Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā kļūt par fotogrāfu?

 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Sveiki, jautājums tām, ka šobrīd strādā vai kādreiz ir strādājušas/ mēģinājušas kļūt par profesionālām fotogrāfēm. Ar ko sākt? Kādas bilžu apstrādes programmas jāapgūst un kādā līmenī? Kādas tehnikas nianses jāzina? Šobrīd man ir fotoaparāts Sony cyber shot dsc-h300 (ja nemaldos). Tāds amatieru variants. Pagaidām, kamēr tikai mācos un eksperimentēju hobija līmeni, kalpo labi. Fotografēju arī ar telefonu (kā jau visi mūsdienu cilvēki). Apzinos, ka tad kad tiešām sākšu ar to pelnīt naudu, būs jāinvestē labā spoguļkamerā ar objektīviem un visu pārējo. Kādu vēl tehniku vajadzētu, lai sāktu ar to nodarboties profesionāli? Šobrīd cenšos kārtīgi izprast un pielietot tādas lietas kā ISO, fokusa attālums, shutter speed utt. Cik nu mana šābrīža tehnika atļauj. Cik zinu fotogrāfa karjerai nevajag nekādu augstskolas izglītību, vislabāk pašmācībā vai kādos kursos varbūt (un internetā taču pa pilnam video pamacību un rakstu). Citi saka, ka man ir laba kadra izjūta (māku smuki kadrā izkārtot objektus, viss sanāk proporcionāli un estētiski) un ka man arī ir oriģinālas un radošas idejas, tas laikam arī ir vissvarīgākais lai gūtu panākumus šajā jomā. Gribētos dzirdēt viedokļus, pieredzes stāstus un ieteikumus no cilvēkiem ar pieredzi šajā profesijā. Ko man vajadzētu zināt un apgūt?
24.02.2021 11:29 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tomēr mēs runājam par konkrētu sfēru - apgalvojums fotogrāfa virzienā bija garām. Sagrābti veci stereotipi.
26.02.2021 12:11 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Domāju tas ir jebkurā spērā, ne tikai radošajā. Ja pēc ilgi pavadīta laika nozarē tev ir jāvicina diploms, tad tu visticamāk neesi nekas īpašs.
26.02.2021 11:43 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
sla @ 25.02.2021 19:16
Ja tev būs diploms, sertifikāts varēsi pieprasīt vairāk naudas par darbu. Tas tāds pluss.

Bullshit! Uz fotogrāfiem tas neattiecas. Cenu noteiks fotogrāfa atpazīstamība un kvalitāte. Neviens fotogrāfs neizstāda savus diplomus un par viņiem nerunā balstoties uz viņa diplomiem, sertifikātiem vai pabeigtajiem kursiem. Fotogrāfi izstāda savus darbus, kuri arī runā viņu vietā un to atpazīstamība nosaka cenu.
25.02.2021 21:45 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
?
sla @ 25.02.2021 19:16
Ja tev būs diploms, sertifikāts varēsi pieprasīt vairāk naudas par darbu. Tas tāds pluss.

Radošajā sfērā tas tā nestrādā, cenu nosaka kvalitāte un pieredze.
25.02.2021 21:31 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Ja tev būs diploms, sertifikāts varēsi pieprasīt vairāk naudas par darbu. Tas tāds pluss.
25.02.2021 19:16 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Katz, paldies, ka padalījies ar šo Instagram profilu. Tiešām ļoti skaistas fotogrāfijas!
25.02.2021 17:11 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Fotogrāfu ir tik daudz, pirms pandēmijas kursi notika visās malās. Aprīkojums protams laba lieta, bet fotografēt var arī ar kartona kasti. No fotogrāfijām var veidot fotogrammas. Apstrādājot attēlu datorā un tad ar ķīmijas un vēl dažu paligmateriālu palīdzības pārnesot attēlu uz papīra, bet var arī uz auduma. Ja proti fotogrāfēt ar kartona kasti un bilde iznāk laba tad varbūt ir vērts apdomāt kļūšanu par fotogrāfu.
25.02.2021 17:08 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un tad ir cilvēki, kuri fotografē ar telefonu, bet tām bildēm ir tāda aura un noskaņa, ka pilnīgi jūti tās vietas smaržas, garšas un sajūtas.
ļoti piekrītu, ir šāda dāma instagramā https://www.instagram.com/itsmesintija/, kuras bildes ļoti atbilst Tavam apraksta.
Par fotogrāfu skolām un iespējām, ir tāda ISSP skola, kura ilgst 2.gadus,tajā iegūsi visu, kas ir vajadzīgs fotogrāfiem, ISSP gan neņem kuru katru un cik zinu, tā skola ir cilvēkiem ar pieredzi - kaut drusciņ.
25.02.2021 16:08 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Fotogrāfu aprīkojums ir dārgs, bet ne vienmēr labs aprīkojums nodrošina labu un baidāmu bildi.

