nekādas atbildības nav, uztaisa bērnu, ai - apnika, un aiziet pie nākamās. Pēc tam dzīvo brīva cilvēka dzīvi bez pienākumiem. Pieprasītu visu un vēl vairāk, zvanītos, ietu uz visām institūcijām līdz dabūtu vismaz tikpat, cik man izmaksātu uzturēt bērnu. Un, ja viņš atteiktos maksāt, vispār nomestu bērnu viņam pie durvīm - lai audzina pats, ja tik gudrs. Vispār nesaprotu, kā var gribēt vēl paturēt bērnu no cilvēka, kas tevi pametis, varbūt vēl krāpis utt. Es to bērnu nekad redzēt vairs negribētu.
15.09.2021 12:05 |
 
Reitings 163
Reģ: 15.07.2021
Avca @ 15.09.2021 11:24
Vispār, kāpēc neviena nedomā ar ko guļ. Kurais arlimentu nemaksātajs. Nu kas vīrieši ir tikai kropļi un kropļi? Citu nav. Pārgulēt ir viens. Bet bērnu uztaisīt, nu tak jādomā no kā. Bērns pēc tam visu mūžu piesiets tāvam un atkarīgs no katra viņa lēmuma.

Dod Dievs Tev pašai nepiedzīvot to visu,. Tik pretīgi izteikties var tikai aprobežots cilvēks. Liela daļa cilvēku sajūk prātā pēc bērna piedzimšanas un izmainās uz visiem 180 grādiem, bet to nevar paredzēt ne pats, ne cits, kas ir klātesošs!
15.09.2021 11:48 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Vispār, kāpēc neviena nedomā ar ko guļ. Kurais arlimentu nemaksātajs. Nu kas vīrieši ir tikai kropļi un kropļi? Citu nav. Pārgulēt ir viens. Bet bērnu uztaisīt, nu tak jādomā no kā. Bērns pēc tam visu mūžu piesiets tāvam un atkarīgs no katra viņa lēmuma.
15.09.2021 11:24 |
 
Reitings 165
Reģ: 31.08.2021
Fascinējos par šo. Jāpadomā, vai tu vari atļauties pieprasīt alimentus. Ir sekojošs likums- vecākiem jārūpējas par bērnu, un bērnam vēlāk jārūpējas par vecākiem. Veids kā valstij nokāst nodokļus, bet cilvēkus sociāli neatblastīt. Tieši tagad runā par 2.
Ir tā, ja pats nemaksās , tad nebūs 25% līdz 7 g un 30% līdz 21 ja mācās univesrittē no minimālās algas alimenti ja tēps pats maksā. Ja pats nemaksā, tad no garantiju fonda masās tikai piem. no 7 g 107 eiro, kas šonbrīd ir ok bet vai tā būs pēc 15 gadiem? Ņemot vērā ka minimālā 10 gados ir dubultojusies un līdz ar to arī minimālie alimenti, tā nauda pēc pāris gadiem būs bezvērtīga.
Bet valsts tēvam paliekot bez uztrulīdzekļiem, darba nespējīgam vai nespējot pašam par sevi parūpēties, ja viņš būs rūpējies par bērnie ( arī valsts maksātie alimenti tiks uzskaīti par finansiālām rūpēm par bērnu), piespiedīs bērniem rūpēties par tēvu finansiāli, ja vien nebūs trūcīgo statusā. Piemēram pansionāts tagad maksā 600 eiro mēnesī un uz augšu. Pesia var būt 600 eiro, bet var būt arī 100 starpība no bērnu makiem. Pansionātā var nodžīvot 1 gadu un nomirt var 20.
Te tāda laimes spēle. Ja vīrs pats nemaksā alimentus un viņus piedzīs no viņa, tātad Jums pēc gadiem tiks tikai graša alimenti107 eiro apmēŗā, kad citur minimālie būs 200-300 par bērnu. 1. negarīvais apstāklis.
2. Tas ka izšķīrāties, iecina negarīvu par vīrieti. Tas ka pats neskrien maksāt alimentus un bērnus ar visu apgādāt liecina vēl vienu negatīvu lietu. Izskatās, ka vīrietis ir bezatbildīgs vai nepelna lielu naudu. Abas ir sliktas ietas pensija būs maza ( un nākotnē vispār būs aizivne mazākas pensijas salīdzinot ar pirmspenisjas ienākumiem) un nevarēs sevi uzturēt/ apmaksāt pansionātu. un bezatbildība arī rosina domāt vai nedzīvo kaitējot savai veslībai, smēķē, nesporto, veslelīgi neēd, varbūt uzdzīvo, iedzer, uzņemas lielu risku utt. Tas varētu nozīmēt sliktu veselību jau ne tik tālā nākotnē (20-30 gadi nav nekas) un to, ka nevarēs par sevi parūpēties.
3. vispār jādomā kāds ir veselības stāvoklis. Ja vāja veselība- sūdi vagā, būs bērnie vai nu guļošs tēvs jākopa un pakaļa jāslauka vai arī jāmaksā par pansinātu. Ja stipra kā zirgam, nu tad jāpieprasa alimenti.
4. vispār kāds ir bērnu vecums, varbūt jau kādi 15 cik tad tos alimentus saņemsiet, pāris gadu. Kamēr izcīnīsiet, par to laiku kamēr tiesāsities un tiks piespiriesti neviens neatmaksās nesamaksātos alimentus. Ja nav naudas problēmas varbūt nav vērts riskēt ar bērnu nākotni.
ja mērniem daži gadi tad gan vaŗetu būt vērts cīnīties, jo alimentus sanemsiet ilgāk. Bet tas ka pats nemaksā jūs jau noliek neizdevīgā situācijā, saņemsiet daudz mazākus alimentus.
Teiktu tā, ja naudu vajag (teicāt ka nē) tad jāpieprasa no garantētā uzturlīdzekļu fonda. Ja tiekat lieliski galā tad jādomā.
Ja tēvam laba veslība, atbildīgs, pelna lielu naudu un bērni vēl jauni, jāpieprasa alimenti. Ja situācija šajā aspektā šaubīga padomājiet 2 reiz. Jo aimenti ir aizdevums bērniem ko nakotnē nāksies atdot apgādājot un maksājot par vecākiem. Ja pensija nebūs liela- ir švaki.
15.09.2021 11:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits