Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

trauksmes sajūta

 
Reitings 198
Reģ: 12.04.2016
Nezinu, ko darīt un pie kāda speciālista vērsties. Problēma ir tāda, ka man nenormāli kaitina skaņas, kuras citi pat nepamana. Visvairāk tas izpaužas mājās, kad dzirdu, ka kaimiņi (vienalga kuri - augšā, apakšā vai blakus) klausās mūziku vai skaļāk runā. Citiem mājiniekiem tas netraucē, jo nav jau skaļi, bet es nespēju izturēt.
Ir vēlme uzreiz skriet projām no mājām kaut nakts vidū, jo iekšēji rodas ļoti liela traksmes sajūta, pēc tam rādās murgi, slikti guļu, dauzās sirds. Miega zāles nav gluži risinājums, jo šī trauksme mēdz būt arī pa dienu un vakarā.
Ar kaimiņiem runāt nav vērts, jo tiešām šīs skaņas citiem neliekas nekas traucējošs, bet tieši manā apziņā tās pārvēršas par ko ļoti traku.
Varbūt kādai bijis līdzīgi? Ko darīt? Pati saprotu, ka īsti normāli tas nav, bet kad izdzirdu šīs traucējošās skaņas, viss manī vienkārši apgriežas.
24.02.2021 13:05 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.01.2013
https://www.healthline.com/health/misophonia
Tev varētu būt misofonija, lv protams par to nerunā un vnk nosūta pie neirologa izrakstīt nomierinošos.
Man ļoti palīdzēja apzināties, ka neesmu vienīgā tik jūtīga uz specifiskām skaņām.
Vislabākie risinājumi ir neitrālas troksnis, troksni slapejosas austiņas vai pašam radīt troksni, kas noslāpē traucējošo troksni.
Plus būt tik nogurušam, ka nekas netraucē,ja tas vakarā.
08.04.2021 00:40 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
5htp būs visefektīvākais dabīgais līdzeklis! Tas ir aminoskābe, kas nrpieciešama serotonīna izstrādei. Ilgstoši lietot nevajag, bet mēnesi no vietas var. Nekādām blakusparādībām nevajadzētu būt. Var palīdzēt gan mazināt smēķētāja stresu, gan nomākt apetīti un labi gulēt.
07.04.2021 23:30 |
 
10 gadi
Reitings 38
Reģ: 05.09.2012
Trauksmes sajūta tagad ir daudziem,tāds laiks.Sākumā aiziet pie ģimenes ārsta un uztaisīt analīzes,saprast,kas trūkst.Bet pilnīgi noteikti vsri sākt ar Magne B6(ampulās vislabāk),B grupas kompleksu(man patīk Multi-B,cenā izdevigi lielā paka) un D vitaminu palielinātā devā.Tagad labs variants Nateo ar Omega klāt,jo tā arī visiem ir vajadzīga.Ja tas nepalīdz,tad gan meklēt palīdzību pie nopietnāka daktera.
07.04.2021 20:03 |
 
Reitings 3
Reģ: 07.04.2021
Hm... Man iepriekšējā dzīves vietā dzīvoklī bija traki ar skaņām, jo dzīvokļa sienas bija par plānu. Tagadējā dzīvoklī viss labi šajā ziņā. Man kaimiņos viens spēlē pūšamo instrumenetu, bet dzirdu to tikai vannasistabā.
Iepriekšējā dzīves vietā bija tā, ka bija sajūta, ka kaimiņi būtu nevis blakus dziviklī, bet blakusistabā.
07.04.2021 18:57 |
 
Reitings 74
Reģ: 23.11.2012
Pie ģimenes ārsta uz konsultāciju!
Magnijs nekaitēs. D vitamīnu sauc par laimes hormonu, ja trūkst, tad var būt trauksme un nomākts garastāvoklis.
07.04.2021 18:13 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
TimeToDream2 @ 07.04.2021 10:48
Iespraukšos ar savu jautājumu.
Kādus nomierinošos līdzekļus ieteiksiet, ja pēdējās dienās ir trauksmes sajūta, murgi, kamols kaklā, bieži naktīs mostos, domāju par dažādiem jautājumiem pat nakts vidū, nevaru normāli atpūsties, jo nevaru pārstāt domāt par darba utt. jautājumiem pat brīvajā laikā, kā arī reizēm sajūta, ka paliks slikta dūša uztraukuma dēļ. Pavisam drīz viss būs ok, tikai šajās dienās ir diskomforts.
var iegādāties 5htp aminoskābi, l-theanine, ja tiek lietota kafija, melatonīns miegam un asinszāļu tēja depresijai. D vitamīns dzīvespriekam un hormonu balansam. Magnijs, lai labāk uzsūcas D vitamins. B vitamīnu komplekss.
07.04.2021 16:57 |
 
Reitings 1310
Reģ: 19.07.2019
Iespraukšos ar savu jautājumu.
Kādus nomierinošos līdzekļus ieteiksiet, ja pēdējās dienās ir trauksmes sajūta, murgi, kamols kaklā, bieži naktīs mostos, domāju par dažādiem jautājumiem pat nakts vidū, nevaru normāli atpūsties, jo nevaru pārstāt domāt par darba utt. jautājumiem pat brīvajā laikā, kā arī reizēm sajūta, ka paliks slikta dūša uztraukuma dēļ. Pavisam drīz viss būs ok, tikai šajās dienās ir diskomforts.
07.04.2021 10:48 |
 
Reitings 1
Reģ: 07.04.2021
Kendra08 @ 24.02.2021 13:05
Nezinu, ko darīt un pie kāda speciālista vērsties. Problēma ir tāda, ka man nenormāli kaitina skaņas, kuras citi pat nepamana. Visvairāk tas izpaužas mājās, kad dzirdu, ka kaimiņi (vienalga kuri - augšā, apakšā vai blakus) klausās mūziku vai skaļāk runā. Citiem mājiniekiem tas netraucē, jo nav jau skaļi, bet es nespēju izturēt.
Ir vēlme uzreiz skriet projām no mājām kaut nakts vidū, jo iekšēji rodas ļoti liela traksmes sajūta, pēc tam rādās murgi, slikti guļu, dauzās sirds. Miega zāles nav gluži risinājums, jo šī trauksme mēdz būt arī pa dienu un vakarā.
Ar kaimiņiem runāt nav vērts, jo tiešām šīs skaņas citiem neliekas nekas traucējošs, bet tieši manā apziņā tās pārvēršas par ko ļoti traku.
Varbūt kādai bijis līdzīgi? Ko darīt? Pati saprotu, ka īsti normāli tas nav, bet kad izdzirdu šīs traucējošās skaņas, viss manī vienkārši apgriežas.

