Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Grūtniecība - anēmija

 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Kā jau varbūt nojaušat, jautāšu par grūtniecību, slimojot ar anēmiju (mazasinību). Vai te ir tādas māmiņas, kas jau gaida bērniņu, slimojot ar mazasinību? Vai ir arī tādas, kas cenšas, bet nesanāk ieņemt bērniņu? Vai ir kādas komplikācijas, problēmas? Varbūt te ir kāda, kas jau to ir pārcietusi, un varētu padalīties ar pieredzi?

Pāris gadus vēl bērnu neplānoju, bet nekad nevar zināt, kā tā dzīve iegrozīsies. Man ir ļoti zems dzelzs, biežs nogurums utt. viss kas raksturīgs anēmijai. Tāpēc ļoti uztraucos, kā tas būs - ieņemt, iznēsāt un dzemdēt bērnu. Esmu dzirdējusi daudz un dažādus "briesmu stāstus" , bet gribētos dzirdēt reālu pieredzi.
29.09.2013 22:03 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man tothema ari diez ko daudz nepalidzeja. ka saku dzert ferrum lex ta no 102 uz 112 uzkapa 3 nedelu laika, kas 110 jau ir norma grutniecem, kaut parasti cilvekiem mazakais ir 120.
29.09.2013 23:44 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Orhideja
Dzelzs rādītāji asinīs uzlabojas ārkārtīgi lēnu. Es arī cīnos. Es eju nodot analīzes ik pa 3 mēnešiem. Tikai vairāk kā pēc gada varēja runāt par uzlabojumu. Pēc 2iem mēnešiem, protams, ka uzlabojums varētu būt niecīgs. Bet man bija veiksmīgais gadījums, kad ar medikamentiem var izārstēties. Dzēru Ferroglobin kapsulas. Cīnies- ja vajag, ej uz sistēmām. Kā cilvēks, kas cietis no gadiem ilgas anēmijas, varu teikt, ka lapa pašsajūta ir lieliska sajūta, lai gan saprotu, ka pie noguruma varbūt jau esi pieradusi.
Pacietību Tev!
29.09.2013 23:40 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
shak, cik ilgi tev tas dzelz trukums bija? tu , dzerot tothema, neuzlaboji situaciju?
29.09.2013 23:39 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Ja plāno bebi (tuvākajos 2, 3, 5 gados), iesaku pakonsultēties ar ĢĀ. Man bija anēmija un ir joprojām, tomēr tagad, pēc grūtniecības, ir tā sabrucis pilnīgi viss organisms - gan nervu sistēma (bezmiegs, galvassāpes, nogurums), gan vairogdziedzeris (svara zudums, apetītes trūkums), gan aizkuņģa dziedzeris (pagaidām to vislabāk var novērot uz mana deguna - visu laiku metas strutainas pumpas, analīzes nav labas), jo man UK neviens neteica, ka man būtu jālieto dzelzs preperāti un es, goda vārds, domāju, ka tādas lietas nav parastās grūtniecībās bez komplikācijām jālieto. Arī ar to, ka ārstējas tikai grūtniecības laikā diez vai būs līdzēts, tāpēc iesaku jau laikus, tiešām vairākus gadus pirms grūtniecības savest kārtībā organismu, lai pēc tam nav tā kā man - kā aizeju pie ārsta tā nogroza galvu - vispirms pie neirologa sūtīt vai kur, jo nav skaidrs, ar ko jāsāk stiķēt kopā veselība.
29.09.2013 23:37 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Orhideja - es arī lietoju Ferrum Lek, man to ieteica vairāki ārsti - gan mans ģimenes ārsts, gan mazuļa ārsti. Drīz iešu uz atkārtotām analīzēm, tad jau manīs, kā būs. Galvenais nosacījums šīm zālēm ir lietot tās pēc ēšanas kopā ar kādiem skābiem produktiem, piemēram, es ēdu sauju ar dzērvenēm kopā ar katru tableti. āā, un nekādi piena produkti!
29.09.2013 23:24 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Arī mana pieredze ir tāda, ka pēc grūtniecības iepazinos ar anēmiju. Nu jau rit piektais mēnesis kā dzeru izrakstītos medikamentus un tik tagad pēdējās nedēļas laikā sāku just nelielas izmaiņas. Nākam mēness redzēšu, ko uzrādīs analīzes.
29.09.2013 23:22 |
 
Reitings 85
Reģ: 25.02.2013
man persosnigi ta Tothema pilniba nepalidzeja, izlietoju kadus 6 iepakojumus, pa divam ampulam diena, atskaidot ar granatabolu sulu, pec 2 men. gaju uz atkartotam analizem, dzelzs limeneis ne pat mazliet nav uzlabojies!!nu kaa tas iespejams!!!
Sobriid leitoju Ferrum Lek tabletes, bet negaidu nekadu baigo rezultatu!!!
29.09.2013 23:04 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Nu man arī grūtniecības laikā bija anēmija. Dzēru tothema kapsulas, kā arī kkādas dzelzs tabletes. Kkas palika mazliet labāk. Teica, ja nepaliks labāk, tad arī pie sistēmas būs jāguļ.
Bet nu jāsaka godīgi, ka pēc dzemdībām neesmu gājusi nodot analīzes, tā kā nezinu, kas ar mani ir tagad :D Liekas jau, ka vajadzētu visam būt ok, jo simptomu nekādu nav.

Zinu, ka draudzenei bija mazasinība arī pirms grūtniecības. Bet nu bērniņš piedzimis sveiks un vesels, un arī draudzenei nekādas problēmas nebija ne grūtniecības laikā, ne dzemdībās.
29.09.2013 23:00 |
 
Reitings 1711
Reģ: 14.01.2011
Pirms grūtniecības anēmija nebija. Kad paliku stāvoklī, tad grūtniecības vidū man sākās anēmija. Ginekoloģe izrakstīja tādas ampulas, kuras pēc garšas bija diezgan pretīgas. Saldas, bet piegarša ļoti riebīga. Laikam saucās tothema. Dzēru ar sajauktas ar sulu, piegarša drusku nositās. Kad mazais piedzima, viņš visu pirmo dzīves gadu bija bāls, kaut katru dienu gājām ārā un viņš daudz uzturējās saulītē. Dakteris nosūtīja mazo uz asins analīzēm. Jā, mazajam trūka dzelzs. Izrakstīja viņam šādu sīrupiņu
Kaut gan dakteris neko neteica, bet es domāju, ka viņam dzelzs trūkums bija mantots no manis, kad pati biju ar viņu stāvoklī.
29.09.2013 22:58 |
 
Reitings 85
Reģ: 25.02.2013
Marta(tā foršā) - tiesi tas bija pedejais par ko runaju ar dateri, vina ieteica so, esot jagul pie sitemas, tas esot ne tikai dargi bet arii nepatikami, taja nakti busot japaliek slimnica, jo organisms varot reaget dazadi!nu vispar sarezgiti tas viss!ja godigi dzirdeju par to pirmo reizi!es labak butu prieciga, ja noskaidrotots kapec tas dzelzs man neuzsucas organisma!
par vienu lietu gan priecajos, lai gan saprotu ka tas nav labi - MR man ir tikai vienu dienu!
29.09.2013 22:49 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
es domaju, ka tev, orhideja, ja reiz ir tik traki, tad vajag to visu arstet ar injekcijam. doties uz slimnicu un tur laidis vena. tas ir dargs prieks, bet veseliba mums tikai viena.
29.09.2013 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Man anēmija sākās, pēc operācijas. Bija plīsis asinsvads, vairāk kā litrs asiņu, man bija vēdera dobumā. Nostaigāju 12h, tikai ar nelielām sāpēm vēdera lejasdaļā, līdz katra nākamā minūte bija kā murgs, katrakustība bija mokoša, jo gluži vienkārši, tās asins šļakatoja pa manām iekšām. Ārsti brīnijās, kā es tik ilgi varēju vispār apkārt vazāties, pat darbā biju. Nebūtu vakarā uz slimnīcu aizbraukusi, tad naktī vnk nomirtu...

Protams pēc šāda gadījuma man ir anēmija. Bija asins pārliešana, jūtos tā itkā man būtu salietas ne tās asinis.... uzlabojumi ir minimāli, pašsajūta ir drausmīga... būtībā arīes esmu savā veidā bezizejā, daru ko ārsti saka, ka bet liekas paliek vien sliktāk.
29.09.2013 22:40 |
 
Reitings 85
Reģ: 25.02.2013
skudra, ko tiesi lieto?!
29.09.2013 22:36 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Man smaga anēmija uzradās tieši pēc dzemdībām, skaitļi analīzēs bija tik briesmīgi, ka par mata tiesu izvairījos no likšanas slimnīcā. Bet pats dīvainākais ir tas, ka pati jūtos normāli, tik tas nogurums un miegainība. Dzeru tagad dzelzs preperātus, pēc kāda laika došos uz atkārtotām analīzēm.
29.09.2013 22:33 |
 
Reitings 85
Reģ: 25.02.2013
Blank, jaaa, edu to visu, bet rezultaata PILNIIGI nekada!!!vnk kaut kada iemesla del tas organisma neuzsucas un neuzkrajas, pagaidam gan nezinu kadel, tas janoskaidro!esmu jau tik daudz analizes taisijusi!!nu murgs
es lidz sim vispar to pat par slimibu neuzskatiju,domaju nu anemija, nekas ipass, bet es kluudijos,loti
29.09.2013 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
orhideja - vai tev ārsts ir teicis, kādi produkti jālieto, lai dzelzs uzsūktos labāk? Tas ir ļoti svarīgi.
29.09.2013 22:23 |
 
Reitings 85
Reģ: 25.02.2013
Sveika!Ari es cinos ar anemiju, un varda vistiesakaja nozime cīnos!ta veel vairak saasinajas pec berna dzimsanas, nu jau mazajam ir 3 gadi!man personigi pasai visu laiku ir licies, ka taa jau nav nekada nopietna slimiba, visu so laiku neesmu pat likusies ne zinis par to, liidz bridim, kad nu ir kluvis pavisam slikti, man ir izkrisutis lielaka dala mati, ada ir bala, visu dienu pat normali nevar nostradat, jo vnk fiziski nav speka, lai gan miega trukums man nav, ir nogurums un reiboni, bezspeks, visu laiku nak miegs uttt!!loti gruti, baidos ka paliks vel grutak!sobrid cinos ar to, ka lai to visu uzlabo, jo dzelzi lietoju jau kadu laiku, bet vins organisma kaut kadu iemeslu del vispar neuzsucas, ka rezultata situacija vispar neuzlabojas, nekas nemainas un paliek tikai sliktak!esmu izmeginajusi gandriz visus iespejamos dzelzs preperatus, bet nekaa!
29.09.2013 22:20 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Jā, kā viens no faktoriem kādēļ man ir problemas ieņemt bērniņu ir mazasinība. Taču, tā nav vienīgā problēma līdz ar to, manā gadījumā nezinu vai tam ir liela ietekme.
29.09.2013 22:17 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man nav anemija bijusi, bet bija grutniecu anemija, kad pec kuras tur nedelas palielinajas asins tilpums un dzelzs pietruka. rezultata lietoju dzelzs tabletes un viss atkal daudz maz ir norma.

vai tev ir iespejams ar medikametiem izarstet anemiju? jautaju, jo pa so temu neesmu daudz ko lasijusi. nav bijis aktuali.
29.09.2013 22:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits