Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mēs, iekštelpu paaudze

 
Reitings 11
Reģ: 07.04.2019
Sveiki!
Manuprāt mūsdienās pārāk daudz tiek runāts par piesārņotu gaisu, transporta, rūpnīcas radīto piesārņojumu, bet vai kādreiz kāds ir aizdomājies par iekštelpu gaisa kvalitāti?
Mani šis ieinteresēja, kā ar jums?
Mani tas ir tik ļoti ieinteresējis, ka pašlaik veicu maģistra darbu par šo tēmu - "Iekštelpu paaudze" ar iespēju piedalīties izlozē par 15 EUR dāvanu karti. ☺
Ja nav grūti un žēl 10 minūtes sava laika, lai kādam palīdzētu, būšu priecīga, ja arī aizpildīsiet aptauju par šo tēmu, kas atrodas šeit (var aizpildīt Rīgas daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie):
http://webanketa.com/forms/6cs32c1m6gqkcrb160r38s36/
Liels paldies, ja aizpildīji! ☺
11.04.2021 19:00 |
 
Reitings 4026
Reģ: 06.11.2019
Vēlējos aizpildīt, bet nevaru atzīmēt savu rajonu - dzīvoju centrā, kas nav neviens no variantiem. Mērķis ir aptaujāt visus, izņemot centra iedzīvotājus, jebšu par centru piemirsts?
13.04.2021 14:04 |
 
Reitings 11
Reģ: 07.04.2019
C00L Dzipsy @ 11.04.2021 19:17
Man radās neskaidrība par to, ka iekštelpu paaudze - Rīgas daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie?
Rīgas rajonos ir ļoti daudz privātmāju (gan centra rajonā, gan Mārupē, gan Āgenskalnā), ar ko gan atšķiras gaiss daudzdzīvokļu mājā no privātmājas, ja mājas ir novietotas blakus viena otrai?
Es, piemēram, dzīvoju privātmājā vienā no Rīgas priekšpilsētām, mūsu "ciematā" ir gan privātmājas, gan daudzstāvu mājas. Nedomāju, ka gaiss baigi atšķirtos šim iekštelpām.
Sanāk, ka es šo anketu nevaru aizpildīt, jo nedzīvoju daudzdzīvokļu namā?
Neizprotu ar ko atšķirsies gaiss, ja logu atvērs privātmājā vai daudzdzīvokļu mājā?

Sveika,
Kā mērķgrupa tieši daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie šobrīd izvēlēta 2 iemeslu dēļ. Pirmkārt, veicu šo pētījumu socioloģiskā nozarē. Tas nozīmē, ka man vajadzētu saprast vairāk sabiedrības, kolektīvās, ne tik ļoti individuālās rīcības. Ideja ir tāda, ka, ja privātmājā mēs paši varam izdomāt, vai ierīkot ventilāciju, vai nē, tad dauddzīvokļu mājās tas varētu atšķirties. Jā, protams, logu mēs varam atvērt. Bet tur, kur sākas kaut kādas kolektīvas rīcības, piemēram, interesēšanās, kad pēdējo reizi dauddzīvokļu mājā ir tīrītas ventilācijas šahtas, vai saprotam to kā problēmu un kas par to maksā, vai piedalāmies dzīvokļu sapulcē, risinām to kopīgi? Nezinu, vai saprotami izteicos, bet respektīvi mans mērķis ir noskaidrot ne tikai individuālās rīcības, bet arī kolektīvās, kas būtu jārisina kopumā.
Otrkārt, lai kvalitatīvāk veiktu izpēti, man bija nepieciešams samazināt mērķgrupu, lai rezultāti būtu daudz maz reprezentatīvāki. Visus Rīgas iedzīvotājus (izlasi) ar savā rīcībā esošajiem resursiem diez vai man izdotos aptaujāt, bet, ja to kaut kā var samazināt, tad viens no risinājumiem ir koncentrēties uz kādu mazāku grupu (kam būtu arī attiecīgs pamatojums), šajā gadījumā dauddzīvokļu mājās dzīvojošajiem.
Paldies par jautājumu :) Cerams, ka tagad mana doma ir vairāk saprotama. Protams, gaisa kvalitāte pati par sevi neatšķiras, bet gan mūsu rīcības un spējas to ietekmēt var būt dažādas atkarībā no tā, kur dzīvojam :)
11.04.2021 20:56 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Man radās neskaidrība par to, ka iekštelpu paaudze - Rīgas daudzdzīvokļu mājās dzīvojošie?
Rīgas rajonos ir ļoti daudz privātmāju (gan centra rajonā, gan Mārupē, gan Āgenskalnā), ar ko gan atšķiras gaiss daudzdzīvokļu mājā no privātmājas, ja mājas ir novietotas blakus viena otrai?
Es, piemēram, dzīvoju privātmājā vienā no Rīgas priekšpilsētām, mūsu "ciematā" ir gan privātmājas, gan daudzstāvu mājas. Nedomāju, ka gaiss baigi atšķirtos šim iekštelpām.
Sanāk, ka es šo anketu nevaru aizpildīt, jo nedzīvoju daudzdzīvokļu namā?
Neizprotu ar ko atšķirsies gaiss, ja logu atvērs privātmājā vai daudzdzīvokļu mājā?
11.04.2021 19:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits