Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par eksāmenu atcelšanu(šogad) - PARAKSTIES

 
Reitings 38
Reģ: 25.02.2021
Lūdzu parakstieties.
https://manabalss.lv/valsts-parbaudes-darbu-atcelsana-2020-2021-macibu-gada/show
P.S. viedokli varat nerakstīt, tāpat to nelasīšu...
un parakstīties var bezmaksas.
07.04.2021 12:44 |
 
Reitings 127
Reģ: 09.03.2021
Kā viņi plāno iestāties augstskolā? Iniciatīvu nelasīju.
Es neparakstīšu, manuprāt, tas nav nopietni un drīzāk izklausās vienkārši pēc skolēnu vēlmes tikt cauri vidusskolai vieglāk.
Augstskolās eksāmeni arī netiek pārcelti.
09.04.2021 16:46 |
 
Reitings 79
Reģ: 13.07.2019
Nesaprotu, kāpēc atcelt eksāmenus. Pēc vidusskolas tāpat daļa skolēnu iet studēt attālināti, lai apvienotu studijas ar darbu. Neredzu atšķirību starp 12 klasi un 1. kursu universitāte. 18/19 gadīgam vidusskolniekiem nu gan nebūtu jāpaļaujas uz to, ka mamma pamodinās uz klasi.
Man riktīgi žēl, ka covids nesākas manos skolas laikos. Klasesbiedru attieksmes un aprunāšanas dēļ nevarēju koncentrēties stundās. 2 gadus mācīties no mājām, tā man būtu bijusi lielākā laime pasaulē
09.04.2021 16:37 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Derisa @ 07.04.2021 17:11
Bērni ir jāmāk audzināt. Labi audzināti bērni no vēlākais 4.klases visu spēj izdarīt paši, jāiaudzina atbildības sajūta. To stāvēšanu blakus un md pildīšanu bērnu vietā totāli nesaprotu. Augstskolas eksāmenus neviens atcēlis nav, tur taču studentiem arī bieži trūkst motivācijas, bet kaut kā taču izdara. Un kas ar to slinko 12klasnieku būs vēlāk, pēc gada, 1.kursā? Ar būs jālūdz, lai atceł eksāmenus? Plus, visus eksāmenus var nolikt ar labi apgūtu vielu līdz 10.klasei (covid sākums), vidusskola pa lielam ir atkārtojums.
9.klases eksāmenus manis pēc var atcelt pa visam, to nozīme nav tik liela.

Pilnībā piekrītu. Manuprāt, jaunā paaudze ir vispār izlaidusies un lieli čīkstuļi. Bail pat iedomāties, kādi speciālisti mūs nākotnē sagaida.
09.04.2021 16:02 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
Amanda_Anna @ 07.04.2021 20:02
Likt eksāmenu maskā... skarbi. Vēl pie tam ir tik daudz ir tādu skolēnu, kas dikti nervozē.
Smadzenēm, eksāmenā, jo īpaši, vajadzīgs gaiss!

Cilvēki joprojām no maksām baidās? Kāda maska jāvelk lai padomāt nevarētu, taisni jābrīnās, kā ķirurgi operācijas laikā tiek galā bez skābekļa smadzenēs🥺
08.04.2021 15:25 |
 
Reitings 45
Reģ: 14.07.2020
Esmu kā reiz 12 .skolniece. Varu teikt to, ka es gribu likt eksāmenus, nevis sēdēt un čīkstēt, cik grūts gads ir bijis. Jā, bija grūti, taču eksāmenā ir ietvertas tēmas, kuras ir apgūtas 12 klašu garumā. Ja nemācījies ne iepriekš, ne tagad, tad, protams, ir vāks. Goda vārds, ir apnicis redzēt cilvēkus, kuri slinkojot, turpina slinkot tālāk.
08.04.2021 15:10 |
 
Reitings 64
Reģ: 01.06.2015
Likt eksāmenu maskā... skarbi. Vēl pie tam ir tik daudz ir tādu skolēnu, kas dikti nervozē.
Smadzenēm, eksāmenā, jo īpaši, vajadzīgs gaiss!
07.04.2021 20:02 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Attālinātās mācības noteikti nav piemērotas katram bērnam. Tam ir vajadzīga apziņa, ka tagad es sēdēšu un mācīšos, nevis nodarbošos ar blakuslietām. Mājās tādu blakuslietu, laika kavēkļu un koncentrēties traucēkļu ir daudz vairāk nekā skolā. Es nevaru pat strādāt no mājām, jo mūždien kaut kas novērš uzmanību un padaru mazāk nekā darba vietā.
Un ja skolēnam kāds priekšmets nepadodas, nu tad ir galīgi dimbā. Pati labi atceros, kā man skolas laikā gāja ar matemātiku. Ja es toreiz būtu atstāta savā vaļā un man nebūtu bijis iespējas apmeklēt privātskolotāju un pēc stundām nodarboties konsultācijās, es to eksāmenu nemūžam nebūtu nolikusi.
Katrā ziņā man žēl bērnu, kuri tagad spiesti šādā veidā mācīties. Katru dienu priecājos, ka šis murgs nesākās tad, ka es gāju skolā.
07.04.2021 20:01 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Kiskismau, forši, ka Jūs tik gudri un pārliecināti runājat! Mums ğimenē gan ir pamatskolēns (labi, ka nav devītklasnieks), kurš klātienē bija izcilnieks, jo acīmredzot skolā ir discilpīna un viņš labi uztver visu, ko skolotāja stāsta. Gudrs skolēns! Mācījās uz 9 un 10. Taču mājās neviens nevar nosēdēt blakus, jo jāstrādā.. un nevar jau arī sēdēt blakus un "urbt" ar skatienu. Rezultātā sekmes ir pasliktinājušās. Manuprāt, pamatskolēniem un vidusskolai attālinātās mācības ir pilnīgi garām! Ja runā par eksāmenu.. tajās pēdējās konsultācijās pirms eksāmeniem TIEŠI SKOLĀ, NE MĀJĀS... Liela daļa "problēmbērnu" visvairāk iemācās.. vismaz lai nolikt tos eksāmenus var! Un nevajag visus mest vienā maisā! Augstskolā jau mācās ar apziņu, ka studē to, ko vēlies. Mazliet par kontrolēšanu... mājasdarbus skolēni varēja izpildīt starpbrīžos.. pēdējos brīžos... nu kaut norakstīt, taču tagad šādas iespējas nav. Ja aizmirstās- aizmirstās. Būsim reāli... man ir jau diezgan nobriedis prāts.. studēju 3.kursā. un.. ja man kāds priekšmets īpaši neinteresē, es uz to neiespringstu.. vienīgi atšķirība tāda, ka šajos gados universitātē esmu iemācījusies loğisku spriešanu un labāk protu orientēties informācijas klāstā. Vidusskolā es tā nepratu.. ja nebiju mācījusies, tad nepratu ne atrast, ne atcerēties, ne loģiski izspriest. Jautājums.. vai skolēni mājās vispār saprot, ko viņi mācās vai zina tikai darbību tehnisku secību? Un ja nesaprot, ko mācās un liela daļa attālināti seko pierakstiem... nu par kādiem eksāmeniem var būt runa?
07.04.2021 18:55 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
vecāki jau nevar visu laiku pārbaudīt, kontrolēt vai tiešām mācas

Un kad gāja skolā šie vecāki kontrolēja? Tie kas mājasdarbu nepilda tagad to nedara arī ejot skolā. Kontroldarbus knapi uz 4 uzraksta, jo nošpiko. Nevajag žēlot skolēnus, jo aizejot augstskolā tādi izlido pēc pirmā semestra.
07.04.2021 17:50 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Skolēniem kuri 9os nevar piecelties uz online lekciju arī kavē skolu, nemācās utt. Tā vienkārši ir. Tie kuri grib mācīties to dara arī mājās. Vienkārši, ja bērns ir slinks tad nav starpība vai viņš ir slinks mājās vai skolā. Skolā tas bērns vēl traucē citiem bērniem mācīties.
A ko man darīt ja vidusskolā bija bioloģijas skolotāja kura lika stundas laikā lasīt mācību grāmatu un pati izgāja no kabineta dzert kafiju? Un varat iedomāties kas notika klasē ja atstāj pusaudžus vienus. To arī var pielīdzināt tam kas notiek tagad. Eksāmenu nokārtoju, jo gribēju labu atzīmi un pati mājas mācījos.
Jābeidz audzināt special snowflakes.
07.04.2021 17:42 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Žēl skolēnus, gan jau liela daļa paliks uz otru gadu, jo dzirdēts, ka slikti iet un daudzi nemācās, jo strādājoši vecāki jau nevar visu laiku pārbaudīt, kontrolēt vai tiešām mācas.
07.04.2021 17:41 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Man pagaišgad bija jāliek šie eksāmeni maskā. Vismaz mēs bijām skolā 7 mēnešus.
Nevaru iedomāties kā tas būtu tagad likt eksāmenus... visu gadu neviens nebija skolā. Klātienē tomēr vieglāk gatavoties eksāmeniem nekā attālināti. Tā kā, Latvija šo gadu nofeiloja, būtu godīgi atcelt eksāmenus.
07.04.2021 17:37 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Kāds vēl atkārtojums? 😀 11. un 12.klasē tik daudz vielu nāk klāt. Tajā pašā matemātikā un fizikā, gandrīz vai katru stundu jauna viela un teorija. Eksāmenos vienkārši ir savilkums no katru mācību gadu vielām. Es gan nezinu kā tagad ir ar tiem eksāmeniem, manā laikā, piemēram, matemātikai bija jāiegūst tikai 5% lai nokārtotu eksāmenu, tas tak ir minimums. Es nezinu, kā ir janobumbulē gads lai nedabūtu kaut tos 5%.
Piekrītu tam, ka 9.klasei gan varētu atcelt eksāmenus.
07.04.2021 17:21 |
 
Reitings 324
Reģ: 25.01.2021
Bērni ir jāmāk audzināt. Labi audzināti bērni no vēlākais 4.klases visu spēj izdarīt paši, jāiaudzina atbildības sajūta. To stāvēšanu blakus un md pildīšanu bērnu vietā totāli nesaprotu. Augstskolas eksāmenus neviens atcēlis nav, tur taču studentiem arī bieži trūkst motivācijas, bet kaut kā taču izdara. Un kas ar to slinko 12klasnieku būs vēlāk, pēc gada, 1.kursā? Ar būs jālūdz, lai atceł eksāmenus? Plus, visus eksāmenus var nolikt ar labi apgūtu vielu līdz 10.klasei (covid sākums), vidusskola pa lielam ir atkārtojums.
9.klases eksāmenus manis pēc var atcelt pa visam, to nozīme nav tik liela.
07.04.2021 17:11 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Ļoti žēl to visu skolnieku, it īpaši eksāmenu licēji. Gads nav bijis viegls un es pat nespēju iedomāties cik grūti ir bijis kaut ko dabūt galvā mācoties no mājām. Saprotu to, ka liela daļa reāli pat nav mācījušies, vienkārši gads ir palaists vējā tik tā vien. Zinu puiku, kurš cēlās 12:00, lai gan stundas sākās 9:00(?). Vecāki darbā, nav kas uzpasē. Viņš tāds nav vienigais. Un kas ar viņiem būs tālāk? Kādas zināšanas, kādi rezultāti.
07.04.2021 16:54 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Varbūt nevajag katru dienu taisīt jaunu tēmu ar vienu un to pašu?
Neparakstīšu!!! Skolotāji NAV pārslogoti!!! Bērniem ir jāmācās un jāliek eksāmeni, savādāk izaugs par pabalstu prasītājiem un dīkdieņiem!
07.04.2021 16:47 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Paceļu
Atbalstu! Parakstiet
07.04.2021 16:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!