Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt ar rejošu kaimiņu suni?

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Kur jāgriežas ar iesniegumu? Policijā? Vai PVD?
Kaimiņa suns rej dzīvoklī dienām un naktīm. Dzīvoju pretējā mājā un tas nav vairs izturams. Man jāceļas plkst 6 uz darbu bet tas suns (taksis) sāk riet ap plkst 1 un periodiski rej ik pēc stundas. Pie loga un izkāries pa logu ārā. Rej tukšam gaisam. Pat kad neviena nav.
Tagad pa dienu rej un gaudo bez apstājas.
Es nezināju kurā dzīvoklī jāiet, bet vienā naktī pie mājas durvīm pielīmēju zīmīti, ka ja nesavāks sava suņa patvaļīgo riešanu, ziņošu par naktsmiera traucēšanu. Tas kas tur dzīvo, tam pilnīgi vienalga tā izskatās. Logā gaisma deg, suns izkāries pa logu un rej dienām un naktīm. Logs vaļā arī 24/7
17.07.2021 09:05 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Man blakus mājā ir gailis kurš dzied savu dziesmu 4:00 un šajā karstumā kad logs vaļā tā viņa kliegšana ceļ mani augšā, speciāli gāju uz viesistabu gulēt. Aizgāju pie kaimiņienes..nezinu ko īsti viņa izdarīja, bet viņa kikerigū dzirdu, bet tā skaņa tāda noslāpēta. Laikam riktīgā būrī liek uz nakti. Bet nu problema atrisināta. Vajag iet un runāt, nevis zīmītes atstāt
18.07.2021 16:10 |
 
Reitings 583
Reģ: 04.03.2015
Zini, privātmāja arī diez ko neatrisinās šo problēmu. Dzīvoju privātmājā, kur pretējā mājā ir suņi, labi, lai rej pa dienu, bet viņi rej pus nakti un saceļ gaisā visa rajona suņus, un neko Tu nevari izdarīt, trakākais, ka logus vaļā nevari vērt, jo tad nepagulēsi, mājās mazs bērns, vnk, naidu tik uzdzen un izdarīt principā arī neko nevari, jo, ja izsauc policiju, līdz tie atbrauks, būs beiguši, jo rej periodiski.... tik tiešām, vienīgais variants dzīvot vienam, meža vidū.
18.07.2021 10:12 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Policija- zvana, izsaukuma veidā, nevis iesniegums. Sauc policiju tad, kad tas suns rej, labāk naktī. Iesniegums diez vai ko līdzēs, nobraukās pāris reizes gar māju un, ja tas suns tajā laikā neries, ar to lieta beigsies.
18.07.2021 08:55 |
 
Reitings 27224
Reģ: 11.02.2015
MK noteikumi nr 266 paredz, ka saimniekam jānodrošina, lai suns netraucē apkārtējiem, tostarp, ar riešanu, gaudošanu.
Kontroli par to veic pašvaldības policija/pvd.
18.07.2021 08:04 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Adoptē!
18.07.2021 07:44 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Es sāktu ar to, ka ietu pie suņa saimnieka parunāties. Policijas iesniegums tikai var izraisīt lielāku agresiju no suņu saimnieka. Ja nezini dzīvokļa numuru, stāvu tak redzi, kurā suns atrodas. Nav tik grūti izskaitļot dzīvokli.
Varbūt pats suņa saimnieks ir puskurls cilvēks un īsti nesaprot suņa riešanas problēmu, arī tā var gadīties.
18.07.2021 00:09 |
 
Reitings 15
Reģ: 04.05.2021
Izstudē Dzīvnieku aizsardzības likumu, uz kura pamata izdoti tevis minētie MK noteikumi. Cik es iemetu acis, man izskatās pēc iesnieguma PVD. Iespējams arī tāds soda veids kā dzīvnieka konfiskācija (12.p. 3.d.). Pārvaldniekam gan šajā jautājumā nebūs lielas teikšanas.
17.07.2021 23:58 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Noteikti sākumā uzrakstītu zīmīti ko konkrētajam dzīvoklim, gan lv, gan ru valoda- kad neņems vērā ( jo nu būsim reāli, ja neapsauc suni pat nakts vidū, vai vispār, tad saimnieks pat ausi neklapēs par to ka citiem traucē), nākamais būtu iesniegumi, zvani policijai. Sūdzības namu pārvaldniekam utt. Tikai tā var panākt izmaiņas. Paziņai nācās atdot draudzenei haskiju kaimiņu dēļ, jo suns gaudoja un rēja 24/7. Dzīvoklī. Haskijs.
17.07.2021 23:03 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Tās kuras saka, ka lai iet dzīvot privātmājā, nu camooon.. pašas būtu meitenes vietā redzētu kā jums tas patiktu.

Piekrītu! Es bieži vien līdzīga tipa diskusijās redzu šo "nu tad jāiet dzīvot uz privātmāju!" un vienmēr par to esmu šokā, jo tas ir visstulbākais, ko var pateikt. Kāpēc gan uz privātmāju dzīvot būtu jāiet normāliem cilvēkiem, kuri nevienu neaiztiek, ir klusi, kārtīgi un respektē kaimiņus, bet ne tiem, kuri nejēdz uzvesties un acīmredzot nesaprot kā dzīvot un uzvesties starp citiem cilvēkiem? Drīzāk tādiem ir jāiet dzīvot mežā, ja nedalec kā uzvesties, dzīvojot daudzdzīvokļu mājā.
Man bijušajā dzīvesvietā kaimiņiene naktīs dziedāja. Jā, dziedāja. Kāpņu telpā. Katru nakti ap pusnakti izgāja no dzīvokļa, nostājās pie kāpņu margām kā uz kaut kāda pjedestāla uzkāpusi, un sāka vai nu pati dziedāt vai pilnā skaļumā klausīties telefonā mūziku un dungot līdzi. Reizēm dziedāja himnu. Jauna sieviete un ne nepieskaitāma. Ikdienas komunikācijā atstāja pilnīgi normāla cilvēka iespaidu. Runāju ar pašu - noklausījās manis sakāmo, neko neatbildēja, nākamajā naktī dziedāja atkal. Runāju ar kaimiņiem - neviens neko nedzirdot. Nu, protams, jo iejaukties neviens negrib. Tiesa gan, es no tās dzīvesvietas izvācos, bet, ja būtu turpinājusi tur dzīvot, gan jau arī nonāktu līdz tam, ka vienkārši izsauktu policiju. Nu nav man visu nakti jāklausās kā kāds nakts vidū 2 stundas dzied kāpņu telpā. Un ko darīt? Pārvākties uz privātmāju? Es ta nevienu netraucēju, mierīgi, klusi dzīvoju. Lai uz privātmāju meža vidū dzīvot iet tā, kas nesajēdz, ka nedzīvo viena. Tad varēs kaut visu nakti dziedāt. Tikai meža zvērus žēl būtu.
17.07.2021 22:50 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
nosist to kranci. Bet vispār doties uz policiju drošvien. Jūtu līdzi, es arī nevarētu izturēt.
17.07.2021 17:02 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Ir visādas problēmas ar kaimiņiem un rejošs suns visu laiku arī nav forši.. ja saimnieks neapsauc suni, lai beidz riet, tad nezinu, kā viņiem pašiem netraucē īsti 🤷‍♀️🤷‍♀️ Tās kuras saka, ka lai iet dzīvot privātmājā, nu camooon.. pašas būtu meitenes vietā redzētu kā jums tas patiktu.
17.07.2021 16:45 |
 
Patīk
Reitings 855
Reģ: 09.05.2021
Tu zini stāvu no kura is suns, tad ieej tajā paģītī un diez gan viegli varēsi atrast saimniekus. Kaut piezvani pie jeb kurām durvīm, ja nebūs īstās tad vismaz kaimiņi spēs pateikt no kura dzīvokļa tas suns ir.
17.07.2021 14:28 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Iesaku aiziet parunat ar to kaiminu un tad skatities. Bet nu ja, daudz tur neko neizdarisi.
17.07.2021 10:08 |
 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Meža vidū būtu jāiet dzīvot tam kas šo suni tur jo mūsu mājas šķir tikai ceļš pa vidu. Kāpēc man ir visu nakti jāklausās tas? Un pa brīvdienām arī vēl gaudošana jau 5os no rīta. A vot pamēģini pagulēt
Mājdzīvnieka īpašniekam un turētājam ir saistoši MK noteikumi Nr.266, kas nosaka labturības prasības istabas dzīvnieku turēšanai, dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumus. Šo noteikumu 52.punkts paredz: mājdzīvnieka īpašnieka vai turētāja pienākums ir nodrošināt, lai dzīvnieka smaka, riešana vai gaudošana netraucē mājas vai apkārtnes iedzīvotājus. Savukārt Dzīvnieku aizsardzības likuma 5.pants mājdzīvnieka īpašniekam par pienākumu nosaka rūpēties par labvēlīgu sabiedrības attieksmi pret viņa īpašumā esošo dzīvnieku un nodrošināt, lai tas netraucē cilvēkiem un citiem dzīvniekiem.
17.07.2021 09:24 |
 
Reitings 2031
Reģ: 21.02.2015
Jādzīvo privātmājā meža vidū. :D ja suns ir apkopts, dzīvo labos apstākļos, Tu nevari aizliegt viņam riet
17.07.2021 09:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!