Šim ļoti, ļoti piekrītu! Ir paziņa, kurš regulāri lielās ar savu dārgo foto aprīkojumu, savām zināšanām un fotogrāfa "karjeru", taču tās bildes ir, teiksim tā, garlaicīgas, bez savas "odziņas", bez dvēseles. Bet čalis tikai pērk un pērk jaunu aprīkojumu un nesaprot kāpēc tā fotogrāfa karjera tomēr nav tik veiksmīga kā pašam gribētos. Un tad ir cilvēki, kuri fotografē ar telefonu, bet tām bildēm ir tāda aura un noskaņa, ka pilnīgi jūti tās vietas smaržas, garšas un sajūtas. Kā piemērs @egonslacis Instagramā. Puisis, cik saprotu, fočē ar telefonu, bet tās bildes ir tik skaistas, ka nevar salīdzināt ar tām, kuras taisa mans paziņa ar savu super-duper dārgo aprīkojumu. Man šķiet, ka vssvarīgākais ir tas, kā cilvēks redz pasauli, kā spēj redzēto iemūžināt fotogrāfijā. Ja nav tas ķēriens saredzēt nianses un fotogrāfijā spēt ielikt konkrētās vietas noskaņu, dārgs aprīkojums, skolas un kursi nepalīdzēs. Šis nav domāts konkrēti par šīs tēmas autori, tikai tādi vispārīgi prātojumi par šo tēmu.
24.02.2021 18:22 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Un, ja tu šādu jautājumu uzdod “klaču” forumā nevis fotogrāfu forumā, es saku, ka fotografēšana nav priekš tevis.
24.02.2021 13:15 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
*baudāmu bildi
24.02.2021 13:14 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Kāds ir tavs mērķis kļūt par profesionālu fotogrāfu? Pelnīt naudu?
Labs fotogrāfs piedzimst, par tādu nekļūst. Tam ir jābūt sirdsdarbam.
Tagad katram otrajam mājās ir laba spoguļkamera. Tagad katrs otrais ir “profesionāls” fotogrāfs.
Labs fotogrāfs ir tāds, kurš visu apgūst pašmācības ceļā jau no jaunības gadiem, sākot fotografēt ar visparastākajām kamerām un tikai sava prieka pēc.
Var jau iet izmācīties kaut kādus kursus, bet, ja tev tas nav iekšā un tu par to nededz ar visu savu laiku, naudu un vēlmi, tad neredzu jēgu tam.
Fotogrāfu aprīkojums ir dārgs, bet ne vienmēr labs aprīkojums nodrošina labu un baidāmu bildi.
Labāk iesaisties kādos fotogrāfu pulciņos, kur kopīgi brauc fotografēt vienus un tos pašus objektus. Tad salīdzini savas bildes ar citiem un paskaties vai tiešām tavi darbi ir labi vai nav.
24.02.2021 13:13 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ko tu taisies fotografēt?
Sākumā būs jāinvestē, un tikai tad varēs pelnīt naudu. Izklausās, ka tev izpratne par fotogrāfiju ir diezgan maza, sāc ar kādiem kursiem.
24.02.2021 13:04 |
 
Reitings 55
Reģ: 22.10.2019
Katz, nē, nekam neesmu atmetusi ar roku, vienkārši vēl joprojām apsveru dažādus variantus, ievācu informāciju par visām opcijām, kas mani interesē un cenšos atrast sevi, pilnveidoties un saprast kas man vislabāk derētu un patiktu. Mazliet zināšanu par visām jomām un nodarbēm kas man interesē noderēs vienmēr, vienalga ko beigās izvēlēšos. :)
Varētu teikt, ka esmu mūžīgajos sevis meklējumos... Vismaz vēl dažus mēnešus noteikti.
24.02.2021 12:41 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Otram virzienam atmeti ar roku beigās?
24.02.2021 11:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits