Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vairs negaršo gaļa!

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sveikas, gribēju padalīties ar kādu personisku problēmu. Jau četras nedēļas nevaru ieēst gaļu. Tai liekas ļoti nepatīkama smarža, jo īpaši - cūkai un liellopam. Protams, ka tā nav pirmā pasaules problēma, un uzturā lietoju arī zivis, garneles, mīdijas, bet nesaprotu, kas noticis... Vienīgā gaļa, kuru varu apēst ir vista, šodien pat uzcepot picu, negaršoja tajā esošais bekons ?
Tad nu sanāk, ka virzos uz veģetāro pusi, bet pieņemu, ka ēdot zivju produktus tāda neskaitos ?
Vai arī kādai no jums ķermenis ir protestējis pret gaļu? ?
28.04.2020 20:03 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Sviire
Cilvēks kas neēd gaļu bet ēd zivis is pescaterian - peskatērietis. Par to vai viņu var saukt par veģetārieti var strīdēties, jo veģetārieši neēd nogalinātus dzīvniekus. Zuvseir dzīvnieks. Tātad...
Un tad tālāk iedalās ovo vai lacto vai ovo-lacto vegetarian. Pati kādu laiku biju lacto vegetarian neēd olas, gaļu, zivis. Jāatceras, ka veģetārieši nelieto uzturā arī želatīnu.
Un Vegan tie ir cilvēki kuri neēd nekādu dzīvnieku izcelsmes produktus kā arī nelieto tos ikdienā - kosmētika, sadzīves ķīmija, drēbes utt. Tas vairāk ir saistīts ar ētiku un dzīvnieku izmantošanu visās jomās arī produktu testēšanai.
Plant based - augu uzturas--ēd bez dzīvnieku izcelsmes produktiem, bet pārējās jomās vienalga. Velk ādas apavus, lieto kosmētiku kura testēta uz dzīvniekiem.
Protams, ja ir vēl daudz dažādi diētas veidi kā beegan, freegan, flexterian utt. Nav jāizvēlas neviens, bet jāēd kā tev liekas pareizi.
29.04.2020 06:53 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Jā, esmu to piedzīvojusi un tā vēl šodien to neēdu, nekādu gaļu. Bet tas īsti nebija saistīts ar garšu vai smaržu, bet kaut kādu pēkšņu apziņu, ka uz mana šķīvja ir beigts dzīvnieks. Pretīgi un neētiski. Arī jūras radības neēdu (izņemot ik pa reizei zivi). Vēl joprojām atceros, kā restorānā pasūtīju kalmāru gredzenus. Tādā formā it kā nevajadzētu saistīties ar ko dzīvu utt. Nu tik slikti man sen nebija bijis. Un nē, vaina nebija ediena kvalitātē. Tā kā jā, tādas interesantas lietas notiek :)
28.04.2020 23:27 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
jā, man ir tieši tā pat, no gaļas šobrīd ēdu tikai vistu, zivis, jūras produktus. man gan neprotestē ķermenis, vairāk emocijas.
28.04.2020 22:54 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Nevajag jaukt vegānu ar veģetārieti. Ja nelieto gaļu tas skaitās veģetārisms. Bet veģetārisms iedalās smalkāk. Ir tie kas neēd gaļu, bet ēd citus dzīvnieku izcelsmes produktus kā olas un zivis un piena produktus. Ir kas neēd gaļu, bet lieto olas un piena produktus tas skaitās ovo lakto veģetārisms. Diētu ir daudz. Ja ieklausās organismā tas pats pateiks priekšā ko un kā. Ja pēkšņi gaļa riebjas, nekas traks, ir daudz citu produktu ko gribas un var ēst. Ja gribas zivis, kur problēmas? Neēd gaļu, ēd zivis un jūras produktus. Ja nu liekas ka ar ēšanu kaut kas sagājis dēlī ir tāds ārsts kā dietologs. Cik atceros par diētām mācīja 9. klasē mājturībā. Arī pamatskolas un vidusskolas programmas bioloģijā šis ir iekšā. Redaktore, negribu Jūs aizvainot, bet varbūt pirms sākt diskusiju par veģetārismu un to kas tāds skaitās un kas nē varbūt vērts paņemt rokā vidusskolas bioloģijas grāmatu? Jo nu teikums " Tad nu sanāk, ka virzos uz veģetāro pusi, bet pieņemu, ka ēdot zivju produktus tāda neskaitos" liecina vai nu par bastotām stundām vai nekompetentu skolotāju.
28.04.2020 22:01 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nekad tā nav bijis, Jūtos nepaēdis, ja nav gaļa. Cūkgaļu gan praktiski needu. Pārsvarā vistu un liellopu, pa retam zivis.
28.04.2020 21:51 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Man personīgi tā nekad nav bijis, gaļa ir must have uz mana šķīvja.
Bet visādi jau var būt, reizēm organismam gribas vienu lietu un negribas citu. Varbūt pāries, varbūt ne. Kā jau teica, gaļa nav neaizstājams produkts.
28.04.2020 21:34 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Un ja atbild uz jautājumu, tad man cūkgaļas smaka vienmēr ir likusies pretīga. Nekad nevarēju īsti apēst vairāk kā dažus kodienus.
28.04.2020 21:33 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Nu nekā traka tur nav. es liellopu gaļu un tai skaitā cūkgaļu neesmu ēdusi jau vismaz 2 gadus.
28.04.2020 21:31 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tēma veidota ar domu... Man negaršo sēnes ko nu?
Kas tad būs ja neēdis gaļu? Nomirsi? ?
Negaršo neēd. Nav vienīgais proteīna avots un mūsdienās par gaļu runā kā par neveselīgi produktu, kuram nedēļas garumā nevajadzētu pārsniegt 300-500g.
28.04.2020 21:22 |
 
10 gadi
Reitings 709
Reģ: 13.01.2011
Jā, nu jau septiņus gadus neēdu gaļu, jo vienkārši negaršo. Reizēm ieēdu kādus subproduktus- dziedzerus, aknas, asinsdesas. Bet gaļu vispār nevaru dabūt iekšā. Neuzskatu sevi par veģetārieti. Jo zivis turpinu ēst, jūrasveltes līdz šim arī, bet nesen sapratu ka organismam arī tās vairs neprasās/negaršo. Zivis gan- ļoti, ļoti garšo!
Man liekas, ka nevajag spiest ja negribas. Citiem negaršo siers, sēnes, pētersīļi, citiem atkal tā būs gaļa.
28.04.2020 20:42 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10479
Reģ: 29.01.2009
Jā, ir bijuši tādi periodi. Dīvaini, bet pārejoši.
28.04.2020 20:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!