five nights at freddy's
Atrodi cilvēku, ar kuru vari parunāt par dzīvi, jo visgrūtāk depresiju pārvarēt, ja esi ar to palicis/usi viens pret vienu.
07.04.2021 09:57 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Vēlviens iemesls varētu būt izjaukts hormonālais līdzsvars, bet tas viss ir rezultāts iepriekšējām minētajām lietām. D3 vitamīns - hormons. Cinks arī palīdz ar iekaisumiem un hormoniem.
To var viegli pārbaudīt, ja pāris dienas padzer cinku 45mg apjomā.
24.02.2021 17:59 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Man agrāk bija paliels svars un miega apnea, viss aizgāja līdz tam, ka man jau bija paranoja par to, ka kāds speciāli mani pa nakti modina, tas viss bija gan tikai tas, ka pamodos brīdī, kad nebija vairs gaisa. Ar laiku bija arī stress un šķita, ka esmu izdedzis. Taču tagad atskatoties uz to varētu būt, ka lielu daļu sava mūža neesmu gulējis kvalitatīvi, smēķējis un visādi citādi bojājis savas iespējas dzīvē.
24.02.2021 17:20 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Bija līdzīgi, kad parcēlos no privātmājas uz dzīvokli. Es gan tad mēdzu uzgriezt mūziku nenormāli skaļi, lai saprot, ka jāpaklusē, bet nekā.
Šobrīd tā nešķiet vairs tāda problēma, ir pierasts un mans veselībss stāvoklis ir pilnībā mainijies.
Pāri visam ir kvalitatīvs miegs, tad kvalitatīva pārtika, sports, vitamīni.
Ieteiktu miegam iegādāties melatonīnu (maxima), sākumā un vēl papildus ierakstīt savus gulēšanas trokšņus un krācienus "Snore clock" app.
Papildus tam ir asinszāles tēja euroaptiekā. Tēja ir dabīgs antidepresants un var dzert arī pirms gulētiešanas. Tēja strādā, bet effektu var sajust pēc nedēļas vai bišķi ilgāk.
Tad jāpadomā par uzturu un atkarībām. Vsi tiek.lietot alko, cigaretes, kafija, daudz ogļhidrāti, kas kā labi zināms ir lietas, kas stimulē un neļauj nomierināties. Dārzeņi, probiotiķi, magnijs, D3 vitamīns, omega3 ir svarigas lietas cilvēkam, lai tas nenojūdzas.
Līdzīgi kā manam kaimiņam - autistam ir bojāta mikroflora un šis viegli satraucas arī vienkāršiem ļautiņiem vajag uzlabot un atjaunot baktēriju skaitu. No sliktas pàrtikas var rasties iekšēji iekaisumi un savairoties nelabvēlīgas baktērijas, tādēļ jābagātina mikroflora, lai labās baktērijas regulē visu.
Skriešana, staigāšana, svarcelšana, meditàcija nomierina un uzlādē.
24.02.2021 17:13 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Miaa @ 24.02.2021 15:19
Ieteiktu psihiatru. Reizēm cilvēki baidās iet pie šī ārsta, jo uzskata, ka tas automātiski nozīmē to, ka esi garīgi slims un ka psihiatrs noteikti izrakstīs zāles, kuras izmainīs apziņu vai padarīs par staigājošu zombiju. Tā nav. Pati esmu devusies pie psihiatra, lai primāri konsultētos par saviem miega traucējumiem, kā arī par trauksmes sajūtu un panikas lēkmēm. Pēc sarunām, kurās ārsts uzklausīja manas problēmas, tika pielāgotas zāles, kuras lietojot nekļūsti no tām atkarīgs un kuras neizmaina apziņu, taču palīdz risināt miega traucējumus, nomierina un mazina trauksmes un panikas lēkmju risku. Noteikti iesaku pierakstīties uz konsultāciju pie psihiatra un nebaidīties ārstam iztāstīt par problēmām, kuras nomāc. Gudrs, saprotošs ārsts spēs izprast situāciju un pielāgot attiecīgu ārstēšanu.
pilnībā piekrītu. Nav jābaidās ir jārisina problēma. Mūsdienās daudz ko var labi ārstēt un labāk jau pašā sākumā. Ih
24.02.2021 16:39 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Ieteiktu psihiatru. Reizēm cilvēki baidās iet pie šī ārsta, jo uzskata, ka tas automātiski nozīmē to, ka esi garīgi slims un ka psihiatrs noteikti izrakstīs zāles, kuras izmainīs apziņu vai padarīs par staigājošu zombiju. Tā nav. Pati esmu devusies pie psihiatra, lai primāri konsultētos par saviem miega traucējumiem, kā arī par trauksmes sajūtu un panikas lēkmēm. Pēc sarunām, kurās ārsts uzklausīja manas problēmas, tika pielāgotas zāles, kuras lietojot nekļūsti no tām atkarīgs un kuras neizmaina apziņu, taču palīdz risināt miega traucējumus, nomierina un mazina trauksmes un panikas lēkmju risku. Noteikti iesaku pierakstīties uz konsultāciju pie psihiatra un nebaidīties ārstam iztāstīt par problēmām, kuras nomāc. Gudrs, saprotošs ārsts spēs izprast situāciju un pielāgot attiecīgu ārstēšanu.
24.02.2021 15:19 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Šis izklausās nopietni. Vizīte pie ģimenes ārsta. Es šādā gadījumā uzreiz dotos pie psihiatra. Jo izklausās pēc kaut kādiem psihes traucējumiem vai īpatnībām.
24.02.2021 14:49 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Piekrītu par ģimenes ārstu iesākumam, kā arī psihoterapeitu. :)
24.02.2021 14:04 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Varbūt var mēģināt padzert, kad tev rodas tā trauksme un pēc tam nedēļu paturpināt, bet noteikti par šo konsoltējies ar ģimenes ārstu kā labāk.
24.02.2021 13:30 |
 
Reitings 198
Reģ: 12.04.2016
miamiamia
Vienmēr, bet pēdējā laikā paliek aizvien grūtāk nomierināties pēc šīm situācijām.
24.02.2021 13:27 |
 
Reitings 198
Reģ: 12.04.2016
Dola, paldies par ieteikumu, bet redzi, ar to mūziku ir tā, ka tas nenotiek katru dienu, un ir nedēļas vai pat vairākas, kad viss ir ok, bet tad pēkšņi rodas tas traucēknis. Tad sanāk, ka man visu laiku jālieto kas nomierinošs, jo nevaru paredzēt, kad tieši būs šis trauksmes sajūtas radītājs.
24.02.2021 13:24 |
 
Reitings 19
Reģ: 18.11.2020
Vai tā ir bijis vienmēr, vai tikai pēdējā laikā tā izteikti to jūti kā problēmu?
KBT gan jau palīdzētu.
24.02.2021 13:22 |
 
Reitings 10595
Reģ: 18.08.2014
Gribu bilst, ka nomierinošie līdzekļi apslāpēs vispārējo problēmu, bet trauksmes cēlonis jāmeklē un jāarstē savādāk, katram sava pieeja. Vari konsultēties pie ģimenes ārsta.
24.02.2021 13:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!